Kauza Koyuk pokračuje: bike už mám doma, žiaľ musím ho prepravovať autom (predajňa je mimo mesta a rozobrať (dať z neho kolesá dole) a pri preberaní som sa ponáhľal ďalej, tak som to vo veľkom nekontroloval, aj tak som doma chcel vyčistiť poriadne bike. Žiaľ osadím kolesá a sú nakrivo, nie v línii rámu. Tak tam volám, že kolesá sú osadené nakrivo v ráme. Mám sa stým pohrať trocha. To už mi nedalo, že pevné osky predsa, aké hranie. Píšem priamo do CTM, že žiadne hranie, zaraziť kolesá do drážok ako sadnú a majú byť v jednej línii s rámom. Pýtal som sa aj v mojom domácom servise, kam chodím, povedali mi to isté. Takže ďalšia cesta do servisu. Či sa odstranilo praskanie neviem, bike som nevytiahol von. Bike je v záruke ešte, tak nech to vyriešia, ak nevedia, nech to pošlú do CTM-ka, je mi to jedno.
30.09.2020 - 09:11:26
00
ingnovakm Nikto ale nevie, kedy ich zacnu predavat, ci? ... ja som nakoniec nasiel este Kross na sklade v Cechach, tak uz cakam na dodanie.
30.09.2020 - 10:12:23
00
scypho tu podsedlovu kapsicku co mas na tribane, to je 0,6l?
30.09.2020 - 11:04:32
00
yurcko skor asi ta 0.4L, nema to nikde napis ani stitok. Vojde tam dusa (29/28), montpaky a naradie.
30.09.2020 - 12:39:09
01
Jano1987 napísal:
Kauza Koyuk pokračuje: bike už mám doma, žiaľ musím ho prepravovať autom (predajňa je mimo mesta a rozobrať (dať z neho kolesá dole) a pri preberaní som sa ponáhľal ďalej, tak som to vo veľkom nekontroloval, aj tak som doma chcel vyčistiť poriadne bike. Žiaľ osadím kolesá a sú nakrivo, nie v línii rámu. Tak tam volám, že kolesá sú osadené nakrivo v ráme. Mám sa stým pohrať trocha. To už mi nedalo, že pevné osky predsa, aké hranie. Píšem priamo do CTM, že žiadne hranie, zaraziť kolesá do drážok ako sadnú a majú byť v jednej línii s rámom. Pýtal som sa aj v mojom domácom servise, kam chodím, povedali mi to isté. Takže ďalšia cesta do servisu. Či sa odstranilo praskanie neviem, bike som nevytiahol von. Bike je v záruke ešte, tak nech to vyriešia, ak nevedia, nech to pošlú do CTM-ka, je mi to jedno.



Ak už máš za sebou tretiu uznanu reklamáciu, môžeš odstúpiť od kúpnej zmluvy. Pri tom čo tu čítam si myslím, že si fakt vyfasoval nejaký vadný kus a je to najrozumnejšie riešenie.
30.09.2020 - 12:52:23
01
flying-dutchman17 v piatok, či v sobotu tam idem, nech to vyriešia. Čo mi hovorili z druhého servisu, kam bežne chodím, tak sú 2 možnosti, buď je krivý rám, kde najlepšie to je skontrolovať, že sa vyskúšajú osadiť iné kolesá, či sú v línii rámu z nejakého bicykla, čo ich má správne v línii, alebo je zle spravený výplet a treba ho spraviť nanovo.
Vrátenie peňazí hrozí vtedy, keď by som 3x reklamoval tú istú vec. Čo sa mne ešte nestalo.
Sám sa prikláňam asi k vráteniu peňazí, žiaľ za to, čo som ho kúpil, už podobný stroj v danej cene s podobnou výbavou nekúpim, už zvyknú byť o cca 200-300€ drahšie.
30.09.2020 - 12:59:42
02
flying-dutchman17 napísal:
Ak už máš za sebou tretiu uznanu reklamáciu, môžeš odstúpiť od kúpnej zmluvy. Pri tom čo tu čítam si myslím, že si fakt vyfasoval nejaký vadný kus a je to najrozumnejšie riešenie.


nemôže, to by musel mať uznanú 3x tú istú závadu... potom sa považuje za neopraviteľný výrobok, ak sa nemýlim...

