ako nejde mi uz ani tak o tu cenu za dopravu ako to ze bike by bol najskor v oktober-november. Vraj to je uz model 2021 :-(
20.07.2020 - 12:03:23
00
Po troch rokoch opäť krabička z DE a menšia generačná výmena. Prvý krát objednané minulý pondelok, s dodaním na september. Následne utorok vyhodilo pár ks skladom s expedíciou hneď. Takže storno, nová obj a úhrada.
Dnes, po týždni NEURON CF 8 doma, musím pochváliť podporu CANYON za rady, ústretovosť a trpezlivosť. Na druhú stranu kuriér, resp celé dnešné dodanie bolo pomrvené. Dlhodobo, ešte aj dnes ráno bolo na trackingu predbežné dodanie na dnes večer, poloha balíka depo v BA. Ráno som odcestoval mimo kraj a zrazu mi volá kuriér "som pred bytovkou" tak mu hovorím že však info z webu je že príde večer, že nie som doma. Tak že nech si povybavuje a že ho nájdem niekde v meste neskôr. Na čo mi skonštatoval že on za hodinku končí a ide domov, tak ak mi to niekto nepreberie mám smolu.Našťastie sa našla ochotná suseda, akurát prebrala krabicu s malým poškodením, pričom aj kuriéra som výslovne poprosil aby tú krabicu skontroloval spolu s ňou. Malá ďubka v mieste zadnej osky, teda prerazená krabica a na oske je na kúsočku odskočená farba. Nič strašné, ale zamrzí. Každopádne rozmýšľam čo sa s balíkom cestou dialo, krabica je celá otlčená (nie prepučená) a ešte aj reťaz bola drbnutá z prevodníka a prehadzovačka reťazou šprajcnutá v kazete. Trochu som s tým bojoval, ale zdá sa že všetko ide ako má.
Príloha:
20200728_192334.jpg
20200728_192334.jpg 533.78 KiB thumb_up2thumb_down


Príloha:
20200728_183406.jpg
20200728_183406.jpg 957.19 KiB thumb_up0thumb_down


Bike už po menšom upgrade. Akurát som nedocenil že GX radenie neupevním na XT brzdu, takže ešte zháňam objímku aby som mohol prehodiť brzdy. Kolesá prerobené na bezdušáky, zatiaľ bez tmelu. Predné drží v pohode, zadné fučí cez spoj ráfika. Rozmýšľam, či to vyrieši tmel, alebo ráfik zvnútra na krajoch podlepiť elektrikárskou páskou v mieste spoja, alebo to je na reklamáciu ráfiku. Po hodine a pol je koleso zmäknuté, ale ešte jazditeľné. Najviac to fučalo pri tlaku cca 2, potom sa to ukludnilo a teraz to len tak poprdkáva pomaličky.
Príloha:
20200728_183406.jpg
20200728_183406.jpg 957.19 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

20200728_141950.jpg
20200728_141950.jpg 312.9 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2020 - 20:00:00
00
To koleso vyriesi tmel. Tiez mi tam fucal rafik a po naliati mlieka vsetko ok.
28.07.2020 - 20:05:19
00
tie xtcka mas ispec ev? Tam by si mohol dat aj wolftooth adapter ev to mm.
https://r2-bike.com/WOLFTOOTH-ShiftMount-SRAM-Matchmaker-Shimano-I-SPEC-EV-Adapter_1

