mitocross a sugyi Vami popísanú trasu som včera prešiel. Po Veveričiu baňu vedie dobrá lesná cesta ale tam aj končí. Vyšliapaný chodník od nej síce ide, ale pre bike je absolútne nevhodný. Následný výšlap na Vápeník je totálna makačka. Nadol by síce to išlo ale nad Veveričou baňou treba z biku zliezť a nemalý kus tlačiť.
Môj záver:
Ísť do Veveričej bane je zbytočné. Je to bez výhľadu a pokračovať sa dá len vedľa biku. Od Veveričej bane na Vápeník je to 1/3 tlačenka a 2/3 hnusná stojka.
Na Vápeník je vhodné odbočiť od hlavného lomu. Je to pekné miestečko s dobrým výhľadom. (taký istý výhľad je však aj z okraju lomu.) Napr. včera pri tom severnom vetrisku bol na Vápeníku kľud ale na okraji lomu ma išlo sfúknuť. Teda za určitých okolností sa tých pár sto metrov na ten Vápeník oplatí z vrchu odbočiť.
Ísť Žibricu od východu mimo asfaltku do lomu je slušná makačka. (neodporúčam "amatérom")
( Objavil som ďalšiu schodnú lesnú cestu z tohto smeru. Tá už ale je totál stoják. - do máp doplním )

Prílohy:

Schránka 02.jpg
Schránka 02.jpg 191.04 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2020 - 07:50:15
12
Mas pravdu. Je to skor ukrojenie z podielu asfaltu cestou hore. Ten kus tlacenia, je take spestrenie. Cesta serpentinami cez kamenolom je pohodlnejsia. Tiez som si to vcera popozeral.
Zase pomaly zarasta chodnik od vrchu kamenolomu po luku pod Zibricou. za chvilu sa prida malincie a tie lepkave buriny, pole pod diviaciskom bude nezjazdne a v lete opat zostane okolo Zibrice len stara klasika.
21.05.2020 - 11:43:22
00
Je lepsie ist z Vapeniku okolo Zibrice dole do sedla, hore po serpentinach , alebo opacne ? Tato cast je pre mna stale neznama .. uz to musim zmenit niekedy :D .. a este otazka .. aka cesta je zelena TZ z hradu Gymesa smerom dole ?

Galipet: pekna praca :y:
23.05.2020 - 21:29:58
00
Oba smery su zjazdne. Za mna radšej po asfaltke hore. Je to aj menej narocny vyslap ako opacne po luke hore na Zibricu.
Na Gymes je to tiez slusny vyslap.Zjazdne v oboch smeroch, resp. az hore.
23.05.2020 - 22:18:24
02
Zjazdosť zelenej v záverečnej fáze (tesne pod hradom) by som ja osobne bral s veľkou rezervou.
23.05.2020 - 22:37:07
01
Smerom ku gaštanici sú tam už dosť dlho napadané stromy
24.05.2020 - 06:53:28
00
Ako jazdite hore nad kamenolom na Zibrici? Ja som isiel najskor asfaltku, ale tam ma zastavila brana (1). Potom som skusil lesnu cestu, ta skoncila (2). Nakoniec som skusil dalsiu lesnu cesta. Ta sa potom zmenila na lesny chodnik, ten na les a potom luku. Cize tlacenka kade-tade, len aby som sa zasa nemusel vracat. Na mapy.cz je vyznacena cyklo po asfaltke. Davate to na drzovku cez zatvorenu branu so zakazom vstupu?

i.ibb.co
04.07.2020 - 18:43:57
00
V predoslych prispevkoch je tusim trasa, alebo pozri https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/372610/lto-vyjazd-zobor-tribec-vapenik-mtb-sucho-93km-8h-2620m.html .. brana c.2 je taka, ze sa da obist , hned vlavo hore asi 1m prevysenie :D /tiez ma to vtedy zarazilo, ale potom som si vsimol/.. potom zase po asfaltke a dolava na prvu lesnu cestu.
04.07.2020 - 19:03:52
01
tiez som si vsimol, ze sa da obist. Ale bolo tam prilis vela vystraznych tabul, aby som si trufol :-) Tak nabuduce...
04.07.2020 - 19:17:46
00
Pozri moje príspevky o stranu späť.
Cesty som zaniesol aj do mapy.
04.07.2020 - 20:40:07
01
na zaklade tvojich map som siel, ale nemal som ich zo sebou. Vedel som, ze po asfaltke az nahor, akurat ma prekvapila ta zatvorena brana. Obchadzat som to nechcel, aby som sa nemusel dotahovat so securitakmi (aspon tak bolo na brane napisane, ze strazia :-) ). Potom som uz siel cisto na slepo, nejak nahor - akokolvek :-)
05.07.2020 - 07:47:20
00
Páni, zaujímalo by ma, či ste si už niektorý merali čas z parku na liečebák, poprípade až hore na pyramídu a aké teda podávate výkony. Rozhodol som sa trochu nabehať kondičku a výšľap z parku na liečebák mi príde ako taká easy celoročná voľba. Dnes som to dal teda po prvýkrát. Merať som si začal pred nadjazdom na starým obchvatom a stopky som vypol keď som sa dotkol altánku na liečebáku. Vyšlo mi to dnes na 13 minút a 25 sekúnd. Bežne mi to trvá dlhšie, pretože väčšinou pokračujem ďalej, takto do toho viem dať 100% a po práci to bodne veľmi dobre, hlavne dnes to počasie bolo super. Bolo aj celkom rušno okolo 16:30, stretol som aj niekoho odtiaľto?
06.10.2020 - 18:04:09
00
Mne chmelova dolina climb na strave pise 6:30 na fulle s brutalnym minon DHF a DHR plastami. Takze henta tvoja trasa moze byt tak 12-13min. Ale setrim sa lebo potom idem na pyramidu alebo dalej :) Na graveli som tam este nebol ale to by bol iny cas :D
06.10.2020 - 21:39:31
00
Segment na Strave Lavka - Chmelova - Liecebak moj PR 8:17. Kom je tam 6:30. na cestnom bajku. Az na Pyramidu je segment Zobor full - MaialiVolanti moj PR 23:55 KOM je 20:50. Na Strave si vies porovnavat pekne svoje vykony staci to mat aj na mobile spustene nemusis mat garmin. Len neviem ci nemusis mat premium ucet. Ale zas ked ta to zaujima 50€ za rok nie je strasne a tie statistiky su motivacne :)
07.10.2020 - 06:42:09
00
zermen, peniakfoto pozrel som si ten segment na strave a teda 6:30 lávka - chmeľová - liečebák je motivačných :D Pôjdem teda najbližšie tade, nech vidím ako na tom som :D
07.10.2020 - 07:01:41
00
keyboard_arrow_up