fuha teda 2001 rocnik by som Kinga asi tazko daval :D ale ak bol Corgon sponzor tak za 3-4 dni by sa to dalo :D
20.08.2020 - 13:55:03
02
2001 bol moj vôbec prvý maratón a hneď som si dal 100km harda 😁😁 mal som 15rokov a dali sme to asi 4min pred limitom 😂😂😂 Išiel som s dvoma staršími borcami, staršími odomňa v tej dobe, a odvtedy som ich nevidel. pamätám len že jeden fajčil ťažké marlborky na každom kopci, pokiaľsa mu nestratila navretá žila cez čelo.mal celopéro meridu dominator s dvojkorunkovou vidlou RST a kriklave diadora tretry... My sme ho cakali hore on nas dole 😃. ešte dodám že týchto dvoch borcov som stretol asi tri dni pred maratónom na Trenčianskej Brezine 😀 a odvtedy som štartoval na veľa ročníkoch a všetkých tratiach.. pekné spomienky. škoda toho sobotného 😑
20.08.2020 - 18:07:31
014
tak trosku z historie 8)
Príloha:
95_96.jpg
95_96.jpg 404.26 KiB thumb_up2thumb_down

Prílohy:

97_98_99.jpg
97_98_99.jpg 463.85 KiB thumb_up2thumb_down

20.08.2020 - 18:58:20
09
To už vtedy rozdávali rúška? :-) Ja som v tých rokoch ani netušil.že vôbec niečo ako mtb maratón existuje :-)
20.08.2020 - 19:33:26
00
psycho napísal:
tak trosku z historie 8)
Príloha:
95_96.jpg


Tak tieto prvé tričká sa nám už nepodarilo zachovať :/ Vieme sa nejak dohodnúť? ;)
21.08.2020 - 09:02:49
00
Moje prvé tričko z Dubničáku z roku 1997 . Odvtedy mám všetky . Nebol internet , len leták v Cyklo1 v Trenčíne . Jazda smer Čičmany alebo Mojtín , to boli jazdy . Na Baske sa išlo tuším opačným smerom ako sa ide teraz nadol . Zjazd po modrej si pamätám . A žiadne kotúčovky páni !! A cieľová rovinka cez Kamenné vráta nahor z Omšenia? Alebo okolo dreveného plotu nahor,to bol stupáčik na záver. Určite sú tu pamätníci na toto . Aj tak to ideme zajtra absolvovať na pohodu , skúsime sa nestratiť .
21.08.2020 - 11:03:55
02
tak zajtra Hard, štart podľa min. ročníka 9:10
môžeme si zazávodiť na segmentoch, ale na križovatkách sa počkáme
21.08.2020 - 14:05:18
00
Zaujimal by ma dovod zrusenia mtb maratonu,ked cestne preteky veselo odstartovali s kopou divakov naokolo.
Na mtb startuje vela ludi,su pritomni aj divaci,no po starte sa hned vsetci rozplynu ako ranna hmla,a pretekari sa hodiny tulaju rozruseni po horach,na rozdiel od cestnych pretekov,kde sice tak isto startuju vsetci naraz,jazdia v balikoch,divakov je taktiez pozehnane,no ti sa sa vsak po starte nerozidu,ale veselo pozdlz celeho okruhu sleduju preteky.Cize je ovela vacsie riziko nakazy,ak je v tom tento dovod.
Teda absolutne nechapem preco sa nemoze zajtra uskutocnit mtb maraton.

Prílohy:

20200821_181417.jpg
20200821_181417.jpg 704.9 KiB thumb_up0thumb_down

21.08.2020 - 18:52:01
00
RANDAL napísal:
Zaujimal by ma dovod zrusenia mtb maratonu,ked cestne preteky veselo odstartovali s kopou divakov naokolo.
Na mtb startuje vela ludi,su pritomni aj divaci,no po starte sa hned vsetci rozplynu ako ranna hmla,a pretekari sa hodiny tulaju rozruseni po horach,na rozdiel od cestnych pretekov,kde sice tak isto startuju vsetci naraz,jazdia v balikoch,divakov je taktiez pozehnane,no ti sa sa vsak po starte nerozidu,ale veselo pozdlz celeho okruhu sleduju preteky.Cize je ovela vacsie riziko nakazy,ak je v tom tento dovod.
Teda absolutne nechapem preco sa nemoze zajtra uskutocnit mtb maraton.


