myslite ze na tomto bajku: https://www.kellysbike.com/sk/gravel-c912/soot-30-p67847 a s tymto pohonom 2x8 bude mozne radit aj vo vacsom rozsahu, myslim s vacsim krizenim retaze bez problemov? napr. vpredu zaradit najtazsi a vzadu najlahsi? asi sa pytam somariny, ale planujem kupit tento bajk, a cestaku/graveli som este nesedel a neviem ako sa to bude na ceste spravat, radenie s tym 50/34 klukami s tou kazetou 11-32, nakolko je tam len 8 pastorkova kazeta
10.11.2020 - 10:37:28
00
No, mozno bude suchat retaz v presmyku. Ale ako casto budes pouzivat kombinaciu velka velka resp. mala mala pri beznej jazde?
10.11.2020 - 12:19:24
00
Pri každom dobre nastavenom set-up-e, musíš viedeť zaradiť španiela, bez ohľadu počtu pastorkov na kazete.
Ja na svojom favorite momentálne španiela zaradiť viem a to je 52x32, pri prehadzovačke s krátkym ramienkom Shimano 600. Dokonca som vedel zaradiť aj 52x34, keď som si tam dal koleso z Tribanu 100.
10.11.2020 - 12:45:13
00
Zaradit zaradis, ale slapat ten prevod silovo nie je bobec dobre pre pohon. je tam extremne krizenie. obcas to tak aj ja zaradim, ale fakt je to mozno 2x do roka
10.11.2020 - 12:51:29
00
Cesťáky španiela v pohode znesú, ale ekvivalentný prevod nájdeš aj s malou vpredu a pôjde to hladšie
10.11.2020 - 13:28:47
01
tak ci vobec ten 50z prevodnik vyuzijem aj v nejakych miernych stupaniach, pri zaradeni tej 50tky vprdu a nejaky lahky prevod vzadu.. teraz jazdim 26tku mtb a po rovinach viem zaradit najtazsi prevod 42x11, striedam s 42x13 aby bola jazda trochu sviznejsia, ako som pisal vyssie neviem ako sa to bude spravat, na cestaku som este nesedel. A este otazka k tomu kellys gravelu (https://www.kellysbike.com/sk/gravel-c912/soot-30-p67847) - je tam vzadu teraz ta 8 rychlostna kazeta, vedel by som to casom vymenit aj za inu kazetu s viac pastorkami bez nutnosti kupovania noveho kolesa? teda keby som z hodil tu 8rychlostnu a ci by tam vosla nejaka 9, 10 rychlostna? (samozrejme by som vymenil aj prehadzovacku)
10.11.2020 - 15:10:24
00
Casso 50 zubový prevodník využiješ minimálne na rovine a z kopca :-) A bute Ti možno niekde aj málo.

Hack3r Španiela radím pravidelne, keď idem v MK z Bieleho na Červený Kríž pri tých dvoch strmých stúpaniach v zjazde, keď som jemne načatý a nechce sa mi zo sedla :-)
10.11.2020 - 15:53:57
00
Casso podla mna to nepojde, na orech asi nenarves 9 nebodaj 10 rychlostnu kazetu. Musel by si menit orech. Ale ak by si nahodou vedel dat 9 sp kazetu, tak ci onak musis menit retaz zrejme a prevodnik tiez. Principialne nie je dobre kupovat 8sp system s vidinou buduceho upgrade si myslim. Aj paky by si musel menit, prehadzovacku, a vrazis do toho tolko penazi, ze sa to neoplati.
10.11.2020 - 18:58:28
02
na orch HG daš kazetu 7-8-9-10-11 :)
10.11.2020 - 19:02:33
00
Casso inak, mas aj cestaky, kde vojdu aj 32 mm plaste, novy hlinikovy cannondale synapse ma 30 mm plaste a scott speedster 32 mm plaste. https://www.bicykle-privara.sk/cestne-gravel/scott-speedster-20-disc-2021/, https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/cannondale-synapse-tiagra-model-2021.html.

