ivast: to je prave ta vyzva :D .. raz som nieco podobne zrobil , ked som trenoval , kvoli Kralovej Holi .. spravil som ten kopcek 5x a odvtedy uz nikdy :D .. ale plno skrecov som videl na traile nad Bojnicami. Ked to cloveka bavi, tak preco nie :)
27.05.2020 - 20:10:47
00
vlastoch napísal:
A nastupane metre merane zariadenim s barometrom, nie s aplikaciou v mobile

Dnesny result .. mobilny telefon, strava appka, prevysenie 1129m, tachac s barometrom 1151m :) .. vcera appka 530m, tachac 535, nedela appka 691m, tachac 720, piatok dlhy vyjazd appka (iny mobil) 2335m, tachac 2373m .. a takto cca by som ti mohol ukazat dalsich asi 80 zaznamov. Samozrejme, takto to spocita Strava (backend), ak by som taky zaznam nahral sem na mtbiker, tak by to boli ine hausnumera :D /ak by to nebol gpx uz zo stravy, kde su vyskove body/ .. samozrejme, vyskove nemeria appka, ale backendovy software Stravy na ich serveri. Samotna aplikacia by toho vela nenamerala, resp. len blbe hausnumera, to je jasne. Ale pisem to len pre poriadok, dnes uz ten barometer neni vzdy vyhra, bohuzial :( .. ten moj (to viem uz dhsie), malinko obcas premeriava a obcas trochu aj zblbne (starsie tachace mi toto nerobili). Niektore ine tachace s barometrom robia aj vacsie blbosti (videl som). Ak mas ale spolahlivy zdroj na vypocty mapovych podkladov, tak tam to moze byt slusne spolahlive. Ale najlepsie je, ak mas kopec, ktory postupne ide nahor (nema hupiky), proste pozries nadmorsku vysku dole a hore a vybavene (hoc aj turisticke stlpiky, ak su(. Nepotrebujes potom vobec nic. Len pocitadlo na kolecka :D
27.05.2020 - 20:48:57
00
lto aby sme nespamovali mimo temy, par prikladov odo mna a mozme to uzavriet:
Lezyne (strava)
352 (327) tu, kedze som siel jednoduchy kopec 3x hore, tych 352 jednoducho sedi so suctom rozdielov nadmorskych vysok
832 (847)
962 (1008)
1637 (1655) Locus app dokonca 2105
924 (972)
1023 (1075)
zda sa ze strava vyrazne vylepsila logaritmy na vypocet vm (rozdiel 1-5%, uz nie 20% a viac) ... tie rozdiely su uz takmer na urovni rozdielov medzi roznymi barometrickymi zariadeniami ... niekedy sa cudujem, ked si pozriem na strave vyjazdy napr. po MTB preteku (identicka trasa) a co pretekar to ine nastupane metre (rozdiely aj v desiatkach metrov) :-)
27.05.2020 - 21:41:40
00
elanius napísal:
Takže Gerlaching s pravidlami Everestingu podla mna nie je ani ziadna vyzva s tymi vyskovymi, ked clovek chce tak to da na kopcovitom celodennom vyjazde je návrh alebo otázka?


A co je to podla teba? Podla mna cast vety vytrhnutej z kontextu. Snad si nemyslis ze ked napisem ze v prvom prispevku sa pytam a zaroven navrhujem, ze to znamena ze kazda jedna veta alebo jej cast z prispevku ktoru skopirujes bude bud navrh alebo otazka. Skusim ti ju teda vysvetlit. Ta veta je akysi uvod do problematiky a spolu s ostatnymi vetami v tom prvom odstavci znamena ze Gerlaching ako taky je pomerne jednoduchy tak navrhujem skusit polovicny Everesting (4424m) ktoreho zdolanim sa clovek dostane do oficialnej tabulky na oficialnej stranke Everestingu.
Jediny blame ktory som tam zo seba vypustil je blame na pravidla, ktore su sice uz dost zjednoduchsene oproti tomu ake boli na zaciatku ale stale su dost divoke. Ano sledujem to odkedy tento challenge uzrel svetlo sveta a kedy ludia este riesili vymenu bateriek v zariadeni bez toho aby to zrusilo nahravanie zaznamu. Uz vtedy padali prve navrhy na Gerlaching a uz vtedy mi ludia co Gerlaching spravili tvrdili ze to mohli potiahnut na viac.

[quote="@1604105"A druhý príspevok je úplne mimo.
Niekto to robí pre seba, iný pre zábavu. A zábavné na tom môže byť práve porovnávanie s inými, preberanie plánov s kamarátmi, byť inšpiráciou pre iných, a pod.[/quote]
V tomto mas pravdu a je to vec co mi vobec nenapadla. Kedze to co popisujes pri Gerlachingu osobne nepovazujem za zabavu tak som automaticky tu zabavu povazoval za zabavu z jazdenia
27.05.2020 - 21:54:48
02
vlastoch napísal:
lto aby sme nespamovali mimo temy, par prikladov odo mna a mozme to uzavriet:
Lezyne (strava)
352 (327) tu, kedze som siel jednoduchy kopec 3x hore, tych 352 jednoducho sedi so suctom rozdielov nadmorskych vysok
832 (847)
962 (1008)
1637 (1655) Locus app dokonca 2105
924 (972)
1023 (1075)
zda sa ze strava vyrazne vylepsila logaritmy na vypocet vm (rozdiel 1-5%, uz nie 20% a viac) ... tie rozdiely su uz takmer na urovni rozdielov medzi roznymi barometrickymi zariadeniami ... niekedy sa cudujem, ked si pozriem na strave vyjazdy napr. po MTB preteku (identicka trasa) a co pretekar to ine nastupane metre (rozdiely aj v desiatkach metrov) :-)


