Ahoj, v jazde na e-bajku som začiatočník. Mám nový Genesis 1.0 s motorom Bosh. Keď krútim pedálmi pri jazde so zapnutým motorom počuť taký zvláštny, prerušovaný "drnivý" zvuk. Podobný ako keď nemáte dobre vyladenú prehadzovačku. Zvláštne je, že keď vypnem motor a krútim len vlastnými silami, tak sa zvuk stratí a bicykel ide krásne tichúčko. Neviem, či je to u e- bajkoch normálne, ale mne ten zvuk dosť vadí. Viete mi niekto poradiť, čo to môže spôsobovať? Pri klasickom bicykli by som riešila prevody, ale v tomto prípade neviem....
19.10.2020 - 19:44:23
00
No nikto sa nemá k odpovedi:-) Bolo by fajn nahrať ten zvuk. Ale motory vydávajú taký striedavý kolísavý zvuk...hukot alebo ako to nazvať. Popri klasickom bzučaní. Možno je to to čo myslíš. Ale ak je to nejaký mechanický štrkot, tak to bude niečo uvoľnené alebo tak.
23.10.2020 - 12:55:12
00
Normálne by človek, čo si kúpi nový e-bike, toto riešil tam kde ho kúpil. Nech tu ktokoľvek napíše čokoľvek, budú to len dohady vytvorené na základe netechnického popisu, preto si myslím, že aj veľa zdatných e-bikerov na to neodpovedá. Takže prečítaš si zopár odpovedí ako napísal "CIPO11" a aj tak si myslím že pôjdeš do predajne.
23.10.2020 - 13:00:02
00
Len ak je to naozaj "iba" prirodzený prejav motora, užije si trošku srandičiek v predajni.
A ak už našla tú odvahu sa opýtať tu, mali by sme jej pomôcť...nasmerovať. Na to fórum je...
23.10.2020 - 13:02:21
00
Nie že by jej nikto nechcel pomôcť, áno, na to fórum je, ale nevšimol som si, že by sa niekto trhal s odpoveďou, lebo by jej poradili len orientačne a dovtedy môže urobiť ešte viac škody. Ja neviem čo je tam pokazené, možno je to štandardný chod toho motora a vysmejú ju v obchode, ale bude sa môcť s kľudom ďalej bicyklovať.
23.10.2020 - 13:14:02
00
keyboard_arrow_up