Mam doma robeny ebik technika elektro je od e-pohon.cz. Akceleracnu packu tam samozrejme mam ale aj keby som pass senzor mohol pripojit tak ho nemam. Mam namiesto neho tempomat ako v aute. Teraz k akc. packe .Na obrazku je riadiacka a potom uz len pripojis. Ak mas seriovku tak to bude tazke lebo ziadny predajca nic nechce poskytnut. Chcemu zapojenia , a vyznam konektorov.

Prílohy:

rj.jpg
rj.jpg 40.27 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2020 - 17:17:28
01
https://www.e-pohon.cz/Akceleracni-packa-bez-indikace-aku-d359.htm#detail-anchor-description
je tam celkom pekny popis ohladom zakonu a pouzivania. :-)
04.04.2020 - 17:34:47
01
Dik, spravil som to
Ja si myslim, ze co sa tyka bezpecnosti, podstatne je ako rychlo clovek jazdi, a nie, ci pedaluje alebo nepedaluje
06.04.2020 - 14:33:29
00
Ta akceleracna packa mi vychadza ako najlepsie a najekologickejsie riesenie (a zakazu to). Rozmyslam, ze si postavim nieco asi v zneni:

250W motor
Akceleracna packa
Riadiaca jednotka
Tachometer
Baterie vlozene za sebou do ramu kde sa zasuva sedlova trubka (mohli by sa zmestit). A co som pozeral tak TruiLife baterie v cine uz predavaju o kapacite 3.7v 9800 mha takze 10 kusov by bolo az az na dojazt s mojou miernou dopomocou (robim casto krat denne okolo 60 km).
10.04.2020 - 12:22:32
00
Celý tento zákon ohľadom elektrobicyklov a ich obmedzení robila banda byrokratických idiotov a tak aj vyzerá. Zákony ktoré priam volajú na to aby sa porušovali asi nie sú moc v poriadku. Výkon 250w ešte ujde aj keď kľudne môhol byť o 100 - 200w vyšší. Nikomu ale nemôže dávať zmysel obmedzenie rýchlosti na 25 km. Keby bola povolená napr. 35km myslím, že 90% cyklistov či už horských, alebo trekingových - cestných bola spokojná a nehrozil by ani masový "úhyn" cyklistov vplyvom neprimeranej rýchlosti. Bol by však nanajvýš prospešný úhyn všetkých idiotov, ktorí takéto zákony vyrábajú !
08.05.2020 - 13:06:50
00
ale ved ten e-bike moze ist aj rychlejsie, len sa vypne dopomoc ... ci som nieco nepochpil?
08.05.2020 - 14:13:41
05
Rýchlejšie ísť môžeš, ale vezieš takmer 10 kg balastu a prekonávaš väčší či menší odpor motora. Pri MTB tých 25 km/h nevadí, ak sa používajú na to, na čo sú určené. Ale pri krosových a hlavne cestných bicykloch je to úplný nezmysel. A aký zmysel má dať na e-bike prevod 48/11? Tam už jednoducho výrobca s tým počíta, že ten bicykel bude čipnutý. Ono by to celé malo logiku, keby po prekročení rýchlosti 25 km/h bol k dispozícii iba nejaký Eco mód, ktorý by kompenzoval hmotnosť bicykla a odpor motora.
08.05.2020 - 14:47:38
01
okej. Sila dopomoci by sa ale potom musela odvijat od celkovej hmotnosti supravy :P inak by to zas nebolo spravodlive ...
08.05.2020 - 14:53:30
00
smx napísal:
Celý tento zákon ohľadom elektrobicyklov a ich obmedzení robila banda byrokratických idiotov a tak aj vyzerá. Zákony ktoré priam volajú na to aby sa porušovali asi nie sú moc v poriadku. Výkon 250w ešte ujde aj keď kľudne môhol byť o 100 - 200w vyšší. Nikomu ale nemôže dávať zmysel obmedzenie rýchlosti na 25 km. Keby bola povolená napr. 35km myslím, že 90% cyklistov či už horských, alebo trekingových - cestných bola spokojná a nehrozil by ani masový "úhyn" cyklistov vplyvom neprimeranej rýchlosti. Bol by však nanajvýš prospešný úhyn všetkých idiotov, ktorí takéto zákony vyrábajú !