Strava riesi nadmorsku vysku tromi roznymi "vypoctami".
1.) pokial mas barometer tak data berie z neho
2.) pokial barometer nemas ale Strava ma dostatocny zaznam prejazdov jazdcami ktory barometer mali, tak to spriemeruje a vysledne cislo hodi ako tvoju nadmorsku vysku v danom bode
3.) neviem ci je toto posledna moznost ale pokial strava nema data od uzivatelov tak pouzije data z dostupnych mapovych podkladov, cize asi najviac nepresne cislo

Cize staci ked bude viac a viac ludi ktory maju nespravny vystup z barometra tak bude viac a viac ulietat prevysenie. Barometer nemam, moderne to uz asi nejak kalibruju sami ale pokial nenakalibrujes alebo sa ti zmeni pocko tak ti i s barometrom budu vyskove metre ulietavat
27.05.2020 - 22:01:19
00
- nemyslim, ze priemeruje .. mas na to srtm body .. jazdim na dost miestach, kde moc ludi nie a nevidim problem .. ale je mozne, ze tam, kde to ma "statisticky" zmaknute, to moze brat
- zmena pocasia nie je velky problem .. na to su high pass filtre .. je sice pravda , ze zalezi na algoritme, ale neni to velky problem .. za roky jazdenia z HAC4/4000 mi to neulietavalo ani v burkach, tento novsi je ponekud horsi

v kazdom pripade, ani ty ani ja nevieme ako to strava riesi :)
27.05.2020 - 22:07:55
00
Zjednoduchsil som to co som este nedavno studoval z roznych zdrojov. Vacsinou sa to prebera v Strava fore ale daju sa k tomu najst kadejake clanky na webe.

Ono i Strava ma k tomu vypoctu co to oficialne na stranke
https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216919447-Elevation-for-Your-Activity#how
27.05.2020 - 22:17:23
00
Povodne som sa domnieval, ze Strava pocita vyskove z uz prejdenych tras v dostatocnom mnozstve v nejakom priemere, ale nie som si tym uz celkom isty. Dany link ale nehovori to, co si pisal ty. Nezjednodusil si to, ale mam pocit, ze uplne pomenil :D
27.05.2020 - 23:55:29
00
Zjednoduchsil som to z viac zdrojov, ten link co som dal bol len jeden z nich. Vies sa z neho prekliknut napriklad na https://support.strava.com/hc/en-us/articles/115000024864-Strava-s-Elevation-Basemap co je cast z bodu 2. Maju mapu od ludi s barometrami a s jej pomocou prepocitavaju vysku. Ale opat tam nie je vsetko info co sa k tomu da najst. Kdesi bol k tomu clanok ze to funguje podobne ako ked Strava upravuje vytvorene segmenty podla toho ake odchylky tam ludia jazdia.
28.05.2020 - 00:12:01
00
dashboard presne taký bol môj pôvodný plán Everestingu: bez barometra, bez nutnosti sa niekde zapísať, kľudne aj iné pravidlá. A stále je to ešte v hre, aj keď už mám GPS s barometrom. Napr. že by som šiel na striedačku Látanú a Roháčsku dolinu, to by ma asi aj bavilo. A aj keby som šiel Everesting úplne podľa pravidiel výzvy, tak by som sa nikde nezapisoval, maximálne by som to mal na Strave. Nikdy som nepotreboval byť v tabuľke ak viem, že som niečo dokázal...
28.05.2020 - 01:15:14
04
milos21 na everesting už nie je nutnosť mať tachometer s výškomerom
For clarity, previously rides were required to be recorded on a device with an altimimeter or barometer. This is no longer a requirement.
t.j., stačí aj mobil, limit 24h je tiež zrušený... čo sa týka Stravy, ukazuje už o dosť presnejšie ako kedysi, pri porovnaní vm s tachometra (igps) a prepnutí na correct elevation mám častokrát rozdiel len pár desiatok metrov, resp. tak do 5% pri dlhších výjazdoch ako píše vlastoch
28.05.2020 - 08:56:45
01
Lost A bol limit 24h? Ja som stále nevedel či je alebo nie je a nikde som sa nedopracoval k tomu, že by bol ale aj tak som plánoval max 24h (aj pred 2 rokmi) :?: No a s tým barometrom zaujímavé. Takto zachviľu už ani Everesting nebude nejaká výzva... Už len chýba podpora e-bikov :)
28.05.2020 - 09:10:33
00
myslím, že bol, tuším aj Imroman to spomínal vo videu/článku... skôr ma prekvapilo, že je zakázané lehokolo, resp. tandem, ešte len to by bola výzva :)
28.05.2020 - 09:30:20
00
milos21 napísal:
Už len chýba podpora e-bikov :)

mozes si spravit vlastnu verziu https://www.youtube.com/watch?v=GoFbB1oJbhk :D
28.05.2020 - 09:54:27
00
Zbytocne sa hadate nad blbostami. Koho to bavi tak sa na to mozno da. Koho nie tak nech mavne rukou. Ja som napriklad nikdy v jednom vyjazde nanajazdil 2655m a celkom ma to laka. A je pre mna celkom vyzva skusit kolko krat by som otocil Kojsovu holu, mozno sa mi podari aj Base camp a mozno to nedam ani 3x. Takze ja som na to celkom namotivovany :)
29.05.2020 - 11:44:54
06
keyboard_arrow_up