Asi nikto nerieši záručný servis (opravu). To je úplne jasné, to každému predajcovi vyplýva zo zákona. Problém je hlavne pozáručný servis v prípade nejakej vady na motore. Ja si myslím, že ani pozáručný servis nebude problém riešiť s predajcom u ktorého si bike kúpiš, akurát si ho zaplatíš.
15.06.2020 - 10:49:47
00
Ono aj pozáručný servis rieši predajca v súčinnosti s výrobcom, nakoľko motory sa striktne neotvárajú (len na reverz zákazníka) ani po uplynutí záručnej doby... Napríklad Bosch to vyložene neznáša a už raz otvorený motor odmieta repasovať, pričom inak sú ústretoví... S Yamahou som taktiež nemal nikdy problém s nápomocou výrobcu ani po záruke, len taktiež pre servis platí - nevŕtať sa v motore...
15.06.2020 - 11:42:52
00
@Nazgul, máš aj skúsenosti s reklamáciou motor yamaha, ako to prebieha a koľko trvá celý proces od začiatku do vybavenia reklamácie s porovnanim shimano alebo bosch servisom
15.06.2020 - 12:19:39
00
Máš to viacmenej rovnako (všetci do 30 dní štandardne, neponáhľajú sa), aj keď Shimaňáci (ak sa im chce a stíhajú) vedia byť o niečo rýchlejší, keďže servisné stredisko majú v Oslanoch (ušetrených niekoľko dní na doprave)... Funguje to tak, že prídeš za predajcom, ten kontaktuje výrobcu (dodávateľa) a celý úkon rieši... Po vlastnej osi nevyriešiš (s výnimkou zázraku) nič...
15.06.2020 - 12:58:29
00
Pýtal som sa preto, lebo u mňa výmena motora shimano do dvoch dni aj s dopravou domov, keď som sa pýtal na predajni či tak fungujú všetci servisaci motorov, odpoveď bola zhruba rovnako jedine yamaha je na tom úplne zle, tam musia nahlásiť poruchu, čakajú na kuriéra od nich a potom zasa čakajú kým to privezú a týmto sa to podstatne naťahuje všetko, narozdiel od napríklad shimana kde si z predajne odvezú ešte v ten deň ebike a nemusia čakať na kuriéra zo shimana
15.06.2020 - 16:46:22
00
riesis blbosti...este ani kupene nemas a uz servisujes :) je jedno kde kupis bajk dnes moze kazda predajna skrachovat zo dna na den tak isto aj bosh alebo yamaha...ale ver mi ze vzdy sa niekdo najde kto to potom opravi...a za druhe su to spickovy vyrobcovia takze sa to nepokazi hned...nespekuluj, kup a jazdi...
15.06.2020 - 21:35:46
02
Tak ako píše liptonbb motor to by ťa malo najmenej trápiť ich poruchovosť je nízka.
Na čo sa musíš zamerať sú komponenty, pod deore nekupuj nič, lebo pri e-bike sú väčšie namáhania komponentov, ja kúpil aviliony a všetko išlo smer kôš. Ďalšie je ideálne kúpiť od skúseného predajcu kde si bike môžeš vyskúšať kde ti poradia, nastavia a kde más aj rýchli servis, takých predajcoch je dosť malo. Druha možnosť, je kúpiť e-bike od velkopredajcu ako je alza nay decatlon... kde ak ti ebike nesadne môžeš ho do 14 dni vrátiť, kde pri problémoch ho len im odnesieš a nech sa starajú oni, nevýhoda dlši servis. Asi najhoršia možnosť je kúpa od šuflikarov garážoví predajca, kde si ani ebike nevyskúšaš, nenastavia, ani ho nemôžeš vrátiť keď ti nesadne, ani ti ho neodservisuju lebo majú veľa roboty, proste daj prachy a vypadni, takým predajcom sa vyhni kilometrovým oblúkom.
16.06.2020 - 08:17:57
00
Díky chalani za odpovede. A čo hovoríte na tento bike:

https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/lapierre-overvolt-ht-5-4-model-2020.html

alebo Giant má lepšiu výbavu: https://www.giant-bicycles.com/sk/fathom-eplus-3-power
mne sa aj Ghost pozdáva za tú cenu, či nie? https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/ghost-hybride-htx-2-7--model-2020-cierny.html

chcel by som plne integrovanú batériu do rámu, v komponentoch sa nevyznám a preto by som chcel od Vás radu. Díky.

