Ako moc škodí /neškodí jazda na lockout - vidlica / tlmič pri presunoch po asfalte, kde sú sem tam nejaké výmoly, bubliny, rôzne nerovnosti a pod.?
RockShox Sektor / RockShox Monarch.
11.06.2020 - 09:04:15
00
Tazko povedat, zavisi dost od prevedenia tlmenia. Na starej RS Rebe dualair som prerazil lock na hladkej asfaltovej ceste v stupani ked som dupal v stoji - urobilo to nepekny zvuk a uz som nemal lock. Po rozobrani som potom zistil ze som tlakom zohol jednu distancnu podlozku do takmer praveho uhlu (nie shim pliesok). Odvtedy v terene uplne nezamykam
11.06.2020 - 10:44:57
01
Nie je tam nejaká rezerva, ktorú vidlica a tlmič znesú?
12.06.2020 - 11:47:45
00
Vacsina ak nie vsetky moderne vidlice s lockoutom pri vacsom naraze prepustia olej a tym odomknu vidlicu. To je teoria a vacsinou to funguje. Staci pozriet manual k RS vidliciam kde sa pise
"The Lockout setting prevents the fork from
compressing until significant impact occurs.
The fork will compress when force exceeds
damper blow-off circuit resistance.
Use the Lockout setting for maximum
pedaling efficiency on smooth or rolling
terrain."
Suntour ale pise "This system protects you when riding in demanding terrain in case you forgot to unlock the fork." a zaroven "The fork may become damaged when it is compressed under a high load".

Mala to vediet i ta moja RS ktoru som ale prerazil pri dupani na uplne hladkom asfalte bez dier, vymolov a podobne. Viem o viacerych nielen RS a novych rocnikoch co boli podobnym sposobom prerazene, vsetky ale v terene. Bud sa nieco zohlo alebo prasklo. Ludia zamykaju alebo pridavaju kompresiu - ono je to to iste i pri slapani lesnych ciest, chodnikov, na pumptracku i hladkych trailoch a problem nemaju.
12.06.2020 - 12:58:52
00
lockout skodi .. vselicomu .. planzety, capy, atd .. a hlavne skodi, ked vo vyslape sa zamkne a v zjazde sa zabudne odomknut :) /niektore vidlice sa odomknu, ale uz ich asi moc nie je/
12.06.2020 - 15:26:07
00
keyboard_arrow_up