Bol tento článok pre Vás nejakým sposobom prínosný ?
Ano 50% [ 4 ]
Nie 50% [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 8
Ahojte, neviem ako vy, no ja som sa už neraz stretol s bikom , na ktorý som chcel dať drziak na fľašu a následne ked som si fľašu kupil som zistil že je tam sakra málo miesta pre tú fľašu pripadne žiadne... Hľadal som po forach atd, narazil som na drahé redukcie ktore flasu posuvaju smerom nadol, no je to vyrobcom dane o kolko a nieviete si to prisposobovat ako to vam vyhovuje. Tak ma napadlo .. v elektro obchodoch a obchodoch so spojovacim materialom dostat kupit DIN lišty tu je postup :
1. skratit listu na pozadovanu dlzku a zabrusiť ostré hrany
2. navrtať prípadné dierky kedže rozchod dier vacsinou nesadne je nutne dovrtavat diery.
3.zohnať si skrutky M5 s polgulatou ozdobnou hlavou na imbus , ktoré nasledne skratite na 10mm
4.celu listu zo vsetkych stran nastriekať zakladnou farbou, vrchnou a ochrannym bezfarebnym lakom proti korozii
5.už to len zmontovať ( v mojom pripade som musel ešte cez karbonovy košik vrtať jednu dieru na hlavný uchyt, bol by nepristupny kedze kosik precnieval. Din listu som ja vzdy montoval so zlabom smerom nahor, kedze potom nevznikaju take medzery medzi listou a ramom, a pekne košik do zlabu zasadne.

Cena takehoto držiaka je cca max 2-3€ a cca hodinka dve hodinky času .
- 1m din lišty = 2€ ( 1m je minimum co musite kupit )
- Spreje som mal doma to nepočítam... veľa tam i tak nešlo .
-skrutky podložky a matice su haliere ...

Snád som tymto niekomu poradil a pomohol , načo kupovať drahé adaptéry ktoré i tak nebudu presne podla vasich predstáv... Kľudne sa do komentov vyjadrite čo si o tom myslííte.. Gramárčinu si fakt odpustte , 40g navyše za lištu a skrutky ešte nikoho nezabili :)
20.08.2020 - 14:17:13
07
Sikovne, klobuk dolu.
Vtipna je fotka, kde mas skratene skrutky a pri nich ulamovaci nozik. Ak si ich skratil tym nozikom, tak prezrad typ, kupim si take aspon 2. :-)
20.08.2020 - 14:25:59
00
Heh taký nožík by sme chceli asi všetci :D Inak ďakujem, dam sem potom ešte jeden príspevok , na moj mestský bike ako som namontoval klakson z auta na 12V s relatkom a elektronikou vstavanou vo flaške :D tiež sa tam muselo posúvať za pomoci Din líšt :D Akurát že čakám na baterku, tak potom až to bude v kope
20.08.2020 - 15:06:50
00
No ja by som vyhodil tu kapsu a bolo by hotovo hneď.
20.08.2020 - 20:05:06
06
V tej kapse nosim veskere naradie telefon kluce peniaze tým pádom sa nemusim trapit s batohom. Do tej kapse vliezlo : pumpa, duša, naradie, orezavatko, kombinacky skladacie, stiapcie klieste, nahradny bowden prehadzovaca, opravna sada na defekty vratane montpak, fixka na oznacenie defektu, spojky retaze, nitovac, stahovacie elektrikarske pasky, patka prehadzovaca, izolepa ... Atd :D
20.08.2020 - 23:20:39
00
Stunty22 napísal:
V tej kapse nosim veskere naradie telefon kluce peniaze tým pádom sa nemusim trapit s batohom. Do tej kapse vliezlo : pumpa, duša, naradie, orezavatko, kombinacky skladacie, stiapcie klieste, nahradny bowden prehadzovaca, opravna sada na defekty vratane montpak, fixka na oznacenie defektu, spojky retaze, nitovac, stahovacie elektrikarske pasky, patka prehadzovaca, izolepa ... Atd :D

Tolko náradia dokopy neberem na výjazdy za celý rok :lol:
Šikovne si sa vynašiel :y: ešte by som porozmýšlal nad podlepením tých šróbikov kt. držia košík aby ti neošúchali rám (viem že sa to nedotýka ale keď bude flaša plná alebo tým budeš lomcovať na tréningu, zjazdy a pod.)
21.08.2020 - 11:14:45
00
Dobry napad. Ja som to risiel tymto. Vyjde to cca 2x viac ako tvoj zlepsovak.
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/kosiky/topeak-alt-position-cage-mount-adapter-drziaka-na-flasu.html

    21.08.2020 - 11:49:13
    01
    A posuva ti to rovnako ako mne ci menej ? Vypada to byť menšie
    21.08.2020 - 16:18:42
    00
    Posunulo sa to presne,ako som potreboval. Cca o 4cm. Takto som tam spratal 2 flase, aj kapsicku.

    Prílohy:

    IMG_20200821_165329.jpg
    IMG_20200821_165329.jpg 644.92 KiB thumb_up1thumb_down

    21.08.2020 - 16:57:06
    00
    Super prakticky vymyslené
    21.08.2020 - 17:19:59
    00
    Super si to vymyslel skôr ty. Ja som len hľadal na Google 🙂
    21.08.2020 - 18:12:36
    00
    keyboard_arrow_up