sorac ajo, teraz vidim ze mi skocilo na zle meno oznacenie, chcel som oznacit aJoN
19.10.2020 - 08:22:29
00
Čaute chlapi, je problém ak majú 29´ DT Swiss kolesá max nosnosť 110kg a ja by som to prekročil o nejaké 1-2kg (moja váha+bike+výbava/oblečenie/voda)?
Alebo sa na to vykašlať a ísť do širšieho ráfika kde je nosnosť 120kg?
19.10.2020 - 08:30:00
01
ja v tom problem nevidim, ale urcite je lepsie mat rezervu ako byt na hrane. predsa len moze ist o vazny uraz, nebodaj horsie. ja osobne mam DT kolesa ktore maju papierovo 95kg limit systemu /bike+jazdec/ a ked som mal 92kil tak som ho prekrocil o viac ako 10 kil. nikdy sa mi ani len osmicka neurobila a to som jazdil kadejake prasaciny.
teraz mam 85kg plus bike a vybava takze stale prekracujem limit, no uz mam odskusane ze tie kolesa drzia. myslim si ale ze limit maju vyssi ako mal predajca uvedeny.
ak chces mat kludne spanie kup tie s tym vyssim limitom, clovek nikdy nevie :)
19.10.2020 - 08:39:13
00
zalezi co s tym budes jazdit a na co su kolesa povodne urcene. Ak su to AM/EN kolesa a ty s nimi budes jazdit zvaznice, tak by som sa nebal.
Taktiez pocitaj s tym, ze zivotnost moze byt mensia (ak ich budes tvrdo jazdit), kedze si na hornej hranici.
Ale ten sirsi rafik, pokial nieje velky rozdiel v cene, mas aj iny dovod nepouzit tak ci tak? Pri tvojej celkovej vahe je myslimze par gramov na rafiku sumafuk a trend je mat co najsirsie rafiky dneska, zevraj to je fajn na jazdne vlastnosti a nizke tlaky :)
19.10.2020 - 08:40:34
00
ivast napísal:
ano presne tak som planoval spravit ako pises ... a este ich odmeriam, to mi vobec nenapadlo ze mozem mat inu dlzku ako som objednal ... len som si nebol isty ci stacia tie -2mm alebo ist radsej -4mm ...

Jaj. tak to potom radšej prepočítaj.

stanos4 ano, tak som to myslel, ale nenapísal, okrem skrátenia treba aj navalcovať závit.
19.10.2020 - 08:47:52
00
Hack3r napísal:
ja v tom problem nevidim, ale urcite je lepsie mat rezervu ako byt na hrane. predsa len moze ist o vazny uraz, nebodaj horsie. ja osobne mam DT kolesa ktore maju papierovo 95kg limit systemu /bike+jazdec/ a ked som mal 92kil tak som ho prekrocil o viac ako 10 kil. nikdy sa mi ani len osmicka neurobila a to som jazdil kadejake prasaciny.
teraz mam 85kg plus bike a vybava takze stale prekracujem limit, no uz mam odskusane ze tie kolesa drzia. myslim si ale ze limit maju vyssi ako mal predajca uvedeny.
ak chces mat kludne spanie kup tie s tym vyssim limitom, clovek nikdy nevie :)


stanos4 napísal:
zalezi co s tym budes jazdit a na co su kolesa povodne urcene. Ak su to AM/EN kolesa a ty s nimi budes jazdit zvaznice, tak by som sa nebal.
Taktiez pocitaj s tym, ze zivotnost moze byt mensia (ak ich budes tvrdo jazdit), kedze si na hornej hranici.
Ale ten sirsi rafik, pokial nieje velky rozdiel v cene, mas aj iny dovod nepouzit tak ci tak? Pri tvojej celkovej vahe je myslimze par gramov na rafiku sumafuk a trend je mat co najsirsie rafiky dneska, zevraj to je fajn na jazdne vlastnosti a nizke tlaky :)


Vďaka chlapi, pôjdem teda radšej do širšieho ráfiku (30mm) s vyššou nosnosťou. Aj tak tam mám v pláne dávať 2,35´´ plášte, takže to bude OK.
19.10.2020 - 09:12:50
00
marekr kde ideš kupovať tie kolesá?
19.10.2020 - 11:34:48
00
skynet napísal:
marekr kde ideš kupovať tie kolesá?

Asi áno, ale počkám na november a black friday a snáď sa podarí dačo ešte ušetriť. Tento rok už dorazím moje DT M1900-ky...
19.10.2020 - 11:55:33
00
Viete mi poradit,ako zistim,akej dlzky mam špice ? Koleso mam 27,5. Kukam ze sa kupuju a rozdiely su po dvoch mm,cize to nedokazem zmerat na spici,ktora je v kolese.

respektive,ktore kupit https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/spice
23.10.2020 - 13:46:15
00
sapim race
23.10.2020 - 13:49:03
00
juju_pepe napísal:
Viete mi poradit,ako zistim,akej dlzky mam špice ? Koleso mam 27,5. Kukam ze sa kupuju a rozdiely su po dvoch mm,cize to nedokazem zmerat na spici,ktora je v kolese.

respektive,ktore kupit https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/spice


ak je to koleso zo standardneho setu, tak podla toho by sa to mohlo dat, ale musis napisat co je to presne za model.
Potom najpresnejsia moznost bude vybrat jednu spicu (alebo teda 2 ak je to zadne koleso/nie symetricke), zmerat ju a vratit.
Alebo, ak vies zistit co je to za rafik + naboj +nipple a podla schem od vyrobcov spocitat co potrebujes.
23.10.2020 - 16:21:30
00
Viem akurat naboj. Spice,ani raf netusim. Cize jedina moznost je asi ako vravis,vyrsat jednu a odmerat. Do toho sa mi vobec nechce
23.10.2020 - 16:31:03
00
Načo to potrebuješ vedieť?
Keď sa Ti do toho až tak nechce.....
Ma zaujíma či chceš prepletať koleso, alebo len kúpiť pár kusov na núdzovú výmenu v teréne.
Dá sa to odmerať aj zvonku ale nie na milimeter presne.
23.10.2020 - 18:09:02
00
Chcem nosit nahradne spice so sebou na bikepacking.Sryy,vymazal som odpoved,nechel som byt grumpy :)
Kedze to neviem zmerat,tak na to kaslem.
23.10.2020 - 18:24:40
00
Zoberieš nitku, alebo tenký špagátik a natiahneš popri drôte od ohybu po ráfik, môžeš k namerané mu pridať 2mm (ráf, hlavička, nitovanie)

Alebo je ešte jedna núdzová metóda, s dlhším drôtom, chlapík sa vrátil z Karakoram highway, v miestnom cykloservise mu opravovali prdnuté drôty, použili takúto fintu.
Nemuseli sťahovať kazetu ani zhadzovať kotúč, myslím, že ani koleso nezhodili z bicykla.

Prílohy:

IMG_20201023_182611502~2.jpg
IMG_20201023_182611502~2.jpg 239.9 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2020 - 19:20:54
00
keyboard_arrow_up