Nebude, je tam iny tah lanka
25.11.2020 - 10:23:29
01
Dik. A funguej to GRX-ko, aspoň s MTB kazetami, alebo musí byť ešte aj kazera road?
25.11.2020 - 10:57:39
00
kazeta problem nieje, ak mas road naboj, das pod kazetu 1.85mm podlozku a ides :-).

Co sa tyka grx a mtb prehadzovacky, existuje adapter Jtek Shiftmaker 8a (cca 35-40 euro) ktory to ma riesit. (vyhodene peniaze).
Mam ho doma, skusal som to dat na Storcka s deore 5100 prehadzovackou prave kvoli tomu, ze som chcel rozsah. Iba to rozstrapkalo lanko a nefungovalo to.
@elpha mi poradil ramienko Garbaruk na grxko, ktore by malo umoznit pouzit aj kazetu 11-50.

Zajtra by mi malo dojst, dam ho na grx812 a uvidime, ci zvladne deore kazetu 11-51.

Takze mozno v piatok, resp pondelok ti budem vediet reportovat, co a ako.
Keby si chcel ten jtek shiftmaker adapter, je tvoj :-). (aj zadarmo :-)), resp dam ho spolu s deore prehadzovackou 5100 sgs dokopy za 35 (5100 je fungel nova).
25.11.2020 - 12:47:12
02
Bol som trochu testnut toho gravela, len tak po okoli a miestnych kopcovitych ulickach v meste. Na niektorych segmentoch v kopcoch vyraznejsie zlepsenie casov pri mensom usili oproti casom co som jazdil na mtb na tenkych cestnych plastoch. co sa velkosti bajku tyka tak neviem ci je normalne na cestakoch, ked obcas pri vacsom naklone bajku do strany v prudkych kopcoch pri slapani suchnem jemne bokom kolena do predstavca (tam ako je napojeny na vidlu), tiez jazdim platformy a ked nemam vyrovnanu pravu nohu ked si nedam pozor tak jemne suchnem patou botasky do zadnej stavby (vyriesia to tretry?). Po rovinach to ide pohodlne, hladko, to origo sedlo som asi o 1-2 mm naklonil dopredu a hned je lepsi posed, uz tak netlaci, no urcite ho casom vymenim, este si zvyknut na ten vacsi naklon dopredu.. ruky vsak z toho nebolia. Ku koncu jazdy uz omrzali prsty na nohach. Uvidim ako to pojde na dlhsich svihoch. tiez asi pojdem aj do tensich plastov, zda sa mi zeby to mohlo ist aj rychlejsie, tieto maju 700x40 so zvysenou ochranou proti defektu, zrejme su aj tazsie. Kazdopadne bajk je vo velkosti M, ja mam 183 cm (podla tabulky je az do 186 cm) opticky vyzera pri mojej postave mensi, no zatial si myslim ze velkost je ok. Inak keby bol bajk fakt maly nejak by to bolo casom citit? aj keby bol pohodlne nastaveny posed? alebo to ma vplyv na nejake jazdne vlastnosti?
Príloha:
Snímka123.JPG
Snímka123.JPG 421.9 KiB thumb_up5thumb_down

