Ahoj, vybírám mezi těmito dvěma bundami. Máte je někdo? Je mezi něma výrazný rozdíl ve funkčnosti, materiálu a hlavně paropropustnosti?

https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/bundy-a-vesty/zimne-bundy/force-x110-zimna-bunda-cierna-siva-fluo.html

https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/bundy-a-vesty/zimne-bundy/force-x70-windster-bunda-sivo-cierna.html
30.09.2020 - 21:48:52
00
porovnat ich neviem. mam X70 - myslim ze ju tu malo dost ludi. za tu cenu na rekreacne jazdenie v zime je skvela. na podavanie nejakeho vykonu uz nie. kupil som si od sportfulu fiandre light wind z gore windstoper materialu a je to o uplne niecom inom. X70 som odvtedy neobliekol. rozdiel je hlavne v priedusnosti - v chlade je zaklad ostat co najviac suchy, pripadne co najrychlejsie uschnut. vo force som sa dost paril - treba casto pracovat so zipsom a vetrat pri jazde do kopca. obcas sa nieco paralo - neriesil som a zasil rucne doma. u force je paranie bezna vec (aspon byvala). plus su 4 zadne vrecka - 2 naozaj velke v strede, dve mensie po krajoch. zvladol som snou aj -8 stupnov s dvoma spodnymi vrstvami. ma ale prefukavy chrbat - co moze niekomu vadit - hlavne ked fuka do chrbata. ak nosis batoh je to naopak vyhoda lebo sa ti dobre vetra chrbat. odjazdil som v nej myslim 2 zimy - par tisic km zvladla a ja v nej.
30.09.2020 - 22:49:27
00
Jj, x70 mám a bol som spokojný. Potom som kúpil voľnejšiu bundu z decathlonu a už som ju zo skrine nevytiahol. Nemám na ňu ani zlé slovo, ale proste je to príjemná lacnejšia bunda. Drahšie vedia prečo sú drahšie.

Kúpil by som si ju ešte raz? Záleží podľa rozpočtu
30.09.2020 - 23:03:53
00
Jde mi hlavně o prodyšnost a neprofuk zepředu. Teplota 0 stupňů a výš.
01.10.2020 - 08:12:08
00
Gusto0 napísal:
porovnat ich neviem. mam X70 - myslim ze ju tu malo dost ludi. za tu cenu na rekreacne jazdenie v zime je skvela. na podavanie nejakeho vykonu uz nie. kupil som si od sportfulu fiandre light wind z gore windstoper materialu a je to o uplne niecom inom. X70 som odvtedy neobliekol. rozdiel je hlavne v priedusnosti - v chlade je zaklad ostat co najviac suchy, pripadne co najrychlejsie uschnut. vo force som sa dost paril - treba casto pracovat so zipsom a vetrat pri jazde do kopca. obcas sa nieco paralo - neriesil som a zasil rucne doma. u force je paranie bezna vec (aspon byvala). plus su 4 zadne vrecka - 2 naozaj velke v strede, dve mensie po krajoch. zvladol som snou aj -8 stupnov s dvoma spodnymi vrstvami. ma ale prefukavy chrbat - co moze niekomu vadit - hlavne ked fuka do chrbata. ak nosis batoh je to naopak vyhoda lebo sa ti dobre vetra chrbat. odjazdil som v nej myslim 2 zimy - par tisic km zvladla a ja v nej.


