Caute, teraz ku koncu sezony mi definitivne zomrel zadny tlmic na biku Rock Shox Monarch RT 200x57. Kedze som totalny "panic" na servis a pod., tak si idem po rady. Ak som spravne pochopil, tak cislo 200x57 oznacuje dlzku tlmica a dlzku jeho drahy zatlacenia. Ak nie, opravte ma.
A teraz otazky?
1. musim dodrzat dlzku/dlzku pruzenia tlmica kvoli geometrii biku, alebo mozem mat napr. aj 216 x 56 prip. v akom rozmedzii sa mozem hybat ?
2. za co by som ho mal cca vymenit (model,znacka...) alebo co by ste mi odporucili, akym smerom sa uberat, ked by som chcel najst rozumny pomer pouzitelnosti v bikeparku a na bezne vozenie,resp.aj slapanie na dlhsie vyjazdy ?

3.pripajam foto tlmica - da sa este zrepasovat odhadom podla foto, alebo to uz nema zmysel ? Prip.niekto, kto by sa na to pozrel z okolia BA-TT-SERED ? Vidno poskodenie na tycke tlmica, ze zadiera

Ja mam cca 95 kg, v bikeparku si len tak "hopsam", ziadne 5 metrove skoky a bike aktualne CTM Rawer (AllMountain). Dik za kazdu radu.

Prílohy:

20201125_152435.jpg
20201125_152435.jpg 334.9 KiB thumb_up0thumb_down

20201125_152526.jpg
20201125_152526.jpg 725.29 KiB thumb_up0thumb_down

25.11.2020 - 15:34:48
00
Zdravím, musíš sa držať rozmeru 200x57, 216mm do rámu nenapcháš, takže buď pôvodný rozmer 200x57 alebo 200x51 ak si chceš znižiť zdvih a pohrať sa trocha s geometriou (viac trailovo-xc orientovaný bicykel na stupanie do kopca). Čo sa týka samotného tlmiča máš na výber veľa možností 200x57 je taky klasicky rozmer, ak chceš niečo lepšie než máš tak FOX DPS, ak rad jazdiš agresívnejšie tak Fox Float X alebo Fox Float DPX2, pripadne ak sa rád hraš s nastaveniami tak Fox Float X2, ďalšia alternatíva je Rock Shox Monarch Plus alebo DVO Topaz prípadne extrém Fox DHX2 - pružinový. Ja osobne mam takisto cca 92 kil a vyskúšal som už viaceo tlmičov od RS, Foxu a iných, no najradšej mám tlmenie od Foxu, Float X je skvelý tlmič a da sa v bazaroch zohnat za slušnu cenu, ale ak nejazdiš až tak agresivne a ide ti o hmotnosť komponentov Fox DPS bude dobra voľba. Úplne stačí performance verzia, ale ak si potrpíš na vzhľade a dlhších servisových intervaloch tak Factory verzia, tá ma často aj viac nastavení. Čo sa týka aktuálneho tlmiča tak by som povedal, že to asi má za sebou a radšej si kúp z bazaru nejaky iný, výjde ťa to cca rovnako.
25.11.2020 - 16:21:15
11
DavidV presne ako to napisal vastir.... ja osobne som mat monarch rt3 a teraz jazdim fox dpx2... ten fox je neuveritelny tlmic, rozdiel 1000 a 1 oproti monarchu.... ma taktiez 3 polohy, lock/propedal/open.... treba ale vybrat podla TUNE ID kodu na tlmici, nie kazdy typ vnutorneho ladenia / shimstacku je urceny na kazdy bike, mal by si zistit ake prepakovanie ramu mas a podla toho si vybra tlmic... odporucam ti nastudovat si par videi: https://www.youtube.com/c/andrextr/videos mne to pomohlo pri vybere... a podla toho potom vyberes kompresiu, rebound,... ale urcite odporucam fox dpx2
26.11.2020 - 08:45:32
12
keyboard_arrow_up