Dôvod bol predsa viackrát komunikovaný a zverejnený. Čo presne by si ešte potreboval vedieť?
21.08.2020 - 19:32:22
00
Este raz si to precitaj.
21.08.2020 - 19:38:35
00
Čítal som si toto a je mi to dosť jasné: https://maraton.sk/maraton2020/

Čo viac by si teda potreboval vedieť a čo nechápeš?
21.08.2020 - 19:46:15
00
Ty si si ocividne precital iba toto-Zaujimal by ma dovod zrusenia mtb maratonu,
Lebo dalej by si sa dozvedel,ze sa pytam na dovod,ze MTB maraton sa zrusi,ale cestne preteky idu bez problemov.Zrazu ziaden virus atd.?
21.08.2020 - 19:55:58
00
niekto je ochotny riskovat pruser - niekto nie. myslim ze v tom odkaze je aj odpoved na tvoju otazku - konkretne

"Nebudeme polemizovať, prečo padlo takéto rozhodnutie zo strany Úradu verejného zdravotníctva, o tom, aká závažná je situácia na Slovensku, o tom, aký nebezpečný koronavírus vlastne je, ani o tom, že inde sa predsa rôzne podujatia konajú. Je koniec. Nemá zmysel pokúšať, ísť na alebo za hranu odporúčania. Sme len zopár priateľov, ktorí robia Dubničák najlepšie, ako vedia popri zamestnaní a nezištne. Áno, nezištne. Nikto z nás si nezoberie na svedomie ohrozenie verejného (vášho i nášho) zdravia a s tým spojené problémy so zákonom a prípadné pokuty. Mimochodom, podľa informácií, ktoré sme dostali, sa pokuta za porušenie epidemiologických nariadení pohybuje od 3 000 do 20 000 eur. Aj najnižšia sadzba by náš klub zlikvidovala a pravdepodobne spôsobila prievan aj v našich súkromných peňaženkách.

Nemáme ani záujem riskovať povinnú 14-dňovú karanténu, ak sa na/po maratóne nájde čo i len jedna nakazená osoba. Takáto karanténa by sa netýkala len vás – všetkých účastníkov (a pravdepodobne aj rodinných príslušníkov), ale odstavili by sme okrem organizátorov napríklad aj celý Amfík pub, školskú jedáleň, sponzorov, časť mestského úradu a podobne. A tomu chceme predísť.
Zrušenie maratónu nás bolí, je to naša srdcovka."

neviem kto organizuje tie cestne preteky, ani co su zac, kolko je v tom prachov. ale "Sme len zopár priateľov" - sa rozhodli ze to radsej vzdaju, dovody napisali, ja ich plne chapem.
21.08.2020 - 20:26:10
05
Tak hlavne toto nariadenie z 20.8.2020
http://www.ruvztn.sk/o%20RUVZ%202020%2004034%20-002%20RH.pdf
Tých cestných pretekárov na Novodubnickom kritériu bolo koľko, do 150? Stravu si riešia sami, žiaden výdaj ako v jedálni. Divákov samozrejme neovplyvníš, no oni nie sú účastníci akcie.
A predovšetkým, oni nie sú SZC:
"Sme len zopár priateľov, ktorí robia Dubničák najlepšie, ako vedia popri zamestnaní a nezištne. Áno, nezištne. Nikto z nás si nezoberie na svedomie ohrozenie verejného (vášho i nášho) zdravia a s tým spojené problémy so zákonom a prípadné pokuty."
Tak sa v tom nasilu nerýp, pojazdiť trať môžeš kedykoľvek, aj zajtra, a nikto ti (snáď :-) ) nebude na trati prekážať. O rok sa vidíme!
21.08.2020 - 20:27:10
00
Prečítal som si to a dokonca viackrát. Ale aký to má súvis s MTB maratónom? Organizátor MTB sa rozhodol to zrušiť po dohode s hygienou. A organizátor cesty nie. Ale tak každé podujatie je iné, aj keď sa to laikovi možno nezdá. A myslím si, že to jasne vysvetlili, že prečo akcia nie je a na tom odkaze to je dobre všetko rozpísané.
21.08.2020 - 20:41:57
00
keyboard_arrow_up