thebeautifulone rozumiem ze kazdy mame svoje preferencie kazdopadne predsa len skusim par argumentov kedze si myslim ze jazdim podobne veci (tento rok niekolko vyjazdov 300+, jeden 500+, vsetko solo, cize ak sa nieco stane musim si pomoct viac menej sam) a bezdusaky povazujem za absolutnu nevyhnutnost.
Defekty: pravaze TL ma vyhodu ze mas viac moznosti - odolnejsie same o sebe, plus nieco zalepi priamo mlieko, ked nie mlieko tak knot a ked nie knot tak s dusou som ja nemal nikdy ziaden problem. Tento rok som riesil jeden defekt (pri 10 000km) a skoncilo to pri dusi ale len mojou blbostou lebo ten plast mal 6000km a hlavne tam bolo stare mlieko (cize nebolo) lebo som bol lenivy ho doliat. Dusu som cez bombicku v dazdi a 3 stupnoch nahodil za 10 min a islo sa dalej.
Vaha: to je nieco co ani ja neriesim a praveze tu nie je velky rozdiel - TL plast je tazsi + mlieko + paska. Klasicky plast + dusa (zalezi pravdaze aka) nie je velky rozdiel a moze byt aj lahsia.
Valivy odporu: tu existuje vela teorii a hlavne vela premennych avsak neplati generalne ze nizsie tlaky rovna vyssi valivy odpor (skor je uz viac krat dokazany opak).
Komfort: toto je pri tom co jazdim pre mna absolutne rozhodujuce, pretoze ked sedim 6+ hodin na nekvalitnych cestach (alebo aj v Rakusku kde som isiel 500+) tak je obrovsky rozdiel ci mi do zadku a noh striela 7 Bar alebo 4,5. Jazdil som uz aj 3,7 vpredu a 4 vzadu pri mojich 82kg ale vratil som sa len kvoli pocitu k 4 a 4,5.
Pre mna teda TL plaste maju asi len same vyhody (snad okrem potreby castejsie kontrolovat tlak a potreby raz za par mesiacov doliat mlieko) a je to vec ktora podla mna najviac prospieva komfortu na bajku (hned po spravnom bikefittingu) a v zasade su s nou spojene len zanedbatelne zvysene naklady.
01.12.2020 - 09:49:22
05
Vyborna recenzia, prosim o info aka je to velkost ramu?
08.12.2020 - 09:26:50
00
52/sloping, meriam 181-182 cm
09.12.2020 - 10:52:57
00
Tiež mám C64 frozen blue. Nahodil som tam ale svoju staru 9000cku a kola SH DA9000 na výber c35 alebo c75. Perfektné kolo. Neľutujem
25.12.2020 - 15:33:12
00
keyboard_arrow_up