Alebo za tu cenu + postovne mas uz aj XT radenie 12s co je podla mna najlepsie riesenie a mas to pekne bez objimky.
28.07.2020 - 20:17:35
00
Tieto mam: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/shimano-brzda-hydr-xt-m8100-predna-cierna-post-mount-1000mm-hadplat-g03s.html
Objimku kupim za par korun, nemam s tym problem ze budu na rajdoch dve solo na P strane. Problem je ze ju bezne v shopoch nemaju skladom, tak zistujem kto ju vie poslat najskor.
28.07.2020 - 20:54:46
00
Caute vospolok ;)
Rozmyslam nad vymenou biku, teraz jazdim Ghost Kato FS8 2015, a zvazujem kupu Neuronu, mam v hladaciku najvyssiu radu, ale....
Kamos podobne vysoky, a tabulka mi to potvrdzuje, ma L-ko lenze ked som si na to sadol, tak mi to prislo strasne male, nohy som mal skrcene a pocit ze by to chcelo XL. Vysku mam 180, rozkrok 85-86, nikde som nenasiel presny bod kde to merat :D
Mate niekto real skusenosti s tym? Nechce sa mi objednavat bike za 6k a potom posielat spat a brat vacsi, popripade niekto v BA kto ma XL na vyskusanie? Dikes za rady :y:
28.07.2020 - 21:20:33
00
JACUB napísal:
Tieto mam: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/shimano-brzda-hydr-xt-m8100-predna-cierna-post-mount-1000mm-hadplat-g03s.html
Objimku kupim za par korun, nemam s tym problem ze budu na rajdoch dve solo na P strane. Problem je ze ju bezne v shopoch nemaju skladom, tak zistujem kto ju vie poslat najskor.

tak je to ev, ako ak ti to nevadi, jasne zistuj. mne gx radenie nevyhovovalo ergonomiou, tak som to vymenil za xt :-), a potom aj prehadzovacku, orech a kazetu a retaz :-)))
28.07.2020 - 21:29:41
00
JACUB to mas podobny progres ako ja, z cierneho AL na CF, len u mna vyhrala modra :) a zatial bez uprav, ani na bezduse sa mi nechcelo, vsak na co, prvy defekt som mal len nedavno po 11 mesiacoch a 3000km
a inak krabicu som mal prerazenu presne tak isto
28.07.2020 - 23:00:25
00
Tak radenie nevyhovuje moc ani mne, ale nemam uz momentalne chut menit to cele na SLX/XT. Ale casom asi ano, shimano mam hold radsej.
Aj ked ak tomu rozumiem spravne, viem dat radenie shimano na SRAM pohon?

Modry by bola moja prva volba, vypada genialne, bohuzial toho casu uz nebol vobec skladom.
28.07.2020 - 23:01:32
00
JACUB napísal:
Tak radenie nevyhovuje moc ani mne, ale nemam uz momentalne chut menit to cele na SLX/XT. Ale casom asi ano, shimano mam hold radsej.
Aj ked ak tomu rozumiem spravne, viem dat radenie shimano na SRAM pohon?

Modry by bola moja prva volba, vypada genialne, bohuzial toho casu uz nebol vobec skladom.


ano vies, jazdil som tak xt radenie, gx prehadzovacku, kazetu a retaz, postupne som potom vymenil za xt prehadzovacku, potom kazetu (vratane orecha) a retaz.
28.07.2020 - 23:07:33
00
aha super. tak v tom prípade to vyriešim zmenou radiacej páčky. Bol som presvedčený že shimano a sram nenakombinujem. časom aj ja chcem prejst na komplet shimano. Na môj orech dokážem nahodiť shimano kazetu, či ho treba zmeniť?