    10.11.2020 - 19:25:25
    00
    prave by som chcel ist do gravelu, aby sa na nom dalo obcas povozit aj po sotolinach a rozbitejsom starom asfalte kde to bude aj trochu natriasat. Tiez by som sa chcel zmestit aj do tych 900€ a co sa dizajnu ramov tyka tak najviac sa mi pacia tie od kellysu, farbu uz asi ozeliem, ina tam nieje navyber.. tak neviem, ja by som aj siel do tej 8 rychlostnej kazety ved snad tie prevody utiahnem, hlavne nech to sviha rychlejsie ako 26tka mtb
    10.11.2020 - 19:59:04
    01
    Aha, lebo zo zaciatku si pisal, ze by si bral skor cestak. Jaj, no budget. Urcite to bude svihat lepsie, neboj prevody utiahnes v pohode. To sa neda z horakom porovnavat. Uvidis. Zas ale necakaj, ze poletis pri tom istom usili o 10 km/h rychlejsie. Ale povedzme, ked si daval priemerky okolo 27 budes davat okolo 30.
    10.11.2020 - 20:24:07
    01
    neviem preco nerobia ramy s jednoduchym dizajnom bez zbytocnych nalepiek, v jednej farbe, najlepsie este v peknej cervenej :D jasne je to len hobby cyklistika, necakam ze hned na tom poletim s priemerkou ako na TdF, ale tie trasy co bezne jazdim po asfalte tak by som chcel prechadzat trochu rychlejsie a vyzmykat z toho viac ako z toho mtbcka na asfalte, najazdene mam tento rok zatial 7000 a 130 000 vyskovych, no tie casy a priemerky su podla mna hrozne co sa tyka limitov terajsieho bajku a myslim ze treningom (ked bude dost casu na to a budem mat lepsi bajk) by som sa vedel este posunut (a to aj chcem) aby som vedel davat aj vyssie priemerky ako 30, preto chcem skusit ten gravel a terajsi bajk by som nechal uz len cisto do terenu a je to predsa aj starsi bajk, ma uz co-to za sebou a tiez uz som donho kopu nainvestoval a retaze a kazety to zerie jedna radost :D (v ramci studentskeho budgetu)..
    10.11.2020 - 20:50:17
    01
    Casso napísal:
    myslite ze na tomto bajku: https://www.kellysbike.com/sk/gravel-c912/soot-30-p67847 a s tymto pohonom 2x8 bude mozne radit aj vo vacsom rozsahu, myslim s vacsim krizenim retaze bez problemov? napr. vpredu zaradit najtazsi a vzadu najlahsi? asi sa pytam somariny, ale planujem kupit tento bajk, a cestaku/graveli som este nesedel a neviem ako sa to bude na ceste spravat, radenie s tym 50/34 klukami s tou kazetou 11-32, nakolko je tam len 8 pastorkova kazeta


    mám Soot 30 2020 a nejaký mesiac-dva na ňom jazdím, kludne sa pýtaj. Ten bike má dosť dobre pružiaci rám aj kvalitnú vidlu, je dosť pohodlný, pekne tlmí menšie nerovnosti (zas nie jak full samozrejme), má dobré ložiská/náboje ani smart sam plášte nie su uplne zlé. Ani ten Claris nie je zlý a dokonca ani tie mechancké kotúčovky nie su uplne zlé. Ale je tam jedno veľké ALE. Do lesných strmákov je aj ten najľahší prevod často dosť ťažký. Rám má geometriu skoro ako cesťák - má nízko rajdy (ak máš dlhé nohy budeš dole hlavou). Pri technických klesaniach je to dosť vzrušúce niekedy a neviem či sú cestné rajdy uplne topka do lesa... Brzdy celkom brzdia, ale treba na ne dosť vyvinúť silu čo zase v technických úsekoch nie je dobré. Lenže GRX a hydrauliky by tu cenu zdvonásobili... Ten Claris je zas skvelý na ceste, tie prevody sa dajú krásne využiť a španiel tomu zas nevadí je tam hrubá reťaz jak fras...

    Okrem Soota mám ešte ako mestský lacák Triban RC100 a ten má moc tvrdý rám, oceľovú vidlu (plášte max 36mm tam nacpem) a trasie to jak elektrika na hrbolcoch:-D

    Popravde však uvažujem prerobiť si obyčajný trekingový bike kľudne s trojprevodníkom a s hydraulikami, hodiť na to karbonovu vidlu a nechať normálne rovne riaditka a používať to ako gravel - v technickejšom teréne je to pre mňa pohodlnejšie ako cestné rajdy. Ja ale nie som žiadny bajker, začal som len teraz na jar ale dosť ma to chytilo, ešte len zisťujem čo a ako su to len take moje dojmy bežného používateľa :-)
    10.11.2020 - 23:54:10
    02
    Vsak on nechce jazdit lesne strmaky, len horsi asfalt, pripadne sotolinu. A najazd ma slusny, je student, kondicku bude mat dobru. Rozsahom mu budu prevody stacit, len bude mat trochu vacsie skoky.
    11.11.2020 - 02:25:26
    00
    keyboard_arrow_up