gwixt
vo vyssom ako I. stupni ochrany
iba ak by sa ti podarilo vyhlasit TZT za ucelovu komunikaciu :)

1c) sa mi paci ...
Druhý stupeň ochrany

(1) Na území, na ktorom platí druhý stupeň ochrany, je zakázané

a) jazdiť a stáť s motorovým vozidlom44) motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, snežným skútrom alebo záprahovým vozidlom, najmä vozom, kočom alebo saňami, na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty a miestnej komunikácie, parkoviska, čerpacej stanice, garáže, továrenského, staničného alebo letištného priestoru,

b) jazdiť na bicykli, trojkolke, kolobežke alebo samovyvažovacom vozidle na pozemkoch za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie, účelovej komunikácie45) a vyznačenej cyklotrasy,

c) použitie veľkoplošnej formy holorubného spôsobu hospodárenia v lesoch.45aa)
07.10.2020 - 10:46:54
00
Ano TZT a je to Hreben, tak mi bolo vysvetlene, o 1 stupni nebola reč, tak neviem...(mohol som sa to opytať, nenapadlo ma to, ale aj stres bol...) moje argumenty že davam pozor a nemam moto, atd. nezabrali...
klasika do Strečna (moj top trail... asi to bola otazka času ked tam niekoho stretnem, bolo to cez prazdniny, fak už si nepamatam či cez tyžden alebo vikend, bolo to ale ranno, pekne počasie...)
p.s.aby som mal stres ked idem na baik nechcem, tak som začal chodiť na organizovane akcie
07.10.2020 - 11:54:52
01
A kedy tam boli v týždni víkend a čas ? Aj tak je to na hlavu postavené, všade naokolo vo svete robia všetko pre to aby sa ľudia mohli bicyklovať, čo poznám chalnov a chodia do zahraničia je to o ohľaduplnosti a chodníky sú zdieľané medzi turistami a cyklistami. Škoda sa tu rozpisovať takto ďalej
07.10.2020 - 12:05:18
00
v tomto by pomohlo znacenie, ked je to ozaj 1 stupen co brani SCK vyznacit cyklotrasu, s upozornenim ze je trasa zdielana chodcami/cyklistami?
07.10.2020 - 12:09:27
00
To je otázka na kompetentných, ja si myslím, že by tak tak mohlo byť, veď takto fakt kam má ten človek ísť okolo hrádze jazdiť ? a 1 - 2 trasy aj to také že ako by podaktorí povedali pre deti. Len to je myslím asi byrokracia neviem ako prebieha také značenie čo to obnáša a ako sa o tom rozhoduje. Uvediem príklad z Chaty pod Suchým na Nezbudskú Lúčku zrušia C-čko hej a ja tade pôjdem niekedy dolu a už ma bude niekto chytať že pokuta lebo to nie C trasa uvádzam ako príklad, je to možné?
07.10.2020 - 12:14:31
00
@misto by mozno vedel ci je to mozne na Martinkach pripadne ci sa take nieco riesilo?
07.10.2020 - 12:20:20
00
Bavil som sa z Mišom, už to skušal zlegalizovať a beznadejne....(len si ponadaval
07.10.2020 - 12:29:16
00
Teraz som si to pozeral jazdenie na bicykloch je povolené, aj po chodníkoch , ktoré nemusia byť nutne oficiálne cyklotrasy, ale stačí, že sú v lese značené turistickými či cestnými značkami ktoré sú 1.stupni ochrany. Tak teraz by ma zaujímalo na základe čoho pokuta, či klasické slovenské nie všetci poznáme všetky zákony a keď chytia neznalého tak zarobia a ide im to do vačku ? Môže niekto viac znalý sa k tomu vyjadriť, ďakujem.
07.10.2020 - 12:30:36
00
v 1. stupni mozes jazdit bez problemov po chodnikoch a TZT
v 2. nie
akurat nikto nevie kde je ktory stupen ochrany (ak nie je uzemie definovane ako CHKO, NP, NPP ...) :)
07.10.2020 - 12:38:15
00
Ja si myslím, že to bude tak od každého rožku trošku.

Cez leto sa ma snažili podrbať pri vysielači hneď pri vstupe do tej kosodreviny. Bol som vyzbrojený informáciami, kedže to bolo snáď týždeň po tom čo sa tam snažili pokutovať jedného kamaráta.
Chvíľu sme debatili o stupni ochrany a čo je vlastne značená cesta, síce šomrali ale pokračoval som ďalej.
Roky nebol problém tadiaľ jazdiť...niekomu sa to asi prestalo páčiť.
07.10.2020 - 12:49:37
00
scart335 Mohol by si to prosím ťa rozviesť, čím argumentovali a čo si im povedal ty, ak by si si našiel čas a dal to tu , myslím že by to pomohlo viacerým, ďakujem.
07.10.2020 - 12:53:06
04
Neviem ako to prebiehalo u EGLIL ale u mňa ich hlavná argumentácia bola, že to je turistická značka a ja ako cyklista by som mal vedieť, že mám v prvom rade využívať značené cyklotrasy, zvážnice alebo lesné cesty.
Tak som vytiahol mobil, našiel Lesný zákon, ktorý hovorí, že sa môže(v prvom stupni ochrany) na bicykli jazdiť po lesných cestách a vyznačených trasách. Tak som sa ich opýtal či mi vedia povedať číslo zákona o ktorý sa opierajú (neexistuje), aby som vedel potvrdiť, že naozaj TZT nie je vyznačená trasa a po danom úseku sa nesmie bajkovať.
V ten moment to skĺzlo do úrovne 5. cenovej, jeden mi začal nadávať do premúdrelého čur...druhý zas, že si ma počkajú dole so štátnymi. To už som pokračoval ďalej ale už som bol pripravený volať na políciu ak by sa ešte znížili aj na fyzickú konfrontáciu (nemám zrovna kulturistickú postavu).

Ja si stále myslím, že som bol v práve a nabudúce určite budem po nich požadovať legitimáciu a rovno ich nahlásim.
07.10.2020 - 13:15:59
113
Prakticky cele hole su v prvom.

Prílohy:

Zelena sprava.jpg
Zelena sprava.jpg 413.19 KiB thumb_up1thumb_down

07.10.2020 - 13:38:47
03
Toho sa presne držím že je to 1 stupeň preto som chcel vedieť ako postupovať slovnou argumentáciu, dúfam že nikdy nebudem musieť a chápem, niekto je v strese keď na neho vybehne niekto a začne sa oháňať slovíčkami, zákonmi nie všetci v tej danej chvíli vieme reagovať chladnou hlavou a nemyslí nám to + faktor stresu. Preto som rád za túto diskusiu a výmenu informácií do budúcna aj pre menej znalých.
07.10.2020 - 13:44:46
10
Určite to chce chladnú hlavu a nebáť sa oponovať.
Ono tá situácia je určite stresujúca, keď na teba "idú" dvaja sebavedomí a začnú do teba tlačiť v akom neskutočnom prúsere si a že pôjdeš sedieť ak im teraz nevysypeš svoje údaje a nejaké to € do kasičky.
Je vždy lepšie zavolať rovno na políciu/112 a tam sa informovať aké máš možnosti alebo nech ťa nasmerujú na zodpovedné osoby (však aj polícia má svoju inšpekciu, kde sa dá zavolať ak má človek pocit, že je nespravodlivo buzerovaný)
07.10.2020 - 14:02:59
10
keyboard_arrow_up