cokupit napísal:
"Ak skoda nevznikla nejde o priestupok/trestny cin."

Nie celkom, trestne ciny su aj v stadiu pokusu a pripravy.

A par. 50 znie
Priestupky proti majetku

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.


Pokusit sa o konanie je ina situacia. Chcel si preukazatelne vytvorit skodu. Ale nieco ti v tom zabranilo. To nie je ten isty pripad. Tu sa mysli napriklad situacia, ked ides na biku po chodniku co je zakazane z dovodu ochrany chodcov, ale chodnik, je z nejakeho dovodu pre chodcov uzavrety. Alebo mas tabulu STOP na ceste, ale krizovatka je nedokoncena a vlastne je tam len jedna priama cesta a nemas komu davat prednost. Alebo na krizovatke je pokazeny semafor a svieti na nom trvale cervena (uz som zazil, pokazil sa snimac pritomnosti auta)...
31.08.2020 - 21:01:44
00
OT:
Hosť napísal:
Kenai, nechceš vytvoriť samostané vlákno s názvom napr. ŽUMPA a riešiť to tam?


Nie, lebo by si sa urcite objavil aj tam a za chvilu by sme potrebovali zase nejaku inu temu. Skus pouzit nastaveniach funkciu nepriatel a nastav si aby ti moje prispevky nezobrazovalo. Problem vyrieseny. https://www.mtbiker.sk/settings?i=zebra&mode=foes
31.08.2020 - 21:08:21
00
Ale ja ťa nechcem ako nepriateľa, lebo ty si odborník na VŠETKO a bola by škoda sa o to ochudobniť.
31.08.2020 - 21:18:55
02
Hosť napísal:
Ale ja ťa nechcem ako nepriateľa, lebo ty si odborník na VŠETKO a bola by škoda sa o to ochudobniť.

Tak to mas dost problem :lol:
31.08.2020 - 21:30:13
00
Ani nie, je to v pohode.
31.08.2020 - 21:31:35
00
vlastoch napísal:
ja!no! pisal o niecom uplne inom ako reagujes ty, nauc sa citat s porozumenim


ano, mohol som to napisat troska jasnejsie, ale nikde som tam nepisal nieco protireciace alebo co. Proste som len napisal ze niektori ludia sice zvonia, ale jak somari. Ty citanie s porozumenim :)
31.08.2020 - 21:33:45
00
Mame pokracovanie. Asi si pani z PZ chceli poopravit meno. Akosi, ale nasli len 2 pripady :-D Snahu ocenujem, dufam, ze sa zameraju na taketo priestupky, ktore su naozaj nebezpecne aj pre ostatnych ucastnikov cestnej premavky.
https://www.facebook.com/KRPZBA/posts/1004775873278276
31.08.2020 - 21:35:34
00
To je hudba zo star wars? To si robia zo seba srandu? :) Inak dnes uzavreli celu ulicu v Ziline tak som zo srandy sledoval ako budu vodici reagovat, vacsina zastala, cudovala sa a potom pouzila znacenu obchadzovu trasu. A potom prisiel cyklista a hadajte co? Strihol si to na chodnik a chcel to cele obist po chodniku.
31.08.2020 - 21:48:21
01
No mna by zaujimalo, ako majitela tohoto https://www.mtbiker.sk/bikeri/kenai/bike/#bike-17229-performer-custom-x26-trike

Co ma urobit clovek jazdiaci na tomto:
Príloha:
external-content.duckduckgo.com.jpg
external-content.duckduckgo.com.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down


ked pride po chodnicku pre cyklistov k znacke zosadni z bicykla, ako ja nepr. tu:
Príloha:
zosadni.jpg
zosadni.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down



Uprimne, nech mi niekto poradi. Nie kazdy moze a chce jazdit klasicky bike.
01.09.2020 - 10:39:45
00
Lebo je z Holandska.. .. tam cyklistov nepovažujú za "škodnú" ako u nás :)
01.09.2020 - 11:01:57
01
Kenai napísal:
No mna by zaujimalo, ako majitela tohoto https://www.mtbiker.sk/bikeri/kenai/bike/#bike-17229-performer-custom-x26-trike

Co ma urobit clovek jazdiaci na tomto:
Príloha:
external-content.duckduckgo.com.jpg

ked pride po chodnicku pre cyklistov k znacke zosadni z bicykla, ako ja nepr. tu:
Príloha:
external-content.duckduckgo.com.jpg


Uprimne, nech mi niekto poradi. Nie kazdy moze a chce jazdit klasicky bike.

No v hentej ponorke ma ist samozrejme v tej rieke v pozadi.
01.09.2020 - 21:33:22
010
Turbi OK ako vtip dobre a teraz vazne. Verim ze vrchol cyklistickeho inzinieringu = velomobil nepovazujes za nejku blbost pre padnutych na hlavu. To by si sa velmi mylil. Pozri si co drzi rychlostny rekord na ludsky pohon, pozri sa ako amater predbieha profikov na takej ponorke. Pozri kolko to ma batozinoveho miesta a nezleje ta cestou do roboty. Je to dokonale zariadenie na dochadzanie. Priemerky okolo 50km/h sa na rovinatej trati daju uplne v pohode. Jediny problem je cena.

Aj obycajny rekumbent je o 30% rychlejsi ako kazdy normalny bicykel. Dokonca aj ta manzelkina trojkolka co mam v profile, napriek tomu ze tocis jedo koleso na vrch a vazi 20kg. Ako nahle v klesani prekoname rychlost 28km/h mozem byt aj v dropoch tesnej likre a zena mi beznadejne odchadza vo volnych sustakoch a siltovke s taskou v zadu na citybikovych tvrdych plastaoch. Cize v rychlostiach nad 28km/h uz musim tlacit viac watov ako zena. Pri protivetre ani nehovorim to nemam sancu.

No a potom su tu este ludia co jazdia recumbenty nie pre to ze je to rychlejsie a pohodlnejsie, ale pre to, ze maju problem s chrbtom, rovnovahou.... ti sa maju vystrelit na mesiac, ci si maju kupit invalidny vozik ?

Ano, aj to to je jeden z nas.
Príloha:
kacer.jpg
kacer.jpg 173.5 KiB thumb_up2thumb_down

01.09.2020 - 22:41:17
00
To si kupim a kolajnice to maju zratane 😁
01.09.2020 - 23:01:31
02
Kenai napísal:

Co ma urobit clovek jazdiaci na tomto:
Príloha:
external-content.duckduckgo.com.jpg

ked pride po chodnicku pre cyklistov k znacke zosadni z bicykla, ako ja nepr. tu:
Príloha:
external-content.duckduckgo.com.jpg


Uprimne, nech mi niekto poradi. Nie kazdy moze a chce jazdit klasicky bike.


Otoci sa, a najde si inu cestu.
Sry, ale naozaj sa nebude cela cestna premavka prisposobovat niecomu, co pouzivaju traja ludia v meste.
01.09.2020 - 23:14:43
00
Ak existuje značka "zosadni z bicykla", nemala by byť aj "nasadni na bicykel"?
Resp. kedy mám / môžem znovu nasadnúť?
02.09.2020 - 06:44:54
14
keyboard_arrow_up