Co ste mu poradili Vy mudrlanti?
03.02.2015 - 21:42:39
00
Vyriešené, dal som tam ventilok zo starej duše.
04.02.2015 - 12:16:57
02
ahojte, ja som kupil novy bike, kde je vidlica Rock Shox Paragon Gold. nafukal som vidlu na cca 125 psi a ked som pumpu vytiahol, nieco vyfuklo, hovorim si OK, to bude zostatkovy vzduch z pumpy. Akonahle idem vidlicu znovu fukat, zacinam od nuly... Sag plati predsa aj pri trekingovych vidliciach, nie? Ma 65 mm ale pri nasadnuti sa zanori do polky... Co to sakra je?
12.07.2020 - 23:22:16
00
si mozno nemal dobre zaskrutkovany ventil a odmeralo ti to tlak v hadicke, nie v komore.
musis ho naskrutkovat az na doraz, lebo tie ventily su robene inak ako klasicky autoventil a otvara sa, az ked je hadica poriadne naskrutkovana, aby neunikal vzduch.
13.07.2020 - 08:36:40
00
Mal som ho úplne na doraz, ja to nechápem stále to nejde. Začínam vždy od nuly jak keby všetko vyfučalo.
13.07.2020 - 08:55:44
00
To co popisujes nema so sag-om nic spolocne. Bud mas nieco nafigu alebo robis nieco zle.
1) Ked nafukas vidlicu, odsrobujes pumpu tak vidlica funguje tak ako ma a neda sa stlacit na doraz?
1a) Ak je na prvy bod odpoved nie tak funguje vidlica ako ma bez odsrobovania pumpy?
2) Ak vidlica funguje a nejde na doraz, tak po pripojeni pumpy ide na doraz?
3) Mas pumpu na tlmic

Ak aspon v niektorom bode je vidlica nafukana a funguje dobre i bez pripojenej pumpy tak pripajaj pumpu tak ze napojis hadicu tak aby sa dala natlakovat hadica ale vzduch este nesiel do vidlice - to znamena ze ju nedotiahnes naplno ale tak ze vies natlakovat hadicu. Natlakuj hadicu/pumpu na tlak ktory je cca vo vidlici a zasrobuj hadicu uplne. Tym by si si mal zabezpecit ze ti nevyfuci cast vzduchu z vidlice po pripojeni a tlak zostane cca taky ako ked si ju nafukal. Normalne sa to takto robi. Ak sa ti to nepodari alebo si sa do tohoto bodu nedostal tak mas nieco fakt zle, mozes skusit inu pumpu alebo s tou pumpou nafukat inu vidlicu. Podla toho zistis kde je chyba.
13.07.2020 - 10:25:10
10
takto ked skoncis s fukanim, daj dole pumpu a zatlac na ventil ci tam je nejaky vzduch
a skus teda ci vobec fukas vidlu alebo ci je prazdna
ked nasadzujes pumpu, tak v istom okamihu ti uz zatlaci hlavica hadice na ventil a musi ti logicky na barometer ukazat aktulany tlak
ak mas nasrobovanu pumpicku uplne na maximum, tak bude nieco s ventilom alebo pumpickou
skusit inu pumpicku alebo navstivit servis
13.07.2020 - 11:31:09
10
Ahojte vrelá vďaka za rady. No vyskúšal som to ešte na druhom svojom biku, kde je Suntour XCR air - tam ako som našróboval závit pumpy na ventil vidlice, spočiatku tiež nič, až keď som pretočil poriadne (hoci sa skrútilo aj lanko) tak ukázal manometer tlak. Išiel som teda späť na túto Paragon - dlho nič až 1 pokus z troch vyšiel a ukázal tlak, ale až po šponovaní závitu, hoci už bol závit úplne našróbovaný sa ukázal tlak, ale pomaly klesal. Po ďalšom pokuse to už išlo, ale celkovo mám pocit akoby ten ventil vidlice Paragon bol nejak ťažšie stlačiteľný a preto aj sa nedá tak ľahko nafúkať. Pôjdem ešte s tým na garančku, lebo je to funglovka a nech mi povedia či náhodou nebude chyba vo ventile vidlice...
13.07.2020 - 15:28:00
00
Na niektoré vidlice je potrebná aj aj špeci pumpa. Možno je to aj tvoj prípad.
13.07.2020 - 16:26:11
00
Môže byť, túto Paragonku som natlakoval viac, lebo manometer mi ukázal, že tam bolo iba cca 100 psi, tak som to dal na 125. Celkovo je už vidlica tuhšia po nasadnutí sa zanorí asi do jednej štvrťky, ale ako hovorím chcelo to viac pokusov - mám Merida pumpu na vidlice a zatiaľ som s ňou nemal problém na vidlách Suntour XCR, Suntour NCX a tiež Rock Shox XC 32 či tlmiči Monarch. Je to asi štatistika, že nič nemôže fungovať v 100% prípadoch :D
13.07.2020 - 16:37:37
00
mam podobny problem. pumpa Zefal Zshock. pumpa po nasrobovani neotvori ventil na Rockshox Zeb vidlici ani na Rockshox tlmici. Uz som s nou fukal Fox tlmic + vidlu, Suntour vidlu a vzdy v pohode. Ten mosadzny "dzindzik" je proste príliš nízko a neotvori ventil.


nedalo by sa to riesit takymto niecim - predlzenie ventilu? https://eshop.selvit.sk/Predlzenie-ventilu-kovove-PZ-50-d915.htm#detail-anchor-description

Prílohy:

IMG_20210803_140434.jpg
IMG_20210803_140434.jpg 212.67 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2021 - 14:48:38
00
keyboard_arrow_up