Ahojte. Mám ebike s Bosch motorom CX 4generacie s chipom 3.0 nad 25km/h + displej KIOX a chcel by som si dať prehrať software na 85Nm. Máte s tým niekto skúsenosť? Je treba chip pri nahravaní odpojiť? Bude chip fungovať aj po upgrade? Ďakujem za odpoved ?

Prílohy:

IMG_20200623_194239.jpg
IMG_20200623_194239.jpg 257.74 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2020 - 11:41:06
00
- Čip odpojiť netreba,
- Zmena SW nemá vplyv na rýchlostný limit 25 km/h
19.08.2020 - 17:27:14
00
Ahoj ,tak ako to dopadlo funguje to všetko ako má po upgrade?? Ja tiež zvažujem čip nie preto aby som lietal ale ten limit keby bol aspoň na 35km 25 je málo
30.09.2020 - 14:04:37
00
Na toto bolo potrebné zakladať samostatné vlákno? Vlákno o motoroch Bosch 4 generácie tu už je tak prečo to neriešiš tam. Ten kto ti to bude prehrávať, tak hádam vie čo s tým treba urobiť. Inak takýto zákazníci s čipmi to je najlepšie čo môže byť pre predajcov. Predajú bajk, predajú čip a zároveň už nemusia riešiť prípadné poruchy v rámci záruky, nakoľko táto namontovaním čipu skončila. 😀😀😀
30.09.2020 - 14:57:44
03
Áno veď s tým do toho každý ide predsa. Ale aj tak to za to stojí ten limit je malý keby bol vseobecne na 35km tak by to 90% ľudí neriešili myslím
30.09.2020 - 23:51:12
00
Na MTB je čip podľa mňa zbytočné, ak ten bicykel používaš na to, na čo je určený. Ten limit 25 km/h je samozrejme blbosť, ale šetrí to batériu. Vymlátiť ju na horskom bicykli pri rýchlom presune po rovine mi nedáva zmysel. A na CX4 rozumný čip neviem či existuje. Speedbox isto nie. Možno Volspeed. Fungovať tam bude niečo ako Badass. Má to svoje nevýhody, ale aj výhody. Ak nemáš normálny displej, ale iba niečo ako Purion, tak je to v pohode. Ten budeš používať iba na ovládanie motora a ako cyklopočítač kúpiš niečo iné.
01.10.2020 - 00:23:15
00
Joe70 Ahoj. No ono je to s tými ebikeami na diskusiu. Keby chcem jazdiť čisto trail nekupim ebike ale ľahký zjazdak. Tieto celopera s motorom by som bral viac ako bike na všetko celodenný bike na výlet a občas nejaký zjazdik preto tam ten vyšší limit podla mňa zmysel má. Ja určite ešte počkám kým tam niečo namontujem až kým to nebude 100% tiež som pokukoval po vollspeed ?
01.10.2020 - 00:33:43
00
Nie je to na ziadnu diskusiu. Vedome robis nieco, co je v rozpore, ako bol definovany ebike. Co sa tyka ladenia tu je preklad od Bosch :

"Špecializovaní predajcovia môžu pomocou nástroja Bosch DiagnosticTool zistiť manipuláciu s eBike, aj keď bola ladiaca sada predtým odstránená. Predajca vidí, či bol pedelec vyladený a ako často."

Cely clanok o tomto probleme je tu : https://www.bosch-presse.de/pressportal/de/en/new-software-from-bosch-ebike-systems-protects-against-tuning-192393.html

Nikdy by som nekupil ebike z druhej ruky bez kontroly, ci tam bol, alebo nebol chip. Pokial viem, tak vyrobcovia motorov uz maju nejaku alianciu, ktora ide tvrdo zakrocit proti takymto neoficialnym praktikam, ktore vlastne ohrozuju ich vlastny biznis.
01.10.2020 - 11:13:20
02
Ale veď kľud ja mám nový bike. A necitaš úplne zatial kým to neni vychytane tak sa čip dať nechystám. Ale môžu bojovat kolko chcú čipovat sa bude furt sa pozri koľko elektroniky majú autá a furt sa čipuje. Keď budem chcieť čip si dám. A vôbec neodcudzujem tých čo ho už majú je to každého osobná vec neviem čo sa tu rozplivaš nad tým? Ty si nedaš a hotovo. Moj osobný nazor je že obmedzenie na 25km je totalna kravina. Hocijaký Ferko môže lietať na skutriku 120 po okreskach a ty na bicykli nemôžeš ísť 35 alebo aj 40 to je čo za idiotina samozrejme bavime sa o cestach a o lesných cestách na ciklo chodniku kde su deti chodci aj korčuliari nech je rýchlosť nad 20km pokutovana a basta. Aj tak ked idem dnes na korčulach ,tak každú chvíľu preleti popri mne Idiot na Cestaku 50km rýchlosťou lebo si pomýli relax s pretekom a nemusí mať ani elektriku
01.10.2020 - 11:25:59
02
Názor na problematiku je jedna vec, porušovanie legislatívy druhá...

