Teraz kvôli tomu, že tam drbli to SX, tak neviem, či to brať... nechcem o nejaku dobu do toho natlačiť opäť 250 eur kvôli novej sade sram... a zase, volal som do shopu a odmietli mi to vymenit na novom kuse.
02.10.2020 - 20:01:06
00
Pre porovnanie, ak by bicykel mal osadenie shimano slx, tak by to vydržalo ovela dlhsie a bolo by to, da sa povedat, trvacnejsie?
02.10.2020 - 20:04:43
00
Za mna ano, hoci som tu par stran dozadu pisal tiez o jednom biku s SX a ze na bezne jazdenie staci. Potom som sa viac zacital do internetov, ktore ukazali, ze je to nielen nanic ale este aj zbytocne drahe (obecne 12s kazety).

V tvojom pripade, ak chces jazdit to co si pisal by som zobral to GT. Viem, nema pevne osi, ale ty zas nemas ani 80 kg.
02.10.2020 - 21:44:25
00
To GT vyzerá popravde ovela zaujimavejsie vdaka tomu SLX, ale to, ze to by som nemal ziadne garancne prehliadky lebo by to slo az z ciech. Ak by som mal to GT, to slx je o tolko schopnejsie, ze nepotrebuje tolko opravovania a stelovania ako to Sram SX?
02.10.2020 - 21:53:57
00
Tých 185 cm ešte platí? Ako bolo uvedené tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1588090.html#p1588090
02.10.2020 - 22:11:05
00
Áno. 185cm, 70kg. Taký suchárik no :D
02.10.2020 - 22:16:37
00
Na garancne prehliadky ti tu uz par ludi nazor napisalo. Co od toho ocakavas? Ze ti tam zosteluju prehadzovacky? Mozno ano, ale zaplatis im za to. Rovnako ako ked ides s autom na garancnu prehliadku, ale tiez nie je zadarmo.

Shimano prehadzovacky zosteluje a brzdy odvzdusni aj susedov pes. A v servisoch zase tiez byva rozna zmes ludi. Niektori schopni, ini menej.
02.10.2020 - 22:27:46
00
Garancna prehliadka by mala byt zadarmo nie?
02.10.2020 - 22:50:21
01
Mozno tak prva po 100 km. Inak nie.
02.10.2020 - 22:57:13
00
Keby ten Ghost nemal to blbé SX, tak ho hneď beriem. Teraz opäť rozmýšľam nad tým GTckom lebo ma tiež 120mm a ma osadené SLX. Pripadne ešte ten trek xcaliber 7... opäť som z toho tak nastavený, ze netuším do čoho ísť aby to vydržalo.
02.10.2020 - 23:01:49
00
Tvoj prvý bike špekuluješ zbytočne vážiš 70kg výška 185 L GT a vybavené 7 strán vlákna, každý ti povedal čo bolo treba ako v Máji tak aj teraz, ak nevieš ide zima budeš jazdiť ? Reálne ak nie došetri 200-300 a budú iné možnosti.
03.10.2020 - 07:19:52
01
Garančna prehliadka je zvaná aj prehliadka po zábehu takže logicky, že je len jedna a prebehne sa tam všetko. Raz došiel na garancku chlapík, že mu to neradi a mal povolenú osku zadného kolesa, po dotiahnuti radilo, tak bol rád že sa dozvedel niečo nové a už si na to dá pozor. Ale nikto mu nenaznacoval, že je neschopný alebo čo, stáva sa. Ono je to o ľuďoch, nemôžete očakávať, že len preto, že je niečo jasné a automatické pre vás, tak tomu každý rozumie. Veľa ľudí sa na biku proste vozí a nemá ponatia ako doladiť radenie a už vôbec nie ako odvzdusnit brzdu. Hej, preto, že to nevie si zaplatí v servise aj za elementárny úkon. A? Od toho je servis. Alebo ak má zaujem, môže sa to naučiť. Došiel chlap, že si nevie nafukat koleso že ci aj také opravujeme. Vravím s instruktazou aby ste sa to naučili to bude zadarmo a ak vás zo nezaujíma tak za 2 eurá :) proste mal prvýkrát bike s galuskovym ventlom a netušil že sa to odkruca. A čo? Ja si zas mobil neviem nastaviť ??
03.10.2020 - 10:10:22
02
teraz pred zimou som to chcel kúpiť, kvôli tej spomínanej cene. Predsa len teraz je väčšia šanca na peknú zlavu, nez pred začiatkom sezóny...
03.10.2020 - 10:29:07
00
Rada od jedného začiatočníka druhému:

nesnaž sa kupovať perfektný bicykel na celý život. Kúp si bicykel, ktorý sa ti páči, na ktorom sa dobre cítiš.
Až keď na ňom niečo odjazdíš (rok, dva), zistíš, čo ti vyhovuje a čo by si naopak chcel iné, aké cesty/trail-y budeš prevažne jazdiť a pod.
Potom sa možeš rozhodnúť, či si ho necháš, alebo kúpiš druhý bike, ktorý ti naozaj sadne, vyberať ho v kľude (jadiť totiž predsa budeš môcť na starom, kým si vyberieš nový) a následne starý bike predať.
Potom si treba spomenúť na dobré rady, ktoré si tu dostal (napr. Kenai to veľmi dobre zhrnul) - ale všetko to má význam riešiť, až keď už budeš mať dobrú predstavu, ako a kde chceš jazdiť, aké sú tvoje schopnosti, a akú sumu potrebuješ na bike, aby splnil tvoje požiadavky.

Nakoľko nemáš extra vysokú váhu, pochybujem, že ako začiatočník pocítiš rozdiel medzi QR a TA upevnením kolies - ja žiadny rozdiel necítim.
SRAM SX nie je perfektný, ale pre bežné jazdenie pre radosť úple stačí - sám ho jazdím. Ak by si dospel k názoru, že predsa len chces niečo lepšie, stačí ti vymeniť radenie a prehadzovač (napr. Shimano SLX cca 25 + 60 eur), nemusíš meniť kompletnú sadu.

Tunajší profíci sú samozrejmä náročnejší, a o moj bike by si ten svoj ani neopreli. Ale na začiatok je IMHO dôležitejšie cítit sa na bike-u dobre, než mať najlešie možné vybavenie, či rám ktorý budeš môcť používať 2 desaťročia.
03.10.2020 - 11:04:19
23
Tento majú vraj skladom vo veľkosti L, ktorá by mohla sadnúť:
https://www.capricorn.sk/produkt/torrent-50-29

Je tam fajn vidlica (určite lepšia ako nejaké Suntour XCR v tej cene), dobrá sada, celok je aj pekný (podľa mňa)...
03.10.2020 - 11:05:10
00
keyboard_arrow_up