Ta znacka je de facto alternativa stopky, clovek musi zastat, zosadnut (rozhliadnut sa) a prejst. Bola by zbytocna, keby nebolo kopu dementov, ktori krizuju cesty v plnej rychlosti a bez toho, aby sa pozreli ci nieco nejde.
V konecnom dosledku su vsetky znacky zbytocne, ved by stacilo pri jadzeni zapojit rozum... Impossible
02.09.2020 - 17:15:42
14
UCi ma spustu roznych pravidiel (hlavne pre cyklokros), ktore davno nedavaju zmysel a su len pre pravidlo same. A nielen pri cyklo. A musia sa uzkostlivo dodrziavat :) /vaha napr. to je len jeden z mnohych/.
02.09.2020 - 17:36:08
02
ta znacka je fakt kravina. Mozes pouzit "zakaz vjazdu", alebo stop, alebo daj prednost v jazde. Este mozme zacat peticiu za znacky typu "nebez", "vyzuj si (kolieskove) korcule", "zosadni z invalidneho vozika" a podobne.
Sice tu mnohym leho-biky sedia v krku, lebo "vsetko ine co nie je presne ta vec co robim ja je kravina a ti ludia debili", a odrzkadluje to stav spolocnosti v gubernii zvanej Slovensko, ale pre mnohych je to ozaj problem. Chapem ze pre "skalopevnych" tunajsich, ani trojkolky pre ci uz "neschopnych", alebo postihnutych ludi nemaju pochopenie, ale predsa len. Mohli by ste sa niektori zamysliet preco na SVK nevidno, okrem ineho, ludi so zdravotnym a/alebo mentalnym postihnutim (teraz nemyslim vyraznu cast prispievatelov napr. poslednych stranok susednej temy politika) chodit vonka a toboz sportovat? Napr, co toto spravi na znacenej cyklotrase cloveku na napr. niecom takomto? (ano, je to vas nenavideny recumbent bike, ale pre cloveka ktoremu nohy uz nesluzia)

Prílohy:

recumbent.jpeg
recumbent.jpeg 73.29 KiB thumb_up0thumb_down

02.09.2020 - 17:51:54
11
Neviem, nevykopávaš otvorené dvere? Niekto tu agitoval za zákaz takýchto dopravných prostriedkov na cyklotrasách alebo taký zákaz snáď existuje?
02.09.2020 - 18:03:28
01
neviem ci vykopavam otvorene dvere, co som si vsimol je ze niekto napisal ze henta znacka je kravina, ze napr niektorym skupinam ludi to moze robit ozaj velke problemy, a polka fora sa tu donho zacala navazat ze nech ide dakam (lebo, napr. sa im nepaci recumbent a dal tam toho obrazok).

Btw, kde hovorim, alebo naznacujem o ich zakaze na cyklotrasach?