Su legalne sposoby ako zmenit zakon. Smelo sa dotoho pusti.
08.05.2020 - 16:29:41
04
Ahojte , aj ja sa chystam kupit si svoj prvy elektricky bicykel , panovi sa pre jeho dovody vobec necudujem , omielate tu zakony .., to sa akoze nemozem viest 20-tkou po cyklochodniku iba drzanim blbej packy?? , vzdy to bude lepsie a menej nezakonne ako jazdit s vykuchanym dpf filtrom a katalizatorom .. :D ja hladam tiez podobny hybrid medzi el. skutrom a bicyklom neviem ci ste zastrehli e-babeta.com , toto sa priblizuje mojej predstave alebo mi viete poradit nieco lepsie ? Dakujem
19.06.2020 - 22:51:03
00
Cista demencia taketo nieco....to akokeby si napisal ze okradnut chudobneho je menej nezakonne ako okradnut bohateho.

A ano memozes ist po cyklochodniku na motorke. Mas predsa cestu, tak naco sa trepes na cyklochodnik s motorkou??? Ci ked pojdem 20 iba drzanim plynu mozem ist na cyklochodnik podla teba???

Ale prekvapeny som neni, ludia sa vzdy snazia ..... so systemom, a cyklisti su v tomto specislisti.
20.06.2020 - 07:46:51
05
Zlyduch napísal:
Ahojte , aj ja sa chystam kupit si svoj prvy elektricky bicykel , panovi sa pre jeho dovody vobec necudujem , omielate tu zakony .., to sa akoze nemozem viest 20-tkou po cyklochodniku iba drzanim blbej packy?? , vzdy to bude lepsie a menej nezakonne ako jazdit s vykuchanym dpf filtrom a katalizatorom .. :D ja hladam tiez podobny hybrid medzi el. skutrom a bicyklom neviem ci ste zastrehli e-babeta.com , toto sa priblizuje mojej predstave alebo mi viete poradit nieco lepsie ? Dakujem


Tak sa potom choď spýtať na e-babeta.com a nie sem. Proti klasickým nečipnutým e- bajkom nič nemám, ale jazdiť s nejakou páčkou, alebo čipnutým byciklom a ohrozovať iných ľudí je už teda niečo cez. Keď chce niekto jazdiť viac ako 25km/h nech šlape za svoje a nie na čipnutom e-bajku (či už s páčkou alebo bez). Najhoršie je, že toto požívajú ľudia ktoríi nevedia bajk poriadne ovládať ani v nižžších rýcholstiach a nie ešte čipnutý. Bez čipu by v živote tak rýchlo nejazdili a neohrozovali tým iných. Ak by niekto chcel rýpať, áno mám nečipnutý e-bike aj klasiku a striedam to.
20.06.2020 - 09:30:15
04
Nic ine som ani necakal....

Prílohy:

Screenshot_20200620-095556_Chrome.jpg
Screenshot_20200620-095556_Chrome.jpg 110.47 KiB thumb_up-1thumb_down

20.06.2020 - 09:57:50
01
Hosť napísal:
Tak sa potom choď spýtať na e-babeta.com a nie sem. Proti klasickým nečipnutým e- bajkom nič nemám, ale jazdiť s nejakou páčkou, alebo čipnutým byciklom a ohrozovať iných ľudí je už teda niečo cez. Keď chce niekto jazdiť viac ako 25km/h nech šlape za svoje a nie na čipnutom e-bajku (či už s páčkou alebo bez). Najhoršie je, že toto požívajú ľudia ktoríi nevedia bajk poriadne ovládať ani v nižžších rýcholstiach a nie ešte čipnutý. Bez čipu by v živote tak rýchlo nejazdili a neohrozovali tým iných. Ak by niekto chcel rýpať, áno mám nečipnutý e-bike aj klasiku a striedam to.

Múdro píšeš. Ako prídu k tomu praví cyklisti, ktorým sa pod kolesá motajú na ebajkoch na cyklocestách kripli a bránia im prekonávať ich PR na strave.
Ako sorry. Odkedy sledujem posledný mesiac cyklo fóra, tak zisťujen, že najviac retardov je medzi cyklistami. Odporúčam české bikeforum. To je čistá psychiatria.
20.06.2020 - 13:05:03
00
Mne sa zda ze najviac sa rozculuju "vychcalkovia" co jazdia na emotorkach a chcu zneuzivat/porusovat zakon/cestnu vyhlasku a tvarit sa ze maju ebaiky.
20.06.2020 - 14:01:58
04
keyboard_arrow_up