Gravel do švajčiarskych Álp vhodný aj na bikepacking aj ako "cesťák" + dochádzanie do práce, výlety s rodinou. K tým výletom, budem ťahať aj dcéru vo vozíku má ešte len 2,5 roka, alebo cez WeeRide - čiže preferujem karbón, nakoľko vozík/ WeeRide s dcérou pridajú pár kíl naviac. Keďže som v Oblasti východného Švajšiarska - oblasti ako Pratigau, Davos, St. Moritz, Arosa, Laax, Fluellapass... sú 1/2 hodiny autom, čiže možnosti habadej a kopcov ešte viac. Potrebujem bike na ktorom viem vymeniť brzdy za vačšie ako štandard 140-160 (musia ubrzdiť mňa 82kg, + bike + dcéru 12kg + vozík 12-15kg). Napr. z perfektného vonkajšieho kúpaliska v Pany 1300 m.n.m. s neuveriteľným panoramatickým výhľadom na Alpy je späť dole na dolinu do Küblis 800 m.n.m. strata 500 výškových metrom na necelých 5km po alpských serpentínach :D tak nech to brzdí poriadne. S tým je spojený aj pre pohodlnejší vysľap hore zrejme dvojprevodník, keďže váha bude pekná - nech si aj trošku zaplávam :rofl: :rofl:
Nie som z tých, čo kupujú veci na rok/dva. Preto chcem od bicykla aj určitú modifikáciu napr. víkendový bikepacking, slabší cesťák máme tu spústu cyklochodníkov a pod. Od bicykla očakávam dlhú životnosť a funkčnosť. Čo som zatiaľ pogooglil tak som vyfiltroval nasledujce značky a modely.

STEVENS - model: Gavere, Prestige, Vapor - k Stevens je minimum informácií na nete a recenzií
ROCKMACHINE - mod. Gravelride
CANYON - mod. Grail
GIANT - mod. Revolt
Ghost - mod. Road
SUPERIOR - mod. X Road
GT - mod. Grade
SKLADAČKA - je tieť možnosť :-)

Mne sa najviac pozdáva Canyon a GT so sýstém tlmenia vybrácií, Stevens, Rockmachine s peknou cenovkou.

Ktorá konfigurácia je lepšia na Gravel - Shimano 105, Shimano Tiagra, Shimano Ultegra, alebo Shimano GRX?

Cena okolo 2000 € - potrebujem aj pre manželku. Čiže budem kupovať dva no a viete ako to chodí... žena nesmie mať horší :lol: :rofl:

Ďakujem za vaše rady, postrehy a skúsenosti.

Športu ZDAR!
22.03.2020 - 18:26:11
00
Tento bicykel som kupil synovi co ma 15rokov: GT Grade Carbon Elite 2020 gravel bicykel. Hodi si nan tensie pneumatiky 32mm a na ceste predbehne kazdeho. Da si nam pneumatiky 40mm a po lesnych cestach fici ako das.
16.09.2020 - 21:20:33
10
za 2000 neviem ci zozenies carbon, tie zacinaju na 2600 co som videl.
Inak carbonovy grail ma cestakovjsi posed je to skor pretekarsky gravel nez bajkpackingovy.
GT Grade ma hravejsiu geometriu, urcite univerzalnejsi bajk.

Co sa tyka vybavy tak grx ma zadnej prehadzovacke "clutch"(po slovensky myslim spojka) vdaka comu ti bude lepsie drzat retaz v tazsom terene.
Inak plati asi toto.
Grx- 400 je ako Tiagra
Grx- 600 je ako 105ka
Grx- 800 je ako ultegra

grx-800 a ultegru na karbone je tak od 3000 vyssie.
29.09.2020 - 12:42:47
00
kúp si 29" HT električku... :)
29.09.2020 - 13:38:37
00
Canyon ma relativne vyhodne ceny, kedze sa predava iba cez internet, v kamenych obchodoch nie.
Najlacnejsi karbonovy Canyon Grail CF SL 7 vazi 8.88 kg a stoji 2399. Ak treba pripojenie vozika srobovat do ramu, u karbonovych modelov to asi nebude mozne.
Vacsie brzdove kotuce asi tiez nebudu mozne. Mam karbonovy fitnes Canyon s Ultegrou, brzda je srobovana do vystupku vo vidle, nevyzera to, ze by sa dala posunut vyssie kvoli vacsiemu kotucu.
Karbonove fitnes bicykle znacky Canyon su lacnejsie ako gravely. Roadlite CF 8.0 s Ultegrou stoji 1999 a vazi 8.3 kg. Roadlite CF 7.0 so 105-kou vazi 8.8 kg a stoji 1599. Ten so 105-kou uz nema rozstiepenu sedlovku, ktora trochu pruzi. K cene treba este priratat asi 50 eur za postovne a krabicu. Fitnes bicykle ale nemaju dvojplosnikove barany, ake Canyon dava na gravely. Kto vie, ako sa ide s tymi dvojplosnikmi.

https://www.canyon.com/cs-sk/hybrid-city/citybikes/roadlite/roadlite-cf-8.0/1975.html?dwvar_1975_pv_rahmenfarbe=GY%2FTQ&quantity=1
https://www.canyon.com/cs-sk/hybrid-city/citybikes/roadlite/roadlite-cf-7.0/1973.html?dwvar_1973_pv_rahmenfarbe=GY%2FTQ&quantity=1
29.09.2020 - 15:16:03
00
keyboard_arrow_up