40 minút na výsledok je nejako moc, keď podľa metodiky mali vraj čakať 15-20 minút
02.11.2020 - 08:56:56
00
Gusto0 napísal:
tak nic - ale preistotu aj nafotim keby to niekde rozmocim
"Ak by si to niekto chcel uľahčiť tým, že si certifikát odfotí do telefónu, aby ho nemusel nosiť so sebou, tak si nepomôže. Takýto odfotený certifikát nebudú akceptovať. "
teraz som prisiel z potravinoveho diskontu, kedze prsalo papier som nebral, len fotku vo fone, ale nikto o mna ani nezavadil ... ani vlastne nic sa nezmenilo, podnosovy ruskosraci v standardnom pomere k zodpovednym osobam, obchodnik a jeho personal ma vsetko v <> ...
02.11.2020 - 08:58:22
00
jasne len nesmies natrafit na premotivovaneho - hlavne prislusnika organu
02.11.2020 - 09:04:57
00
lapaloma napísal:
40 minút na výsledok je nejako moc, keď podľa metodiky mali vraj čakať 15-20 minút

na odčítanie áno, ale kým sa všetko vypapieruje, to môže byť závislé od workflow na mieste
Gusto0 tak to je ďalší neuralgický bod tejto "vydarenej" akcie, ako som tak pozeral, tomu zdrapu nedávam životnosť viac ako pár dní...
02.11.2020 - 09:06:43
02
ivast napísal:
ani vlastne nic sa nezmenilo, podnosovy ruskosraci v standardnom pomere k zodpovednym osobam, obchodnik a jeho personal ma vsetko v <> ...

Obávam sa, že to je riziko vždy, keď ľudia robia niečo z donútenia a nie z vlastného presvedčenia. "Veď mám papier, že som negatívny, tak čo ešte odo mňa chcú." Preto sú dôležité informácie a transparentnosť.
02.11.2020 - 09:09:28
01
Ci mali priznaky som zial nezistoval. Bolo vsak jasne povedane, ze ludia s priznakmi vobec nemaju chodit. Maju uz vyse pol roka informovat svojich lekarov, registrovat sa a ist na pcr. Ale cisto subjektivne, tych par pozitivov u nas boli vacsinou mladsi ludia cca 25 - 30r, na pohlad zdravi a spolocenski...
Test sa ma vyhodnocovat po 15 az 30min. My sme to robili v 20m s tym, ze nalozeni svietili uz po 20s.
Najviac trvalo vypisanie certifikatu, takze tie miesta, ktore nerobili "jeden von jeden dnu" mali v cakarni na vysledok pokojne desiatky ludi. Ti ludia ale necakali na vysledok testu, ten bol uz po 20m zapisany. Len sa cakalo, kym sa dostane na rad u vypisovaca certifikatu.
02.11.2020 - 09:18:25
03
Papierovanie islo v pohode, pan co bol predo mnou na odber dostal vysledok,ja o 10 minut neskôr. Ziadny naval nebol. Ale nejako neprikladam tomu vyznam. Iba ma to prekvapilo ,lebo viem ze pozitivne isli hneď
02.11.2020 - 09:18:40
00
cokupit napísal:
Ci mali priznaky som zial nezistoval. Bolo vsak jasne povedane, ze ludia s priznakmi vobec nemaju chodit. Maju uz vyse pol roka informovat svojich lekarov, registrovat sa a ist na pcr. Ale cisto subjektivne, tych par pozitivov u nas boli vacsinou mladsi ludia cca 25 - 30r, na pohlad zdravi a spolocenski...
Test sa ma vyhodnocovat po 15 az 30min. My sme to robili v 20m s tym, ze nalozeni svietili uz po 20s.
Najviac trvalo vypisanie certifikatu, takze tie miesta, ktore nerobili "jeden von jeden dnu" mali v cakarni na vysledok pokojne desiatky ludi. Ti ludia ale necakali na vysledok testu, ten bol uz po 20m zapisany. Len sa cakalo, kym sa dostane na rad u vypisovaca certifikatu.


