cokupit napísal:
Chcel by som sa dozit dna, kedy by bola konecne "bezplatna" zdravotna starostlivost podmienena nefajcenim, preventivkami, dodrziavanim opatreni, prilby na bajku, pasu v aute, rusok atd.

Preco do zoznamu nedas alkohol (aj pivo), samotne bicyklovanie v lese (nie len nepouzivanie prilby), pouzivanie auta na ine ako pracovne ucely (nielen pasy), ci to uz zrazu nesplnas ani ty?

A ake "bezplatne" zdravotnictvo? Na zdravotnych odvodoch zaplatim cez 6000 EUR rocne.
13.08.2020 - 10:52:30
03
Ako zamestnanec? Alebo ako zamestnavatel za svojich zamestnancov?
13.08.2020 - 11:03:27
00
Nie som zamestnavatel.
13.08.2020 - 11:04:02
00
Ak si ako zamestnanec odviedol do zdravotnej poistovne za rok 6000 eur do zdravotneho poistenia co je 4% z hrubej mzdy tak tvoj mesacny hruby prijem by mal byt 12 500€ a rocny teda 150 000€. To asi nemozes porovnavat s niekym kto zarobi 800 eur mesacne.
Ak si SZCO tak je to 14% z vymeriavacieho zakladu za predosly rok tj cca 43 000 eur rocne, tiez nie malo.
13.08.2020 - 11:11:04
00
To je snad jedno, ci nie? Reagoval som na poznamku o “bezplatnom” zdravotnictve, ktore ani zdaleka nie je bezplatne. A to nehovorim o tom, ze za vsetky navstevy lekarov si este priplacam, lebo si nemozem dovolit tvrdnut v cakarni 3-6 hodin.
13.08.2020 - 11:21:21
02
chces nadstandard (necakat v cakarni) tak musis platit, bohuzial.
bezplatne je o skor v zmysle osetrenia RTG vysetreni atd oproti napr takemu USA kde za RTG kludne das 500-1000 USD ked nemas poistku ktora tam nie je povinna
13.08.2020 - 11:34:16
00
clxno1 6000 zdravotne? To si riaditel?
Vsak tolko o cosi viac maju rocny plat bezni mukli.

http://antipropaganda.sk/hoaxy-zhorsuju-pandemiu-v-brazilii-parlament-chysta-zamknut-internet/

 http://antipropaganda.sk/hoax-ze-koronavirus-neexistuje-nabera-na-sile/

https://www.cas.sk/clanok/1013269/rekordny-pocet-umrti-v-dosledku-covid-19-v-australii-cislo-ake-nemali-od-vypuknutia-pandemie/

A v Rumunsku pribudlo za 24h 43 umrti.
V mnozstve statov desiatky az stovky a v 7 statoch 100 az 1000 mrtvych za 24h.

Niektori z kompetentnych v zahranici co som davnejsie cital chcu premorenie obyvatelstva s mensimi ludskymi stratami, lebo virus zmutoval a je slabsi.
Cim viac sa premoruje, tym viac mutuje. Potom im uz neskoci na vakcinu nikto.
A nebude tolko starych a chorych na vazne diagnozy na ktorych sa skladame.
Nech tym priatelnym stratam (umierajucim a pozostalim) povie do oci, ze kvoli ekonomike musite zomriet, nebudete tu predsa zatazovat stat.
Potom v buducnosti sa presne to iste stane tomu kompetentnemu, bude stary chory, ale nechaju ho umriet, aj ked by sa ho dalo drzat  v domove dochodcov este 5 rokov. Vlastne nie. On je tak bohati ze si moze dovolit akukolvek dozivotnu starostlivost aj 100 rokov. Staci ked je multimilionar alebo prezident s dozivotnou rentou.

Chcel nakrmit vtaciky v parku a miesto toho sa dusil na infekcom lebk opatrovatelka sa vratila z Rakuska, okamzite sla do dss a sposobila predcasnu smrt niekolkym ludom.

Potom je svet nespravodlivy a vsetci Rotschildi Rockeffeleri a Sorosi sa dozivaju nad 90 az 100 rokov, lebo maju najlepsia starostlivost na svete a nikdy tazko nepracovali. Ak teda s nimi nespadne lietadlo alebo nemaju autonehodu.
101 rocny Rockeffeler mal 6x transplantovane srdce.
U nas v praci sa 3 nedozili dochodku.
Firmy posielaju manualnych pracovinkov predcasne do invalidneho dochoku.