    16.06.2020 - 08:57:28
    00
    Tak ja ti neporadím, pred dvomi mesiacmi som kupoval ebike a kúpil som totálnu dračku, ktorá po dvoch výjazdoch sa mi rozsypala pod nohami, že som ho musel domov dotlačiť :D Okrem rámu batérie a motora som na ňom vymenil všetko :D Jedine čo ti môžem poradiť je pri kúpe e-bike sa vyhnúť komponentom ako sú altus acera avilion, brzdám od simana 200... alebo rovno si objednať ich výmenu.
    16.06.2020 - 09:33:52
    00
    Čo sa týka tej "lepšej" výbavy Giantu... Oproti zvyšným modelom má len Deore menič (aj to stále 9 speed), rozdiel cca 10,- Eur... Všetko ostatné je základ... Takže ktorýkoľvek si vyberieš, máš to to isté... Akurát Ghost má PW-ST motor, ktorý je výrazne tichší ako PW-SE na Lapierri, ktorý okrem toho má len 400Wh baterku...

    snajprik Čo si to kúpil za zázrak? Lebo modely na Altuse, Aliviu sme mali vlani v požičovni a vydržali všakovaké zaobchádzanie typu - veď z cudzieho krv netečie...
    16.06.2020 - 09:54:47
    00
    Ale od českého výrobcu čo pred tým asi parky predával Leader Fox Altar 2020.
    Kolesa som musel vymeniť lebo sa strašne šmýkali by som ich prirovnal ku kvalite koles na auto matadorkam 4 kusí za 40€ :D, hneď som ich menil za svalbe. Brzdy na tom boli od simana 200 proste hrúza des pri strmšom klesaní som to radšej zošľahal (pud sebazáchovy), menil som brzdne doštičky. Menil som aj radiacu jednotku za starší typ bo na novšom nefungovala pomoc do kopca pri tlačení. Menil som aj prevodník, lebo pri preradzovaní mi reťaz robila ryhy do neho, mäkka oceľ jak blato. Dokupoval som držiak na reťaz, lebo pri trošičku hrboľatejšom zjazde som ju furt našiel mimo ozubenia, zastaviť nahodiť... Proste 2 výjazdy cca 40km po lesných cestičkách, ani tesco bicykel za 100€ :D trvalo to kým som ho dal do poriadku aby aspoň lesnú cestu zvládol o slabšom traili ani nesnívam :D
    16.06.2020 - 10:27:30
    00
    sú to všetko črepy, tu máš za dobrú cenu domáci bajk, so servisom po celom Slovensku, s overeným motorom, relatívne dobrou výbavou a vzduchovou vidlou, kolesá 27,5, alebo 29. nevýhoda môže byť nevyberateľná baterka, záleží kde ho budeš parkovať. keď si trochu priplatíš možeš mať 630Wh baterku https://www.kellysbike.com/sk/hardtail-c699/tygon-50-black-275-504wh-p59463
    16.06.2020 - 10:50:11
    00
    @sorcerer Ten Kellys som viackrát pozeral, len bike budem mať garáži, kde teplote cez zimu je cca.3-5 stupnov. To asi pre baterku nebude dobre.
    16.06.2020 - 11:58:50
    00
    to nie, to je škoda. CTM tam má ešte nejaké modely so Shimano motorom v podobnej cene, ale baterka je externá

    prípadne takéto niečo, nový Bosch motor, výbava XT/SLX, 4-piesty brzdy, len cena trochu vyššia
    https://bikere.sk/obchod/elektrobicykle/horske-pevne-elektrobicykle/reaction-hybrid/cube-reaction-hybrid-race-500-blacknred-2020/
    16.06.2020 - 12:11:06
    00
    Ja mám vo firemnom aute aku vŕtačku cca 8 rokov a nič baterkam nieje ( zima -20 leto +50) Keď ti tan teplota neklesá hlboko pod nulu tak je to bez problémov. Po týchto skúsenostiach (problémoch) keby som si mal vybrať ebike tak by to bol asi tento Kellys 50 vyzerá na veľmi slušný ebike, k dokonalosti mu chýba len silnejší motorček bosh4
    16.06.2020 - 12:19:38
    00
    keyboard_arrow_up