Zdravim, riesil niekto a vyriesil tuto poruchu na bosch motore 4gen? Jazdim aj speedbox3.0, vybral som ho a nepomohlo. Snimac rychlosti vyzera cely bez problemov, do servisu sa dnes uz nedovolam tak sa chcem opytat ci si nepomozem aj sam lebo zajtra cesta do prace bude narocna:)
01.07.2020 - 17:02:20
00
Mám taký pocit, že to bude tým speedboxom prečítaj si tieto tri strany https://www.emtbforums.com/community/threads/bosch-error-504-with-speedbox-2.7735/
01.07.2020 - 18:15:58
00
a prečítaj si aj toto môžeš vyskúšať.
BOSCH 4th GEN - 504 LIMP MODE post!

Just wanted to share some info and insights for Bosch Gen4 motors and tuning kits and the dreaded 504 limp mode code.

We spoke to the Speedbox factory directly about this issue, so here are some insights about Speedbox 3.0 and Limp mode:

Speedbox 3.0 tuning motors experiences limp mode (504) when the count-down is not done correctly for 3-4 times. The count-down is the way Speedbox walks-around the anti-tuning system from Bosch. When you ride the bike, you must leave the count down go to zero on the speedometer.
If you do interrupt the count-down for too many times (3-4 times in a row) then 504 error might pop-up. This 504 is easily fixed:
You have to completely uninstall the Speedbox and ride for 90 minutes with speed limits. The error then disappears.
If Bosch motor has 3 of these 504 errors - you might need to take the motor to the workshop where Bosch mechanic will reset the motor, but this voids the warranty then.
What else interrupts the countdown?
Once the ride is finished, you should wait till the count down stops to zero in order to charge the bike. Charging without waiting for the count down come to zero interrupts the countdown.
Another thing, sometimes when you ride and stop at a stoplight or take a breath - there is no other way just to pedal when the countdown is started, but its ok to interrupt one or two times in a row - its important not to interrupt it 3-4 times in a row.
Just be careful when the countdown starts to let it finish, whether it takes 10 seconds or 5 minutes.
01.07.2020 - 18:23:58
00
Diky za uvedenie do temy, vobec ma nenapadlo ze to odpocitavanie vlastne zacne vzdy aj ked zastavim na stopke...nuz neostava nic ine nez si asi dat tych 90 minut. To odpocitavanie je dan za tie moznosti:D zajtra sa mi to snad podari
01.07.2020 - 20:50:06
00
Vyskúšaj uvidíš
01.07.2020 - 21:24:51
00
Tak odslapal som si to a uz to ide. Musim si na to proste davat bacha pri kazdom zastaveni:/ Je to nieco za nieco.
02.07.2020 - 07:14:00
00
Uff. To fakt takto funguje Speedbox? Tak to je v podstate na bežné použitie nepoužiteľné.
Ja som sa našťastie rozhodol pre VolSpeed. Tam ma trochu vyrušovalo, že mi beží stále čas aj keď stojím, ale ako vidím, mohol som dopadnúť oveľa horšie.
Ale mám Yamahu. Tam možno aj Speedbox funguje.
02.07.2020 - 19:24:08
00
Problém nie je v Speedboxe... Teda, trošku je, ale skôr v klamlivej kampani samotného výrobcu (ktorý tvrdí, že bez problémov na Gen. 4 funguje)... Pointa je v antičipovom softvéri RJ motora... Bošiaci nám to hovorili už na školení v novembri 2019... Viacerí tunajší borci tomu neverili a ajhľa, je to tak... Najväčšia pikoška je v tom, že error sa nemusí prejaviť ihneď po inštalácii čipu, ale pokojne aj po pol, alebo roku... A o možnom prepadnutí záruky som tu už písal, lajsnúť si čipovanie Gen. 4 nie je sranda, ale tak, každý sme strojcom vlastného osudu :-) Yamahy a Speedboxy sú kamoši, tam už roky žiadny problém nie je...
03.07.2020 - 10:55:49
00
No , vsak som zvedavy kedy to bude zase...U mna sa to stalo po cca 1000km cca mesiac a pol po instalacii, ale skor to je o sposobe pouzivania ako case/km. Tak teraz si budem davat bacha, aj ked je to trocha otravne. No ja som sa pytal predajcu na to, ktory s tym tiez jazdi a povedal ze uz rieisi aj reklamacie a vyriesilo sa to v pohode, ale tazko povedat co bolo predmetom reklamacie a co bude v buducnosti, neviem. Ja som to riskol a nelutujem, aj ked to ma taketo nedostatky. Cestu do prace viem dat v podstate bez zastavenia a ked si budem chciet zajazdit kde ma netlaci cas, tak to proste nezapnem.
03.07.2020 - 12:58:33
01
1. Zaujimalo by ma, ci tento problem (statie a cakanie na countdown) nevyriesi jednoducho deaktivacia cipu pocas jazdy na zakladny rezim - teda este pred nutnym zastavenim (napr. na semafore) ..predpokladam, ze po instalacii cipu je countdown potrebny dodrziavat len v pripade aktiviovaneho cipu.. Ci sa mylim?

2. Ak si uz teda odmakavam to 'restartovanie cipu - teda slapanie bez pomoci tych cca 70 min, Mozem to dat aj na viac krat (napr. na dalsi den)? Alebo to musim dat na jednu supu?

3. Ak potom, pocas tohto restartovacieho porocesu, v pripade nudze predsa len zapnem pomahanie? (lebo ono to pocas toho erroru trochu pomaha - akoby tour mode)... vymazem tym padom svoje naslapane otacky a mozem to davat odznova, ked to potom opat vypnem? Alebo sa to po opatovnom vypnuti jednoducho zrata a iba pokracujem :D
01.09.2022 - 17:55:56
00
Zdravím ja bosch 4 generacie a tiež sa mi objavila chyba 504 vybral som aj cip ale ako to tu čítam na odstránenie chyby musim jazdiť 90minút potom sa chyba odstráni. Moc sa mi tomu veriť nechce ale má tu niekto s tým reálnu skúsenosť. Ďakujem za odpoveď
08.11.2022 - 12:38:04
00
Áno, udialo sa to...
08.11.2022 - 12:55:05
00
Jo tak som si to za trest odslapal a po hodine a pol chyba zmizla ale nechapem logicky ako je to možné
15.11.2022 - 14:46:44
00
keyboard_arrow_up