MaTTho napísal:
Ale extravilan obce nie je cely okres chlapci...v podstate je to katastralne uzemie obce...

tak ja neviem, tu je mapka intra+extra, a v sucte je to cely okres KE-mesto ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Extravil%C3%A1n#/media/S%C3%BAbor:Occupation_du_sol_Kosice.png
23.10.2020 - 20:59:42
00
Palo TT napísal:
Len ten tvoj nazor To nie je falošne negatívny výsledok na to, co napisal darebak z mojho pohladu postrada elementarnu logiku.
Pokial teda sa zhodneme v tom, ze PCR najpresnejsie detekuje aktivnu infekcnost, tak v danej vzorke Ag testov, co detekuju to iste, bol Ag naozaj extremne nepresny s vysokou falosnou negativitou.


v tej vzorke kludne mohla byt vysoka falosna pozitivita PCR a Ag test potvrdil žiadnu infekčnost ...


Naposledy upravil vlastoch dňa 23.10.2020 - 21:07:22, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2020 - 21:06:17
00
23.10.2020 - 21:06:44
00
Palo TT napísal:
Len ten tvoj nazor To nie je falošne negatívny výsledok na to, co napisal darebak z mojho pohladu postrada elementarnu logiku.
Pokial teda sa zhodneme v tom, ze PCR najpresnejsie detekuje aktivnu infekcnost, tak v danej vzorke Ag testov, co detekuju to iste, bol Ag naozaj extremne nepresny s vysokou falosnou negativitou.

Je pozitívny neinfekčný človek mesiac po prekonaní COVID-19 ak mu vyjde pozitívne PCR a negatívny Ag a dokonca negat. protilátky lebo priebeh ochorenia nebol výrazný a teda musí byť 10 dní v karanténe? Ide o to, že nie je pozitivita ako pozitivita. Ja viem ako a prečo sa hodnotí PCR tak ako sa hodnotí, prečo sa preferuje a prečo pri jeho pozitivite bez debaty nasleduje karanténe. Mne vadí ako ľudia strieľajú pozit. negat. od buka do buka. Samostatné slovko pozit. a negat. absolútne nič nehovorí. Hlavne ak dnes sú dostupné 3 druhy testov, ktoré zamerané na úplne iné biologické procesy a nedajú sa kombinovať...
23.10.2020 - 21:09:41
04
milos21 napísal:
Žiaden test, vyšetrenie nie je 100%. Ani PCR, ani keby mali naozaj symptomatický COVID-19. Bože, hľadáte problém kde nie je. Ak tak, problém je v technickom zabezpečení...


Ten koumák len chcel otestovať "reproducibility" 2 odberných miest. Písal som o tom x strán dozadu, že tých plánovaných 4mega vzoriek vyhodnotí na 6000 odberných miestach cca 12000 ľudí.... aké sa asi dajú čakať výsledky? Popri biednej senzitivite tých testov na klinických vzorkách je toto ďalší limit. V podstate trpezlivý človek má veľkú šancu vybehať si negatívny medical certificate po okolitých dedinách. Kým armáda zdigitalizuje tie papierové registračné lajstrá a príde na špekulanta, už dávno prejde aj tých 10 dní po odbere, čo má stráviť pozitívny v karanténe ....
23.10.2020 - 21:13:50
00
v tychto falosnych/pozitivnych magorinach vidim,ze borelioza je suvix :D :D kolko sa tu debatuje o tychto testoch, to pri borelioze tiez je paradox, tam detekovalnost pritomnosti boreliozy,ktora je majster sveta v skryvani sa pred imunitou tazke pri imunodeficitnych pacientoch,kolko beha vonku chronicky chorych pacientov, ble :tmi: drbl4321 Elisa test a ked povies lekarovi,ktory vie o tom velkeho ch43ja,lebo to nestudoval ci pozna test transformacie lymfocytov,tak Ta ide j3bn4321t
v tomto su lekari strasne vychcani, velke hovno o tom vedia akymi spravnymi sposobmi testovat/zachytavat choroby ludi
k4321,co ich to na skolach neucia?vyskusal som vyse 10lekarov v tomto,a cuduj sa svete, vytreti vsetci

a my sa tu ideme cudovat,co ake testy? vsak s beznymi chorobami tu maju lekari problemy :lol:
23.10.2020 - 21:15:28
00
vlastoch

Ano v prípade Košíc to platí, ale tu sa myslelo hlavne menšie obce, kde je katastrálne územie extravilánu násobkom rozlohy intravilánu, a zároveň nedosahuje uroveň okresu. Osady, miestne časti, lazy, kopanice atď, čiže územia medzi nimi a kmeňovými obcami, to je klasický vidiecky katastrálny extravilán. KE a BA sú v tomto špecifické.
23.10.2020 - 21:21:38
00
Dredd napísal:
vlastoch

Ano v prípade Košíc to platí, ale tu sa myslelo hlavne menšie obce, kde je katastrálne územie extravilánu násobkom rozlohy intravilánu, a zároveň nedosahuje uroveň okresu. Osady, miestne časti, lazy, kopanice atď, čiže územia medzi nimi a kmeňovými obcami, to je klasický vidiecky katastrálny extravilán. KE a BA sú v tomto špecifické.


aha, napr. obyvatel Hurbanova sa nemoze pohybovat v prirode v celom okrese komarno, ale len v extravilane Hurbanova ... chapem :-)
23.10.2020 - 21:33:51
00
vlastoch
presne
23.10.2020 - 21:40:36
00
Ale realita pri všetkej úcte k nariadeniam a usmerneniam bude taká, že ak napríklad obyvateľ Hurbanova zabrúsi po poľňačke do k.ú obce Bajč, nebude ho na hranici katastrálnych území extravilánov dvoch obcí nikto čakať, trúfam si povedať. Toto nemá byť návod na nijaké konanie, len konštatovanie. :D
23.10.2020 - 21:45:03
00
AdMich napísal:
Bodaj by si pravdu mal, bývam 300 metrov od lesa, tam sa viem zašiť tak, že nikoho nestretneme celý deň :)

Ma pravdu, ak sa tento tyzden nieco nezmenilo, min tyzden sme mali obdobny pripad doma, ale skolsky, nariadenu karantenu mal len maly, zvysok sme ostali preventivne doma s nim (odporucanie zamestnavatela i skolky), ale samozrejme, ked bolo nieco treba mimo domu, riesili sme to, ja som chodil na bic...
23.10.2020 - 21:47:31
00
Dredd napísal:
Ale realita pri všetkej úcte k nariadeniam a usmerneniam bude taká, že ak napríklad obyvateľ Hurbanova zabrúsi po poľňačke do k.ú obce Bajč, nebude ho na hranici katastrálnych území extravilánov dvoch obcí nikto čakať, trúfam si povedať. Toto nemá byť návod na nijaké konanie, len konštatovanie. :D


ale bude ... :D
m.smedata.sk
23.10.2020 - 21:50:04
01
Tak to je iná vec :D , osada kreatívnych spoluobčanov, tam sa to hemží bicyklami...cudzími :D
23.10.2020 - 21:58:36
05
slovensko je naozaj rarita asi vo všetkom.testovanie dobrovolne nedobrovolné,testy ktoré ukážu aj neukážu...ten tupec robí z ľudí úplné opice.Nakoniec to aj tak uzavrie celé o dva týždne lebo údajne podla testov zistil,že sa to zhoršuje.
23.10.2020 - 22:10:56
04
ja som za uzamknutie, ale len matovica
23.10.2020 - 22:18:35
08
keyboard_arrow_up