To aj mne od hacknutia robi 530tka a prestali chodit vsetky notifikaciea signalizacia segmentov , pridu len niektore . Na F5X chodi vsetko normalne aj segmenty upozornuje .
29.07.2020 - 23:30:23
01
sorcerer napísal:
chcel by som poprosiť o radu. došiel mi dnes nový Edge 530, všetko som k spokojnosti ponastavoval, ale keď ho zapnem/vypnem, telefón nedá upozornenie že je Edge pripojený/odpojený, hoci v mobile mám pre Connect všetky upozornenia zapnuté. s rovnakým compom, pred tým ako som ho stratil, tieto upozornenia chodili. neviete pls čo treba ešte nastaviť?

Treba pockat kym Garmin opravi Connect. Odkedy ich hackli, tak mi chodia na hodinky notifikacie velmi obcasne. Ani sa mi nic z hodiniek nesynchronizuje.
30.07.2020 - 00:30:29
01
týmto smerom som neuvažoval, lebo hodinky s Connectom mi od včera rána fungujú na 100% a s notifikáciami z iných app som nemal problém ani počas výpadku. snáď to spravia, dík za info
30.07.2020 - 06:11:44
00
Ja mam tyzden 530
Vcera som si oznacil nejake segmenty, dnes som naschval presiel po 4 z nich a nic... Neviem ani ako by to malo ukazovat. Rovnako sa chcem spytat ako funguje to Climb Pro? Len na trase ktoru si dopredu naplanujem alebo uz som presiel z Garminom? Alebo stale sa to tyka toho hacku a to robi problemy? Dik :)
30.07.2020 - 20:47:53
00
Máš tie segmenty nahrané v navigačke? Ak hej, tak by mali fungovať. Lebo bol chvíľu problém s ich synchronizáciou do zariadenia. A ClimbPro funguje len na naplánovanej trase. Prípadnej aj prejdenej, len si zase musíš vybrať navigáciu po nej. Inak nemá šancu vedieť kade chceš ísť, aby dokázal vizualizovať stúpania. Si predstav, že by počas stúpania bolo viacero odbočiek, tak ako by mohol vedieť kam sa chystáš ísť.
30.07.2020 - 21:03:01
04
máte niekto skúsenosti/informácie ktoré hodnoty nastúpaných metrov sú presnejšie, z barometra cyklocompu, alebo so zapnutou korekciou vo webovom Connecte?
31.07.2020 - 19:10:05
10
Určite z barometra. Teda ak medzitým neprešiel nejaký frontálny systém. Ak zhruba sedí nadmorská výška v bode štartu a cieľa, potom je to skoro úplne presné.

Inak, aj výstupy z barometra sa musia softvérom cyklokompjútra korigovať. Logicky, aj keď ideš po totálnej rovine, môže ti to okolo skákať o meter.
31.07.2020 - 19:51:40
01
ak to správne chápem, údaje pre korekciu sa berú z uloženej trasy v zariadení, nie z nejakej súradnicovej databázy, alebo niečoho podobného?

EDIT: niečo som vygúglil, preložené prekladačom
"Zariadenia, ktoré neobsahujú barometer: Korekcie výšky budú zapnuté
Každý sledovaný bod vašej aktivity sa aktualizuje na údaje o nadmorskej výške z profesionálnych prieskumov namiesto nadmorskej výšky poskytnutej zariadením GPS."
31.07.2020 - 20:00:20
00
Korekcie ktoré robí cloud, v tomto prípade garmin connect sa robia tak že tvoja trasa sa preloží cez vrstevnicové dáta a interpoluje sa nový výškový profil. Má to tiež svoju presnosť.

Barometrický výškomer má ľepšiu presnosť ale garmináci to nevedia spraviť, poznám jedného človeka ktorý to reklamoval a dali mu nové hodinky a na fórach nájdeš viac takých ...
Ja som mal tiež problémy, hodinky mi ukazovali že klesám ale už som išiel do kopca.
Každopádne, pred aktivitu doporučujem nechať hodinky aspoň pár minút vonku iba tak, aby sa aklimatizovali na teplotu a tlak. A ešte skontroluj výšku a prípadne ju skoriguj, predpokladám že vieš v akej štartuješ.
31.07.2020 - 21:04:31
00
laco napísal:
Určite z barometra.

Dovolím si namietať... Tlak vzduchu je veličina, ktorá sa zvyčajne v čase mení. Stúpa alebo klesá. A ako si napísal, pri prechode frontu aj výrazne. Nie raz sa mi stalo, že aj keď som začínal aj končil na rovnakom mieste (pred domom), nadmorská výška sa zmenila, teda počas výjazdu som viac stúpal, alebo klesal. Hoci aj o 50 metrov. Čím dlhší výjazd, tým väčšia pravdepodobnosť, že hodnota "nastúpané metre" bude nesprávnejšia. Pri jazde BA - Pezinská Baba - BA mám za dlhé roky namerané "nastúpané metre" v hodnotách od 260 do 320.
31.07.2020 - 21:20:20
00
kolkokrat do roka ti prejde front nad hlavou pocs vyjazdu ? 1x zo 100 vyjazdov ? bezne zmeny tlaky pocas vyjazdu maju vplyv na nastupane metre radovo v jednotkach m (cize cca +-1%) ... vypocet z gps ma nepresnost radovo v desiatkach metrov
31.07.2020 - 21:49:43
00
Ahojte,

Mam Garmin edge 530 - a po update na firmware 5.50 mi ukazuje nespravne nastupane metre.
Aj ked idem do kopca, sklon mi ukazuje -32percent akokeby som siel strmo dole.
Nasledne mi ani nezapocitava nastupane metre na garmine.

