Zdar,ako sa zacne prejavovat opotrebovane stredove zlozenie ? Po ako case sa vam zacalo prejavovat ?
(Uz si neviem rady s neustalim miernym pukanim zo stredu,vsetko som uz 3x rozobral,vycistil,dotiahol a furt to sem tam zapuka.)
30.07.2020 - 11:22:24
01
nemusí to byť zo stredu... väčšinou sa to tak ozýva, skús :
1.vytiahni sedlovku- vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...
2.odkrúť pedále - vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...
3. zhoď kľuky - vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...
4. riadidlá v predstavci - vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...

stavím sa že to bude v sedlovke, tiež som to tak mal... :-)
30.07.2020 - 15:48:20
12
daj si do bidonu cistu vodu a ked budes pocut pukanie, tak postupne oblej casti bajku, ktore boli spomenute ...
ked oblejes to co puka, tak to prestane (aspon na chvilu) ;)
30.07.2020 - 15:59:51
09
peter.merta napísal:
nemusí to byť zo stredu... väčšinou sa to tak ozýva, skús :
1.vytiahni sedlovku- vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...
2.odkrúť pedále - vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...
3. zhoď kľuky - vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...
4. riadidlá v predstavci - vyčisti , nanes jemnučký mastný film , ak nepomôže ...

stavím sa že to bude v sedlovke, tiež som to tak mal... :-)

dik sedlovka to nie je,puka to aj ked nesedim

vsetko co pises som vyskusal,okrem predstavca
dnes som vycsitil kazetu a namazal aj patku prehadzovaca a na vyjazde som pukanie nepocul..tak uz neviem
raz to puka,raz nie..ide ale o fakt slabe pukanie

temu som zalozil hlavne,aby som sa mozno dozvedel,ze moje 7500Km stredove zlozenie,to uz bude mat o chvilu za sebou
30.07.2020 - 22:18:11
00
rozumiem, tak to asi bude to stredové naozaj na odpis... nedá sa otvoriť ložisko ,vystriekať ho čističom a namazať nanovo?
31.07.2020 - 11:09:50
00
Ložiská sa vybrať nedaju
31.07.2020 - 11:43:25
00
Ložisko nevyberieš,ale môžeš z neho odstrániť starú vazelinu-ergo odstrániť potencionálny bordel,potom odmastiť a natlačiť novou vazelinou.Tak isto môžeš skontrolovať,či sa ložisko točí ľahko, bez drhnutia,v tom prípade ho meniť nemusíš a zrejme to nebude ani príčina pukania.Ja by som to spravil,nezaberie ti to až tak veľa času a hlavne zistíš, v akom stave sú tie ložiská v str.oske. :)
31.07.2020 - 15:17:42
00
Len treba dať pozor pri vypačovaní krytky. Ak ju poškodíš, nebude už po založení tesniť a do ložiska sa bude dostávať bordel.
31.07.2020 - 15:20:27
01
krytku som mal dole v zime,vypadalo to pod nou ciste
ale mozno skusim ,akurat musim zohnat nieco ,cim tie loziska odmasit..(mam odmastovac brzd, ale neviem ci to je to to prave na to )
31.07.2020 - 15:34:38
00
No ono, neviem co ma za stredove, ale v principe, aj na shimano stredovych vies vybrat a vymenit lozisko. Akorat si musis nechat/kupit plastovu krytku a nedavat jednu stranu origo krytiek z loziska ale tu krytku. Aspon tak nejak to teda tusim je (este som to nerobil, ale hladal som si to davnejsie a principialne to mozne je)
31.07.2020 - 15:35:39
00
Per - na odstránenie starej vazeliny z ložísk používam WD-40 a na odmastenie ložísk, ale napr. aj reťaze isopropylalkohol.
31.07.2020 - 20:42:23
00
juju_pepe napísal:
krytku som mal dole v zime,vypadalo to pod nou ciste
ale mozno skusim ,akurat musim zohnat nieco ,cim tie loziska odmasit..(mam odmastovac brzd, ale neviem ci to je to to prave na to )

Odmastňovač bŕzd je v pohode... len ho tam musis poriadne... a potom vazelinku kúpiš na ložiska hocikde a zijde sa... ale to len pomôžeš ložisku aby vydržalo dlhšie myslim že to pukanie to neodstráni , ešte som počul že môže pukať aj ako sa trú o seba špice na zadnom kolese pri ťažkom zábere...
31.07.2020 - 21:59:20
00
este ma napadlo,ze dlhy cas to pukalo hlavne ked som zabral len pravou klukou..to bol relativne silne pukanie
potom som to vycistil,pukanie fuc..
potom neskor zas pukanie pri zabere pravou,ale uplne slabe a iny charakter zvuku..
potom dalej slaby divny zvuk,pri zabere oboch kluk..
potom rozoberiem,dotiahnem,namastim nieco ine zas,prestane to..
zas zacne..
dpc to su preste sracky s pukanim furt
asi sa na to vyseriem,puka to uz fakt minimalne a takmer v dB hladine co ma retiazka pri pohybe
31.07.2020 - 22:11:23
01
Chlapi, na odkrutenie orecha z naboja je treba 13mm imbus ? (myslim samozrejme len "ten" orech,co sa odkruca imbusom )
Som to minule rozoberal,reku ze tam bude 10mm a hovno..od oka je to cca 13,ale nie som si isty,preto sa pytam

toto je moj naboj https://www.all4bike.sk/zadne+201/naboj-shimano-fh-tx505-zadny-32dier-center-lock-8910-kolocierny/
04.08.2020 - 16:03:02
00
je tam 12tka...
04.08.2020 - 16:08:06
11
keyboard_arrow_up