Aj keď,
keď pozerám diskusiu tu, tak dakto tvrdí že to nejde:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-10-11-12-prevodov/shimano-radenie-slx-m7100-prave-12-k-na-objimku.html
29.07.2020 - 06:36:08
00
JACUB možno offtopic, ale pýtal si sa, že ťa zaujíma, čo sa s krabicou dialo. Skúsim ti to nejak bez ujmy na zdraví opísať. Sám som brigádoval ešte ako študák v zrovna v doručovateľskej spoločnosti, ktorá mala a doteraz má najväčšie čísla v počte doručení na SR. Hneď na začiatok by som ťa chcel vyviesť z omylu, že ak si myslíš, že je krabica označená ako "fragile", mení to niečo na veci s jej manipuláciou. Úprimne? Zero fu*ks given až do doručenia k tebe pred dvere! Treba si uvedomiť, že do depa príde kamión, a borci ho chcú mať čo najskôr vyhádzaný, nech potom majú voľno, kým príde ďalší. A tým vyhádzaný to myslím (žiaľ) doslova. Im je jedno, že je to TV, monitor, notebook, bajk, drahý disk na auto, reproduktor, sklo, lampa, spotrebič, whatever citlivé na náraz... Proste to schmatne, hodí to na štýl leteckého dňa cez celý kamión vzduchom rovno na pás (ak je už na konci tak na 2x :) ) kde to dostane prvý raz na papuľu. Potom na páse si z nej (už keď sa bavíme o bajkovej krabici, tj dosť veľkej prepravnej ploche) spraví kontajnerovú loď, tj. prepravník, čiže na ňu nahádže horu imrvére všetko ostatného bez ohľadu koľko to váži, nech ušetrí na páse miesto, a až potom sa to posunie ďalej. Takto to putuje niekoľko metrov až to z pásu zoberie ďalší frajer, ten ju šmarí na ďalší pás konkrétneho kraju/mesta/oblasti (rovnica kontajnerovej lode stále platí, čiže rátaj s tým, že kým sa to dostane kuriérovi do auta, môže dostať desiatky zásahov z každej strany pri týchto "triedeniach") a pri poslednom triedení to proste len všetko nahádžu na zem jak kopu hnoja do rohu pri konkrétnu bránu, kde sa to už konečne dostane ráno ku kuriérovi, alebo do kamiónu inej krajiny/kraju/oblasti a proces sa znovu opakuje :) To, že sa to poškodí? Koho to trápi, je to poistené a však spoločnosť si to porieši sama, hlavne, nech mám čo najskôr vyhádzaný kamión a nemusím robiť 8h pomaly a s citom ale 5h ísť bomby a 3h oddychovať ;-)
Čo k záveru? Ak môžem, vždy sa snažím tejto spoločnosti pri výbere doručenia (aspoň v rámci SR) vyhnúť, lebo viem, že toho majú extrémne veľa a tak sa k tomu aj správajú. Konkurenčné spoločnosti toho majú omnoho menej, preto je šanca, že sa tomu niečo stane nižšia, aj keď istotu nemáš nikdy. Ja sa čudujem, že Canyon takúto vec poriadne neošetril tvrdou penou. Sám ho jazdím a mal som šťastie, kamoš na +-4000e Luxe už nie a rovno reklamoval a fotil ešte pri vybaľovaní.
Ja byť výrobcom takýchto drahých produktov, tak to naozaj balím ako keby to sa to má zhadzovať z lietadla na palete a pristávať na padáku, lebo v podstate to nemá ďaleko od reality.
BTW: po pár týchto brigádach som požiadal o preloženie na skener, lebo na toto som naozaj nemal srdce :)
29.07.2020 - 08:45:17
03
ďakujem za ujasnenie. Ako nečakal som že sa s tým niekto mazná, ale to z tvojho opisu je už celkom slušný hardcore. A cez túto nemenovnú spoločnosť posiela aj CANYON? Mal som práve pocit že ujo má toho pomerne málo, keď mi o 8:45 zahlásil že ma nepočká, lebo za hodinku už nemá čo rozvážať a končí.
29.07.2020 - 09:32:53
00
Netuším, cez čo to momentálne posiela Canyon, ja mám ročník 2017. Otázne je, cez čo všetko to prejde z Nemecka až ku nám. Keď som robil v nemenovanom SPS, tak som tam Canyon našťastie nepostrehol :) Ale všetko je o ľuďoch. Mohla mať tá krabica na ceste šťastie na hulváta.
29.07.2020 - 11:06:09
00
Posielajú cez nemenované UPS
29.07.2020 - 11:36:51
00
keyboard_arrow_up