25.11.2020 - 15:17:13
01
Mňa pri dlhších zjazdoch po horších cestách a zvážniciach dosť bolieva krk. Musím mať dosť zalomenú hlavu, aby som videl dostatočne pred seba. Ale to je čiastočne tým, že Soot má skôr závodnú ako pohodlnú geo. Chcelo by to trochu väčší stack. To som už otočil predstavec aby som daj barany trochu vyššie. Pri jazde po dobrých cestách bez problémov.
25.11.2020 - 15:24:22
00
volodaj aku mas vysku a velkost bajku?
25.11.2020 - 15:27:55
00
172 cm a Sko rám. Skúšal som aj Mko a cítil som sa na ňom lepšie. Ale len krátke koliečko v meste, bohvie ako by to bolo na dlhšom výjazde mimo ciest.
25.11.2020 - 15:29:12
00
Este taky dotaz - niekedy ked sa rozbehnem a prestanem pedalovat, niekde zo zadu sa zacne ozyvat taky vibrujuci?/hrubsie suchajuci/rapkajuci zvuk, ked zatocim s pedalmi dozadu tak prestane, niekedy sa neozve vobec, podoba sa to na zvuk naboja no pocut aj naboj ako rapka, ale ten zvuk co sa niekedy ozve je taky akokeby drsnejsi. neviete co to moze byt? skusal som aj pokyvat kolesom aj kotucom aj kazetou no tie nemaju ziadnu volu tak neviem ci si este nieco nesadlo alebo co..
25.11.2020 - 15:35:06
00
tomasspura Ked si to staval takto tak si mal ist bust do Campanglolo pak, a Eagle prehadzovacky, tam ma jtek koliesko do prehadzovacky co len vymenis. Pripadne pre 11rychlostne paky od Sramu je https://ratiotechnology.com/. 11-50 poprip 10-50 je pri 11rychlostnom systeme na gravely haklive na odstupnovanie kazety. Na malych pastorkoch mozu byt privelke skoky. Ja som s tym experimentoval pri di2 a nakoniec som dal mullet etap. Vsetky prevody ostali a pribudol mi 50z pastorok.
25.11.2020 - 15:40:31
00
stalky000, pozeral som vseliake kombi, tuto som akosi nezachytil. Ten jtek 8a mal podla recenzii fungovat. Ono problemom sa ukazalo byt aj to, ze Storck ma vyvod na bowden dost blizko k patke a mtb prehadzovacky maju vstup bowdenu dost vysoko oproti road/grx komponentom a tym padom je ten extra adapter nepouzitelny, tak bowden nepokrutim. Preto to bol fail. Uvidime ako garbaruk ramienko :-).
Zajtra hadam pride, a potom uz len to puzzle musim poskladat :-).
Tiez som rozmyslal nad etap mullet (tak to ma orig. storck axs model), ale akosi som si este nevedel zdovodnit, dat za to 1500-1600 euro, mozno zmenim nazor niekedy v priebehu buducej sezony :-).
25.11.2020 - 16:48:24
00
Casso napísal:
Bol som trochu testnut toho gravela, len tak po okoli a miestnych kopcovitych ulickach v meste. Na niektorych segmentoch v kopcoch vyraznejsie zlepsenie casov pri mensom usili oproti casom co som jazdil na mtb na tenkych cestnych plastoch. co sa velkosti bajku tyka tak neviem ci je normalne na cestakoch, ked obcas pri vacsom naklone bajku do strany v prudkych kopcoch pri slapani suchnem jemne bokom kolena do predstavca (tam ako je napojeny na vidlu), tiez jazdim platformy a ked nemam vyrovnanu pravu nohu ked si nedam pozor tak jemne suchnem patou botasky do zadnej stavby (vyriesia to tretry?). Po rovinach to ide pohodlne, hladko, to origo sedlo som asi o 1-2 mm naklonil dopredu a hned je lepsi posed, uz tak netlaci, no urcite ho casom vymenim, este si zvyknut na ten vacsi naklon dopredu.. ruky vsak z toho nebolia. Ku koncu jazdy uz omrzali prsty na nohach. Uvidim ako to pojde na dlhsich svihoch. tiez asi pojdem aj do tensich plastov, zda sa mi zeby to mohlo ist aj rychlejsie, tieto maju 700x40 so zvysenou ochranou proti defektu, zrejme su aj tazsie. Kazdopadne bajk je vo velkosti M, ja mam 183 cm (podla tabulky je az do 186 cm) opticky vyzera pri mojej postave mensi, no zatial si myslim ze velkost je ok. Inak keby bol bajk fakt maly nejak by to bolo casom citit? aj keby bol pohodlne nastaveny posed? alebo to ma vplyv na nejake jazdne vlastnosti?
Príloha:
Snímka123.JPG


Kup si nejake hladke 700x28 plaste a uvidis ten rozdiel. Ja si myslim aj tak ze ti je ten bike trochu maly, ja mam 182cm a L-ko. Mensi by som mat nemohol lebo sedlovku mam vysunutu na max. Ale zas nemam Soot, a kazdy bike ma inu geo.
26.11.2020 - 19:14:08
00
Nevie mi niekto poradit aky prevodnik kupit na tieto kluky?je to sram force cx1...mam tam 40t a chcel by som dat 36t,len mam v tom gulas,mam jeden china made ten je 3mm offset a nieje to ono,huci retaz na najlahsich prevodoch aj zle tam radi...dik R

Prílohy:

Ritchey-Swisscross-Disc-by-CCC-_-074.jpg
Ritchey-Swisscross-Disc-by-CCC-_-074.jpg 114.39 KiB thumb_up2thumb_down

27.11.2020 - 10:59:49
01
Original Sram pre tieto kluky robi od 38z: https://www.sram.com/en/sram/models/fc-frc-1-a1 Tu su ua naj cenu co som na rychlo nasiel: https://www.bike24.com/p285442.html Takze ak chces 36 musis pozriet alternativy napr https://www.bike24.com/p2317356.html pripadne https://www.bike24.com/p2156669.html?menu=1000,4,122
27.11.2020 - 12:11:07
01
No ja som skor myslel komplet bez pavuka,nieco z ali...lebo chcem len skusit,ale neviem ci 3mm alebo 6 mm alebo 0mm offset...
27.11.2020 - 13:02:03
00
ale ked kupis bez pavuka, tak neriesis offset, len ti musi pasovat roztec skrutiek.
27.11.2020 - 13:58:15
00
keyboard_arrow_up