Test sa ma vyhodnocovat po 15 az 30min.
ved hej, ale hadam ten co svietil uz po 20s, tak svietil aj po 15 min, nie ? nemohol prestat svietit po 10 min napr :-)
to je ako s meranim teploty ... mas drzat teplomer cca 2 min ... ale ked mas horucku a teplomer uz po 10s ukazuje 39, tak hadam netreba drzat 2 min, teplota uz vo zvysnom case neklesne :-)
02.11.2020 - 09:32:21
00
prave si utieram slzy od smiechu :rofl:

https://www.startitup.sk/bill-gates-sa-mal-zucastnit-na-celoplosnom-testovani-v-handlovej-policia-to-vyvratila-a-vysmiala-hoaxerov/

„Áno, môžeme potvrdiť informácie o tom, že sa Bill Gates dnes zúčastnil plošného testovania v Handlovej ako pozorovateľ tajného plánu očipovania Slovákov 5G mikročipmi. Pri konfrontácii s príslušníkmi Policajného zboru na otázku, prečo nemá rúško odpovedal lámanou slovenčinou: “Lebo your opatrenia sú zero,”
02.11.2020 - 09:35:40
07
komenty zo sme:
"Dnes ale vidno, ze uz sme vonku len vsetci svoji, t.j. s negativnym testom, lebo zrazu aj plny vlak aj elektricka, co este v piatok bolo nepredstavitelne. Konecne sa vsetko vracia do starych kolaji."

"Ja vidím ako zásadný problém to, že mnoho ľudí pochopilo plošné testovanie ako víťazstvo nad korona vírusom, čiže nepochopili nič. V sobotu na terase partia minimálne 20 opitých, spievajúcich štamgastov. U susedov sa striedajú návštevy atď. Mudrlanti a kuvici na to upozorňovali a ako som si stihol všimnúť, mali pravdu."


Naposledy upravil iron.hide dňa 02.11.2020 - 10:15:50, celkovo upravené 1 krát.

02.11.2020 - 09:42:45
06
cokupit napísal:
Ci mali priznaky som zial nezistoval. Bolo vsak jasne povedane, ze ludia s priznakmi vobec nemaju chodit. Maju uz vyse pol roka informovat svojich lekarov, registrovat sa a ist na pcr. Ale cisto subjektivne, tych par pozitivov u nas boli vacsinou mladsi ludia cca 25 - 30r, na pohlad zdravi a spolocenski...

škoda, bola by to užitočná informácia, vzhľadom na doporučenie výrobcu (citujem SD Biosensor):

[Intended use]
This test is for administration by healthcare workers and labs only, as an aid to early diagnosis of SARS-CoV-2 infection in patient with clinical symptoms with SARS-CoV-2 infection. It provides only an initial screening test result. This product is strictly for medical professional use only and not intended for personal use. The administration of the test and the interpretation of the results should be done by a trained health professional. The result of this test should not be the sole basis for the diagnosis; confirmatory testing is required.


Ak by však ten test aj napriek tomu, že na to nie je výrobcom určený, chytal aj pozitívnych ľudí bez príznakov, bola by to pozitívna správa. Toto mi inak na tomto testovaní prekážalo asi najviac (odhliadnuc od šibeničných termínov) - ideme testovať, ale nevieme, akú má test spoľahlivosť (lebo ho ideme použiť inak, ako ho testoval výrobca).

Uvidíme - ak ľudia nezblbnú z toho, že majú certifikát, tak asi začnem byť mierne optimistický...
02.11.2020 - 09:44:56
00
V prvom kole do nosnej dierky chip, a v druhom dale.

Prílohy:

726466C0-04BB-4CBA-B831-A04F6BF7B99C.gif
726466C0-04BB-4CBA-B831-A04F6BF7B99C.gif 580.83 KiB thumb_up0thumb_down

02.11.2020 - 09:48:43
03
a v treťom čo?
02.11.2020 - 09:51:28
00
testovaní budeme logicky dokým nebude každý mať pozitívny nález :) takže s každým členom domácnosti bude vždy v karanténe celá domácnosť :P a ani lockdown netreba
02.11.2020 - 09:53:24
01
"a v treťom čo?"
Pelle :lol:
02.11.2020 - 09:54:05
00
keyboard_arrow_up