a v tom naše servisy vedia chodiť... skús reklamovať také auto :D :D :D

ale aj tak sa čudujem, to musí byť nejaký pondelkový ranný kus, alebo čo... mne stačilo podoťahovať pár šróbikov a zatiaľ všetko fachčí ako má... musím si zaklepať na drevo ťuk, ťuk, ťuk...
30.09.2020 - 15:57:12
00
Ono je to trosku inac...Zbierka zakonov hovori o Opakpvanej zavade, nikde sa ale nepise kolko krat sa to ma opakovat. To je len tak zdomacnele ze 3x, no aj SOI to ma ako nepisane pravidlo ze 3x
30.09.2020 - 15:59:25
00
Jano1987 napísal:
Kauza Koyuk pokračuje: bike už mám doma, žiaľ musím ho prepravovať autom (predajňa je mimo mesta a rozobrať (dať z neho kolesá dole) a pri preberaní som sa ponáhľal ďalej, tak som to vo veľkom nekontroloval, aj tak som doma chcel vyčistiť poriadne bike. Žiaľ osadím kolesá a sú nakrivo, nie v línii rámu. Tak tam volám, že kolesá sú osadené nakrivo v ráme. Mám sa stým pohrať trocha. To už mi nedalo, že pevné osky predsa, aké hranie. Píšem priamo do CTM, že žiadne hranie, zaraziť kolesá do drážok ako sadnú a majú byť v jednej línii s rámom. Pýtal som sa aj v mojom domácom servise, kam chodím, povedali mi to isté. Takže ďalšia cesta do servisu. Či sa odstranilo praskanie neviem, bike som nevytiahol von. Bike je v záruke ešte, tak nech to vyriešia, ak nevedia, nech to pošlú do CTM-ka, je mi to jedno.

Ahoj,Jano1987 budem sa opakovat ale skus ho vyreklamovat.Mne po troch zavadach boli vratene peniaze.Budes potrebovat napisat k biku sprievodny list nieco v tom zmysle ze si stratil doveru v zakupeny vyrobok,nemozes ho uzivat v plnom rozsahu a pod.Drzim palce.
30.09.2020 - 16:24:37
00
Nejaka novinka? Na webe to nevidim...

Prílohy:

20200930_180653_1280x960.jpg
20200930_180653_1280x960.jpg 394.46 KiB thumb_up2thumb_down

30.09.2020 - 19:11:02
00
mart80 napísal:
Ahoj,Jano1987 budem sa opakovat ale skus ho vyreklamovat.Mne po troch zavadach boli vratene peniaze.Budes potrebovat napisat k biku sprievodny list nieco v tom zmysle ze si stratil doveru v zakupeny vyrobok,nemozes ho uzivat v plnom rozsahu a pod.Drzim palce.

Jano1987Suhlasim ja by som to asi riesil rovnako. S podobnou reklamaciou uz mam skusenost aj ked neslo o cyklo vec. Po mesiaci sa mi vratila vec s rovnakou zavadov a po spisani 2. reklamacie som doplnil aj staznost na kvalitu vyrobku a do 2tyzdnov mi prislo vyjadrenie, ze sa mi ospravedlnuju a vracaju peniaze. Tebe uz to taha na 3.reklamaciu a z funkcneho hladiska biku dost zavazne veci, ktore zamedzuju bezpecnemu vyuzivaniu.
30.09.2020 - 19:14:43
10
scypho napísal:
Nejaka novinka? Na webe to nevidim...

To su nove Gravel VanRysel pre sezonu 2021. urobili asi nove karbonove ramy z ich cestakov a osadili GRX. https://www.youtube.com/watch?v=URAO54zl-mQ&ab_channel=DECATHLONCYCLE
30.09.2020 - 19:17:13
00
scypho - ten tvoj TRIBAN 500 je už minulosť, či? Akú veľkosť sa ti podarilo zohnať toho Krossa? A aký model? 4.0 alebo 6.0?
30.09.2020 - 19:39:32
00
Mám papier, že som 2x už reklamoval prednú brzdu kvôli problémom. Teraz večer, keď som sa na to poriadne zase pozrel, tak predný kotúč je krivo vzhľadom na os... V každom prípade, idem tam v piatok, či v sobotu a budem to riešiť. Uvidím čo sa mi podarí vybaviť.
V prípade vrátenia peňazí by sa mi hodila rada, čo kúpiť ako náhradu. Aj keď už asi bude všetko vypredané.
30.09.2020 - 20:24:44
00
Straka uz je, bol to dobry bike. Pri hladani Soot 50 som nasiel Kross Esker 6.0 2020. Zobral som M ko, som v strede tabulkovej velkosti.
Ak by niekto zhanal gravel, v CZ je toho este dost a za zaujimave ceny. Soot 50 bol tusim za 1100-1200e.
30.09.2020 - 20:35:48
00
keyboard_arrow_up