Proste, pre hendikepovanych ludi je kazda takato kravina nieco na sposob obrubniku pre vozickara....
02.09.2020 - 18:07:38
01
Pozerám, že cyklistickí ultras majú ďalší objekt hejtu. Keď sa tie trojkolky viac rozšíria, už nebudú riešiť ebajky. LOL
Tá značka je ale úplne normálna. Aj v UK sa vyskytuje veľmi často. V miestach kde je chodník zúžený je vždy príkaz zosadnúť z bicykla, aby cyklisti neohrozovali chodcov. Má to logiku.
Takéto trojkolky by tam väčšinou aj tak neprešli. Na cyklotrasách sú retardéry, kade mám niekedy problém prejsť s trekingovým bicyklom. Takéto vozidlá proste musia jazdiť po cestách. Moc toho asi ale po svete nejazdí. Nespomínam si, kedy som to videl naživo. A okapotované už vôbec nie.
02.09.2020 - 21:03:02
00
Trocha ta poopravim.
1.vsetky recumbent trojkolky su postavene tak aby vosli cez 90 dvere a vacsina vojde aj cez 80tky. Sirka je aspon na tom co mam doma 700mm. Co je menej ako ma vacsina z vas rajdy na MTB. Obratim sa na nej na polomere na ktorom sa vacsina roadies neotoci a z mtbikerov to daju akurat taki, co vedia trackstend a switchbacky jazdia s prstom v zadnici.
2. Vyska je okolo 80cm aj s jazdcom a mnohe sedia este o vela nizsie. Moj ma pruzenie, tak je tam miesto na prepruzenie a je to skor taky gravel recumbent. Cize klasicke zavory typu www.odkazprestarostu.sk mozes ist ktoroukolvek castou, stredom alebo aj bokom popod. O tych na zdrzi ako su pri kompe ani nehovorim, tam ani pribrzdit netreba.
3. Nesmu jazdit po cestach, lebo kde je znaceny chodnicek pre cyklistov je cyklista povinny ho pouzit. A ze je recumbent cyklista sme si uz vysvetlili. Ale ked uz na tom idem po ceste, je to ovela priemnejsie ako na biku. Vodici asi nevedia co to je a noazj ma obchadzaju s odstupom.
4.Prejazdnost terenom? images.singletracks.com
5. Anglicania maju este stale teply a studeny kohutik na vodu a najdes tam aj taketo znacky upload.wikimedia.org upload.wikimedia.org
Cize to by som za bernu mincu nebral. Ich doprava by rozhodne za vzor sluzit nemala.
02.09.2020 - 22:24:52
00
Čo viem, tak nie je u nás povinnosť použiť cyklochodník...
02.09.2020 - 22:41:02
03
Ja ich nedávam za vzor. Tu ale proste musím často postaviť bicykel na zadné a tak prejsť retardérom. A proste niekde je jazda na bicykli nebezpečná pre chodcov a preto sa také značky používajú.
02.09.2020 - 22:49:16
00
Cyklochodnik veru nie, lebo neexistuje. Chodniky su pre chodcov, pre cyklistov su napr. cyklistické komunikacie a cesticky. Od 1.4. (krasny datum) plati nova vyhlaska 30/2020, kde z popisu znacky 221 (povodnej cesticky pre cyklistov C8) vypadlo spojenie "v predmetnom smere". Takze sa uz bude s policajtom tazsie hadat :tmi:
02.09.2020 - 22:51:26
10
Ja len doplnim
Zákon č. 8/2009 Z. z.
Zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici. Osoby mladšie ako desať rokov smú jazdiť po chodníku.
02.09.2020 - 23:42:08
03
Ale to nie je žiaden príkaz jazdiť po cestičke... Za to nehrozí nič. Je niekde v zákone, že cyklista je povinný použiť cestičku pre cyklistov? Neobstojí ani “príkazová” značka C8, lebo okole nej ani nepôjdem. Často idem z bodu A do bodu B a nemám záujem hľadať cyklocestičky a skúšať kde smerujú, a hlavne nie sú stavané na 40km/h rýchlosti. Je rozdiel keď idem 40 a obehne ma auto 50 ako keď je na cykloceste chodec, deti, psy (nerobme si ilúzie že nie)

To je ako keby bolo v zákone, že autom sa jazdí predovšetkým po cestách pre motorové vozidlá, rýchlostných cestách a diaľniciach, ktoré sú stavané len pre nich...
02.09.2020 - 23:58:18
01
milos lenze po cykloceste chodec nesmie ist. ani kocikar ani vencit psov tam nemaju. cyklocesta je cykloCESTA - len si to nikto neuvedomuje a nikto to nekontroluje - to by bolo zasa negativnych ohlasov. no ak sa z nich stanu promenady pre vsetko mozne tak ja ostavam na normalnych cestach - lebo mi to pride bezpecnejsie - ako zrazit nejake dieta motajuce sa po cykloceste. vo vysledku budem za ***** ja.
03.09.2020 - 08:58:48
00
Mne sa raz stalo na cykloceste, že mi tam s chráščia vybehlo také 5 ročné dievča, ktoré som nevidel, zabrzdil som tak 20cm od nej, neviem si predstavit čo by to s nou porobilo, keby som do nej vrazil,preto tiež už chodím po normálnej ceste
03.09.2020 - 09:53:47
00
Hej, mne sa to stalo na normalnej ceste, ale to som bol v aute. Tak ci tak ziaden rodiel. Kazdopadne ja jazdim po cyklotrasach, chodnikoch ak je cesta frekventovana a chodnik volny, ak je chodnik obsadeny a som na MTB idem po trave a ak uz svete nie je ina moznost, idem na cestu. Radsej budem sudeny ako neseny.

Tak, ale teraz vazne je povinnost jazdit po cyklochodniku ci nie? Podla mna ak je napisane: Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Tak z toho jasne vyplyva, ze kde je cyklocesticka jazdi sa po nej. Resp po kraji vozovky sa jazdi tam, kde nie je cesticka pre cyklistov.. Je mozny aj iny vyklad ?


Naposledy upravil Kenai dňa 03.09.2020 - 22:28:23, celkovo upravené 1 krát.

03.09.2020 - 22:25:34
00
keyboard_arrow_up