Po uploadnuti mi ale na garmin connect a strava ukaze udaje spravne, len na HW garmin to nebezi tak akoby malo.
Dal som ho reklamovat, prisiel mi novy kus a pokial som jazdil na starom firmweri myslim 5.30 tak vsetko bezalo super, az pokial som si dnes omylom neupgradedol na 5.50 :( nechce sa mi to zase reklamovat...

Nestretli ste sa nahodou s tymto?

Diki za kazdu odpoved.
31.07.2020 - 22:19:10
00
JoKo napísal:
Dovolím si namietať... Tlak vzduchu je veličina, ktorá sa zvyčajne v čase mení. Stúpa alebo klesá. A ako si napísal, pri prechode frontu aj výrazne. Nie raz sa mi stalo, že aj keď som začínal aj končil na rovnakom mieste (pred domom), nadmorská výška sa zmenila, teda počas výjazdu som viac stúpal, alebo klesal. Hoci aj o 50 metrov. Čím dlhší výjazd, tým väčšia pravdepodobnosť, že hodnota "nastúpané metre" bude nesprávnejšia. Pri jazde BA - Pezinská Baba - BA mám za dlhé roky namerané "nastúpané metre" v hodnotách od 260 do 320.


aký prístroj používaš?

jasné že tlak sa v čase mení, napríklad dnes o polnoci bol 1016.6hPa a večer o 7:00 1012.7hPa, klesalo to zhruba rovnomerne.

1hPa je približne 8 výškových metrov. (je to závislé od teploty, navyše je to nelineárne)

takže otázne je, že aká je najrýchlejšia možná zmena tlaku, 1hPa za hodinu? neviem, ale to by znamenalo že výška sa ti zmení o cca 8 metrov. Áno, keď ide búrka, alebo sa mení front tak tá zmena bude rýchla, ale v búrke asi nejazdíš ...
31.07.2020 - 22:34:57
01
Mám 1030+ ktorý by mal mať barometer ale funguje tak nejak garminovsky. Najpresnejšia je asi kombinácia barometer + DEM mapa. Bez DEM mapy meria ten Garmin výšku horšie ako mobil bez barometra.
Teoreticky by malo byť najpresnejšie barometrické meranie s kalibráciou. Nastaviť nadmorskú výšku doma a počas výjazdu kalibrovať npr. pri turistických smerových tabuliach alebo na miestach kde sa dá určiť presná výška. Ako piloti :-) Ale nemám to vyskúšané, či to Garmin zvláda. Ono vyrobiť presný barometer do takej malej krabičky asi nebude jednoduché a v hodinkách by som sa na to už vôbec nespoliehal.
31.07.2020 - 22:39:20
00
fleury napísal:
Ahojte,

Mam Garmin edge 530 - a po update na firmware 5.50 mi ukazuje nespravne nastupane metre.
Aj ked idem do kopca, sklon mi ukazuje -32percent akokeby som siel strmo dole.
Nasledne mi ani nezapocitava nastupane metre na garmine.

Po uploadnuti mi ale na garmin connect a strava ukaze udaje spravne, len na HW garmin to nebezi tak akoby malo.
Dal som ho reklamovat, prisiel mi novy kus a pokial som jazdil na starom firmweri myslim 5.30 tak vsetko bezalo super, az pokial som si dnes omylom neupgradedol na 5.50 :( nechce sa mi to zase reklamovat...

Nestretli ste sa nahodou s tymto?

Diki za kazdu odpoved.


čiže po ukončení aktivity ti v Edge ukáže inú hodnotu nastúpaných metrov ako potom v Connecte? mám nový 530 updatnutý na 5.50, zatiaľ iba 1 výjazd, ale čísla sú v Edge aj v Connecte totožné




k tej mojej otázke predtým, zaujíma ma, či korekcia výškových metrov v Connecte vychádza v prípade zariadenia s barometrom z nejakej súradnicovej databázy, resp. podľa čoho sa to určuje. čo sa týka kalibrácie, Edge sa kalibruje automaticky pri zapnutí aktivity, na hodinkách sa dá nastaviť automatická kalibrácia počas trvania aktivity, ktorá podľa mojich skúseností vôbec nie je presná, ale napr. na F6 je možné nastavenie kalibrácie nadmorskej výšky na začiatku aktivity, rovnako ako má Edge, a výškové údaje sú presnejšie. korekcia nastúpaných metrov v Connecte potom ale vždy pridá metre, často aj cez 100. nestalo sa mi zatiaľ ani raz, aby hodnota nastúpaných metrov po korekcii bola menšia ako nameraná barometrom zariadenia
01.08.2020 - 06:32:48
10
keyboard_arrow_up