Bol by som zvedavy na realne argumenty proti tomuto testovaniu. Ja mam jediny a to je riziko stretavania sa ludi na mieste testovania ale ostatne co sa tu pisali su blbosti.... tulenik pisal ze tento sposob testovania iba necha bezat po svete nejake percento false negatives. Ok, niekto pisal ze spolahlivost testov je 98% takze tie 2% co po celoplosnom testovani ostanu navolno mozem okaslat lebo je to prakticky nic, ak chceme zabranit masivnemu sireniu a nie blbym teoriam o totalnom zastaveni sirenia.
17.10.2020 - 23:34:06
02
A jak ste pred voľbami toho k-k.Ta vychvaľovali 😂

Kašľať všetko. Bude čo bude

17.10.2020 - 23:42:11
03
A ved neni zly. Zadarmo ta otestuje a strci do karanteny. Si oddychnes. Nebudes muset dva tyzdne kerovat.
17.10.2020 - 23:50:00
02
corsair napísal:
A jak ste pred voľbami toho k-k.Ta vychvaľovali 😂

a čo také konkrétne urobil okrem nevhodnej komunikácie na fb?
17.10.2020 - 23:55:42
00
ivan napísal:
Testovanie bude povinné s vynimkami. Akceptuje sa len neucast s potvrdením od lekára pre závažné dôvody - zvýšená teplota, kašel, ...

takze neucast sa bude akceptovat iba tym, ktori maju prave priznaky toho co sa ma testovat? :) ...moze byt, well done
18.10.2020 - 01:12:54
03
Podľa mňa to bude povinné. Kto nepríde a nebude mať "ospravedlnenku" dostane nejakú drakonickú pokutu. A tí čo neprídu, tak tých už pobehajú aj s fízlami. Lebo, ak tam dajú pokuty, tak väčšina mudrlantov bude síce pindať, ale dojde. No a nezabúdajme, že krajina je v krízovom stave, čiže nemusí to skončiť len pri pokutách, keď bude niekto prípadne moc múdry...
18.10.2020 - 01:44:37
00
Ako som písal , akcia a následná reakcia ... samozrejme , výklad nariadení hlavného hygienika môže byt rôzny , no zákon mu už vysvetlil ako sa mýlil 😎 . Apropo , nákaza už na tomto štadióne bola u amatérskych dospelych hráčoch 🧐 . Stále nič ?

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22512863/policia-preverovala-udajny-tajny-trening-v-zamknutej-arene-naratali-18-korculiarov.html
18.10.2020 - 07:50:11
00
Mali by to spraviť cez pracovný týždeň, dať to dobrovoľne, a kto sa dá otestovať, dostane deň voľna ktoré preplatí štát. To je dostatočná motivácia....
18.10.2020 - 08:20:09
11
matt napísal:
takze neucast sa bude akceptovat iba tym, ktori maju prave priznaky toho co sa ma testovat? :) ...moze byt, well done

Dalsi vazny dovod je neucast na volbach. Nemusi sa im podarit najst miestnost. :D
18.10.2020 - 08:24:51
00
ivan napísal:
Testovanie bude povinné s vynimkami. Akceptuje sa len neucast s potvrdením od lekára pre závažné dôvody - zvýšená teplota, kašel, ...

To máš odkiaľ. nemôžu ti to povinne nakázať museli by zmeniť zákon. Nech sa testuje Mastelo. Do miestnosti kde sa za deň vystrieda niekoľko tisíc ľudí a budú tam fungovať ľudia s jednými rukavicami celý deň mňa nikto nedostane.
18.10.2020 - 08:36:11
04
Zabudol som dat na konci ,, :D ,,
18.10.2020 - 08:44:11
00
a budú to robiť vonku pod stanmi :)
18.10.2020 - 08:52:13
00
Jaj tak potom OK. Inak najviac sa mi páči tento Matelkov výrok "Pripustil, že ľudia, ktorí sa odmietnu dať otestovať, nebudú môcť využívať niektoré sociálne výhody, napríklad poberať niektoré dávky alebo daňové úľavy" Už len preto tam nepôjdem, že mi to ide niekto takýmto spôsobom prikazovať a vyhrážať sa. Keď si chú urobiť z niekoho testovacie potkany, tak ich je tam plný parlamentť možu sa testovať aj každý deň. Inak neviem načo je toto dobré, keď všetci negatívny už na nasledujúci deň negatívny byť nemusia.
18.10.2020 - 08:56:04
04
Prislo mi v messengeri:
Asi málo ľudí pochopí, čo teraz napíšem, ide o veľmi neintuitívnu matematiku, ale Matovič sa chytil do pasce podmienenej pravdepodobnosti. Test ktorý ide vykonať, má 2 percentnú pravdepodobnosť, že nenakazeného vyhlási za nakazeného. To vyzerá ako dobrý deal, lebo veď sú to len dve percentá. Problém je, že sú to 2 percentá z otestovaných a nie dve percentá z nakazených. Nakazených je maximálne niekoľko desiatok tisíc, najbujarejšie odhady hovoria o 200000, najmiernejsie o 30000. Ak však otestujete 5000000 ludí, tak dve percentá omylom budú určené ako nakazené, tj 100000 nenakazených bude omylom vyhlásených za nakazených. Takže na jedného odhaleného nakazeného bude cca jeden omylne určený. Čiže, ak vám vyjde test pozitívny, aká je pravdepodobnosť, že ste naozaj nakazený? Je to čuduj sa svete 1:1, t.j. ako keby ste si hádzali mincou... Možno je to lepšie ako nerobiť nič... samozrejme rešpektujem zákony a nariadenia, ale niet divu, že ten nápad v inej krajine zatiaľ nepoužili...
18.10.2020 - 09:00:28
00
Ako je to s tymi 2% ?
citam na aktuality.sk toto:
"Matovič na tlačovej konferencii uviedol, že nakúpené testy by mali odhaliť síce iba 30 percent pozitívnych prípadov, ale až 80 percent infekčných prípadov, ktoré vírus v spoločnosti ďalej šíria."

Cize nam tu bude aj po plosnom testovani behat 70% false negative, ktorí sa infekcní stanu o par dní ... ci ako to je teda ? Ci tie 2% su false positive ?
18.10.2020 - 09:06:17
00