Ani hocijaký Ferko nemôže na skútriku lietať 120 km/h tam, kde je zo zákona 90-tka... To, že to robí, je jeho vec, ale zákon porušuje a mal by byť "po zásluhe" potrestaný... No a to isté robí jazdec s čipnutým pedelecom v premávke, ako aj ten s riadne zaregistrovaným speedpedelecom na cyklochodníku... Či je Vyhláška napísaná "dobre", alebo "zle", nás ešte neoprávňuje ju porušovať... Ako povedal Jára Cimrman: Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím můžeme udělat... A to Ti píšem ako člen skupiny (združenia), ktoré dlhú dobu bojovalo na najvyšších miestach za zvýšenie zákonného limitu pre pedelec kategóriu...

K "čipovaniu" Bosch 4 gen - pokiaľ to bude o fyzickej inštalácii určitého zariadenia, nikdy to nebude na 100% vychytané... Riešením môže byť niečo ako STUnlocker pre Shimano, čiže prenastavenie samotného sofvéru, to by teoreticky mohlo fungovať... Ale keďže s tým ešte nikto neprišiel, nebude to asi také jednoduché...

A na koniec k tomu, že niekto si čip dá, niekto nie a hotovo... Hotovo ako hotovo... Zatiaľ to u nás chvalabohu nehrozí, ale ak v budúcnosti narastie počet odhalených prípadov tejto nezákonnej (alebo čiastočne nezákonnej) modifikácie, tak to nebude len o "čipistoch", ale všetkých ebajkerov hodia do jedného vreca a príde povinné PZP, vylúčenie ebajkov z cyklotrás (ver, že také tlaky už sú) a podobne, a potom už môžu všetci plakať nad rozliatym mliekom...

Sorry za dlhšiu litániu, ale určité veci treba chápať...
01.10.2020 - 12:01:30
04
Nikdy v živote nevilučia Ebike s ciklotras ani ked budu chodiť 100km noo stres 😀 Je to eko biznis. A časom niekto príde aj so softvérom pre bosch to je isté. A to som presne tvrdil nech sa pokutuje na ciklochodniku rýchlosť nad 20km ale v lese a po okrekach keď pojdem 40km to ako komoho okrem seba tym budem ohrozovať????
01.10.2020 - 13:23:09
00
No, vidím že sa (bez urážky) "výrazne" orientuješ v problematike, takže nebudem o Tvojom presvedčení ďalej polemizovať... Ale čo sa týka 40-tky na okreskách, tak v tom Ti nikto nebráni (pokiaľ tam nie je 30-tka :-) ), jazdi si ako chceš, len "za svoje" (prípadne si ebajk môžeš zaregistrovať ako spedelec a môžeš aj 45 a s podporou)... ;-) Nejde o rýchlosť, ide o inštaláciu čipu a následné jazdenie po pozemných komunikáciách s tvárením sa, že je to pedelec, to je nezákonné...
01.10.2020 - 13:36:31
02
Ty si Policajt však 😁😁
01.10.2020 - 13:49:21
00
Keď pozrieš do môjho profilu, zistíš úplne niečo iné :-) Človek, ktorý rešpektuje zákony musí byť hneď policajt? To je dosť scestná predstava... :-D Ale prezradím Ti, že kvôli testu mám teraz čipnutý elektrocesťák... A zistil som, že v obci už nikto (okrem mňa) 50km/h nejazdí... :-D
01.10.2020 - 13:52:05
01
TomasCube napísal:
v lese a po okrekach keď pojdem 40km to ako komoho okrem seba tym budem ohrozovať????

A keď si na tom polámeš hnáty alebo budeš ležať po páde na jiske, tak si to aj zaplatíš sám, alebo budeš chcieť, aby sme aj my z našich odvodv na to prispeli ? Ak chceš jazdiť rýchlo kúp si cesťák alebo motorku.

Inak bajk máš pekný, tak si ho zbytočne nedoj...
01.10.2020 - 14:51:14
00
keyboard_arrow_up