Naposledy upravil Hosť dňa 13.08.2020 - 11:58:58, celkovo upravené 2 krát.

13.08.2020 - 11:45:29
00
A čo take MRI ? Pozitronova emisná tomografia , a liečba gamanožom v CZ v hodnote niekoľko desiatok tisíc € / 40K/ preplacana všeobecnou zdravotnou ? Ešte raz , ak sa tomu 💩 rozumiem , tak čušim . Alebo kecam a robím zo seba trapka ...
13.08.2020 - 11:50:31
01
Klasicke ct hlavy stoji poistovnu 123€. Chrbtice neviem.
Ale niektori lekari ortopedi ako som cital v hodnoteni lekarov bagatelizuju priznaky neurobia ct chrbtice iba rontgen a zena skoncila na operacii chrbtice a invalidite, lebo to neskoro odchytili.
13.08.2020 - 11:56:27
00
Po uraze kolena som si magneticku hradil z vlastneho, lebo cakat 4 tyzdne, aby mi bolo povedane, ci potrebujem chir. zakrok, je ozaj cez ciaru.
Ale pointa mojho prveho prispevku usla ako vzdy. cokupit si vytvori zoznam veci/cinnosti, ktore sa ho netykaju a tresne nieco o bezplatnej zdrav. starostlivosti a aby si ludia za polozky z daneho fiktivneho (a silno subjektivneho) zoznamu priplacali.
13.08.2020 - 12:05:56
00
Ak sa stane nehoda pod vplivom nejakej latky tak si ju hradi sam. Aj ked som vyplnal po uraze papier tam bolo ci som nieco pozil.
Pri cestovnom poisteni s adrenalin.sportom, alebo poistenie v pripade pomoci hzs je tiez doplatok.
Na alkohole a cigaretach su kolky. Vyroba alkoholu je lacna zalezitost. Aj z automatov je dan.
A ak nebol v aute priputany a kvoli tomu to ma horsie, alebo nedodrzal nieco tiez sa krati zdravotne.
13.08.2020 - 12:13:00
00
clxno1 "bezplatne" mas v uvodzovkach, sam to tak pises tak netroluj, na to su tu lepsi -
Kaper detto.
Pointa bola, ze terajsi stav je chory. Vobec nezohladnuje pristup k (nielen) vlastnemu zdraviu. Naopak, cim vacsi blbec, ktory si privodi najviac chronickych chorob a najtazsie urazy tym viac penazi a starostlivosti dostane. A skladaju sa mu na to zodpovedni a zdravi, napr. aj drzitelia Janskeho plakiet, ktori potom stoja v rade na konci za blbcami.
Jedina svetla vynimka o ktorej viem su transplantacie pecene, ktoru alkoholici kedysi nedostali, dnes si nie som isty.

PS: kaper neviem kde zijes, ale na SK statni zamestnanci ziadne privilegia v zdravotnej starostlivosti nemaju. Akurat bezpecnostne zlozky maju povinnost ist na preventivku a nemozu si vybrat hocakeho vseobecneho lekara.
13.08.2020 - 12:18:17
00
https://www.cas.sk/clanok/1013515/bude-na-slovensku-ockovanie-na-koronavirus-povinne-krajci-ma-jasnu-odpoved-takto-to-bude-fungovat/2/
13.08.2020 - 12:25:55
00
Hazard napísal:


" Úplně nejdůležitější je zachovat si chladnou hlavu, chovat se zodpovědně a nepanikařit. Covid-19 není středověký mor, je to respirační virová infekce, se kterou si můžeme poradit a se kterou se musíme naučit normálně žít. "
13.08.2020 - 13:04:44
00
Boj proti ockovaniu skonci, ked bude chciet dotycny cestovat lietadlom. Tipujem, ze bez zaockovania nebude mozne letiet lietadlom. A pri vstupe do krajiny tiez bude potrebne oddokladovat, ze som zaockovany - bezna prax proti niektorym chorobam uz v dnesnej dobe.
13.08.2020 - 13:10:50
00
keyboard_arrow_up