Občas vozím lehký batoh, jezdim na mtb takže bláto, občas projedu křovím. Vydržela by to Sportfull Fiandre no wind?
01.10.2020 - 12:55:29
00
ide o material gore windstopper ktory pouziva viacero znaciek - je pomerne dost odolny. no trne ho vedia zatrhnut. je otazne kolko toho horsieho trenu, pripadnych padov je - ci nieje skoda taku bundu nicit, predsalen to uz niesu zrovna lacne kusky.
force X70 toho znesie tiez dost no nebude tak boliet ked sa niekde znici.
01.10.2020 - 12:59:11
00
Ja mam na jeseň X72 a na zimu tu X110.Dávam pod ňu iba termotročko a v poho.Ta 110ka sa dobre nosí.Moj názor kúp tu 110tku a na jesen budeš dávať tenšie prádlo.
01.10.2020 - 15:15:48
00
X70 chrani pred vetrom dobre. Problem je, ze domov som chodil so suchym chrbtom ale prepotenou hrudou a dost som citil chlad na prsiach. Urcite by som bral s membranou
01.10.2020 - 15:22:35
00
Psal jsem přímo dovozci Force dotaz na bundu X110. Toto mi odpověděli. Dá se věřit ty propustnosti?

V přední části bundy je větruodolná membrána, která má paropropustnost 4 500g/m2/24hod, celá zadní část a spodní část rukávů je ze zateplené lycry bez jakékoli membrány a paropropustnost této části je vyšší než 30 000 g/m2/24 hod.
01.10.2020 - 17:05:47
00
jack3r napísal:
Ja mam na jeseň X72 a na zimu tu X110.Dávam pod ňu iba termotročko a v poho.Ta 110ka sa dobre nosí.Moj názor kúp tu 110tku a na jesen budeš dávať tenšie prádlo.


jack3r Jak si spokojený s membránou na přední části bundy, když fouká zezadu netáhne na záda?
01.10.2020 - 17:13:54
00
Nepociťujem chlad,ale ja v zime nejazdim dlhe výjazdy.maximum davam tak do 3 h a je to v poho.ako uz bolo napisane treba pracovať zo zipsom a vo výšlape sa trošku rozopnúť a zalezi co máš pod tým oblečene.ak si iba hobby tak ti isto bude stačiť a pozor treba vyskúšať ma dosť uzke rukávy asi ako všetky force bundy😆
01.10.2020 - 18:12:18
00
odvetrany chrbat ( bez membrany) - vlastne skusenosti - pokial mas batoh nieje o com - lepsia volba ako membrana na chrbate. pokial nemas batoh a nejazdis vyssie rychlosti stale ok. je dobre ale kupit zateplene nohavice ktore maju vzadu zdvihnutu zateplenu cast az na krize. odvetrany chrbat bez membrany ma vyhodu v tom ked rozopnes zips pekne ta vyvetra, zapnes zips a zasa kuris. nevyhoda su vyssie rychlosti a ked ti fuka do chrbata tak je citit chlad. ked celomembranovu bundu tak nech ma aspon rozopinatelne vetranie po bokoch.
01.10.2020 - 19:05:45
00
Pošpekuloval by som na týmto:

https://www.decathlon.sk/panska-bunda-st-500-cierna-id_8553872.html
07.10.2020 - 13:18:30
01
X70 som mal. Skusenosti take, ze vypoteny, mokry, furt som zipsoval hore dole, kazu chvilu niekde nejake trciace nite. Po dvoch tyzdnoch zips na zadnom vrecku nefungoval. Po dvoch rokoch sa mi pokazil hlavny zips. Dam ho asi presit a necham si ju na kratke vyjazdy na hradzu ale do hor kde ides hore dole to moc nie je.. Nebol som s nou nejako extra spokojny. Kupil som aj navleky na tretry force a po dvoch rokoch zips pokazeny. Za mna force uz nie. Radsej si priplatim.
11.10.2020 - 11:54:39
00
Ahoj, hľadám vetrovku na bike na toto obdobie. Pozeral som X70 a X110 od force, prípadne nejaké tie kúsky z decathlonu /tam ma najviac zaujala zadná časť čo kryje zadok a sedadlo/.
Chcel by som pod to len tenkú vrstvu a hlavne aby nebola ako skleník. Mierna odolnosť voči slabému mrholeniu poteší. A hlavne rozumná veľkosť - som trochu pupkatý :D
20.10.2020 - 09:57:35
00
keyboard_arrow_up