jaaaj na lesnej asfaltke - ona v pravo, on v lavo, pes stredom - zbadali ma - ona v lavo, on v pravo pes zostal v strede :-D musel som zastavit, inak sa nedalo. len som sa tisko opytal - to vazne? pokrutil hlavou a siel dalej.
07.09.2020 - 18:46:08
09
Ja?No! zvonček...v nedeľu som tam išiel s polovičkou,vždy keď obiehala dvoch vedľa seba idúcich cyklistov tak zvonila,ja som išiel niekoľko metrov za ňou, to krútenie hlavami a komentáre že čo zvoní... ja som sa už len rehotal
07.09.2020 - 20:29:51
00
Zvoncek alebo hlucny naboj :D odkedy mam dt swiss, nemam problem, ze by si ma niekto nevsimol :D samozrejme, aj tak sa snazim byt vzdy maximalne ohladuplny
07.09.2020 - 20:51:29
04
Xyz cize zvoncek fungoval. Mne tiez funguje, ale zasadne zvonim v dostatocnej vzdialenosti. Jednak ich zbytocne nestresujem a maju dost casu sa upratat, takze nemusim brzdit a rozmyslat kam uskocia. Win win.
08.09.2020 - 09:34:17
00
mne tak hucia gumy na asfalte, ked ficim rychlo, ze ludia sami uhybaju. A to mam len trapne 2.2
08.09.2020 - 10:07:55
00
mna by zaujimalo, ze ked sa to tu tak rozoberalo, tak v Rakusku sa smie jazdit na cestnych bajkoch (pripadne ekvivalent) aj po ceste aj tam kde je cyklocesta. a dokonca vedla seba. lenze, tam je taky dovetok "bei Trainingsfahrten mit Rennfahrrädern nebeneinander fahren" - co prelozil google : pocas treningovych jazd. ako sa vie, ze ide o treningovu jazdu? je to niekde nahlasene, sprievodne vozidlo a pod. v Prahe som par krat stretol vozidlo Dukla Praha, na nom 6 bajkov a tisic kolies a pred nim 12 cyklistov vedla seba. Tomuto rozumiem, ze niekto trenuje. ale tu mi trocha chyba vyklad spojenia.

druha vec co sa riesila na x stranach. "(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici. Osoby mladšie ako desať rokov smú jazdiť po chodníku." - vidim tam dva problemy
1. kde cesticka nie je alebo nie je zjazdna. - druhu vec mi neviem ako chcu dokazat. ked ma niekto trening a ide 35 km/hod tak vacsina cyklotras na celom svete je nezdjazdna bez ohrozovania inych.
2. jazdi sa predovsetkym a nie iba.
08.09.2020 - 14:34:58
00
Rakušania mali pred x rokmi podmienku, že musíš mať závodnú licenciu a aj so sebou. Potom si na tréningu
08.09.2020 - 16:31:56
02
matko001 napísal:
... závodnú licenciu...

Vysvetli, prosím, nám neznalým, čo je to závodná licencia

Ja som pred pár rokmi policajtovi, čo ma chcel zastaviť za kruháčom smerom na Wolfstal, len zakričal "treiningsfahrt" a bol spokojný, ani som nemusel zastaviť. Ale zato zhodou okolnosti v ten deň kamarát zaplatil 10 E pokutu. Nešli sme spolu. Ten však bol na tlstých gumách, asi by ho ani heslo nezachránilo pred štráfom.
08.09.2020 - 20:35:24
01
Bavíme sa o dobe pred cca 15 rokmi, takže za pravdivosť úplne neručím. Rakušáci mali povinné všetky odrazky a svetlá včetne odraziek na pedáloch a bežne to aj kontrolovali a pokutovali.

Keď si mal kartičku s registráciou v szc, tak si bolna tréningu a tým pádom ok

https://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Uploads/szc/registracia/2020_Ziadost_o_vydanie_licencie_.doc
08.09.2020 - 22:30:23
00
Všeobecná otázka: čo považujete pri jazde v meste za neakceptovateľné správanie cyklistu? Veci typu jazda po chodníku, cez prechod pre chodcov, jazda na červenú, relatívne rýchle kľučkovanie pomedzi ľudí (na miestach kde je povelený pohyb chodcov aj jazda na bicykli). Uveďte aj kontext, ak na tom záleží.
09.09.2020 - 08:53:22
00
- jazda na cervenu,
- jazda v opitosti,
- jazda s telefonom v ruke,
- jazda so sluchadlami na usiach,
- jazda po chodniku rychlejsie ako je rychlost chodze,
- jazda dvoch a viac cyklistov vedla seba v case spicky (na cykloceste, na ceste...),
- zmena smeru jazdy bez signalu,
- nedodrziavanie bezpecnych odstupov,
- jazda bez drzania sa riaditok aspon jednou rukou,
- smrkanie si nosa za jazdy v style "snot rocket" ( v meste sa to ozaj nehodi),
- vstup s bicyklom na vozovku bez ohliadnutia sa na relevatne smery.


Naposledy upravil user_id dňa 09.09.2020 - 09:24:18, celkovo upravené 2 krát.

09.09.2020 - 09:06:28
010
pre mna osobne je neakceptovatelne aj
- jazda bez prilby na hlave
- jazda bez osvetlenia po tme a podvecer ked uz je sero
- jazda cez kruhac dolava
09.09.2020 - 09:14:39
08
To si videl aj naživo- jazda cez kruháč doľava?
09.09.2020 - 10:17:09
00
od Cerveneho mosta smerom k Velocity tak jazdi kazdy debil na bicykli, lebo ist normalne cez kruhac je asi prilis velka casova strata
09.09.2020 - 10:23:05
03
no tak neviem ci kazdy, ja napr chodim normalne v spravnom smere
09.09.2020 - 10:23:48
04
keyboard_arrow_up