bol som na 3 dni s mega ruksakom (netusim, kolko litrovy..ale bolo tam vsetko, co som potreboval, vratane 3miestneho mini-stanu a spacaku) a bol som aj s taskami. neviem, ale podla mna su tasky hrozne...prve 3km som mal aj problem sa bicyklovat, rovnovaha, zakruty a tak...som mušia vaha a 20kg vzadu spravi nieco...fyzika nepusti :) preto ja si berem urcite ruksak.

aj ja by som najradsej spal len v ubytovniach, ale ten stan je taka zaloha, ze co ak nic ine nevyjde v konkretny den...neviem, mozno by som to riskol aj bez stanu, len so spacakom.

mne je v podstate jedno, ci pojdeme severom, juhom alebo cez Madarsko, ale chcem vidiet Kosice (najma Noriku M. :D)

inak, ak by chcel niekto zoznam veci, kt si treba vziat, aby sa na nicnezabudlo, mozem poskytnut, lebo pri baleni som robieval chyby, tak som to radsej poriadne spisal aj pomocou nejakych webstranok, nech na nic nezabudnem.
04.06.2008 - 10:08:38
00
neviem preco tie KE ze by boli niecim extra zaujimave ? a N M uz ani nieje v kurze :P
04.06.2008 - 10:50:44
00
Neboj, aj ja som "chrtia" vaha (63). Mozno vsak je horsky trosku stabilnejsi s taskami. Je to vec zvyku. Ked som sa v prvy den posadil, tiez som skoro letel cuchat asfalt, no potom som si rychlo zvykol a ani som necitl, ze som nalozeny. Zakruty tiez idu, aj bez drzania rajdov sa v pohode da (kde sa ti nechce zastavovat kvoli foteniu). Dokonca som si v posledny den, ked som slapalkopec domov dal najlepsi cas a priemerku. Tak som neletel ani bez tasiek (za cias bez SPD samozrejme). Ten mini stan je aky maly, ked sa zbali, resp. kolko vazi? Lebo taky "klasicky" ako mam ja by do ruksaku vosiel, no asi uz nic ine. Jeden cas som aj rozmyslal nad tym, ze by som bral len hamaku (zavesna siet, kto to nepozna) a celtu. Hamaka pekne medzi 2 stromceky a nado mna celta proti dazdu. A to by bolo miestecka. :P Aj do vacku sa vopcha (hamaka). No asi nie som dostatocne "husty" na taketo daco. A zoznam je naozaj fasa vec, aj ja si vzdy spisem, nech nic dolezite neostane doma. A kazdy rok sa skracuje. Uz nevozim ani dlhe nohavice, este ze minule leto bolo prvych par dni max. 15°C, najma na Orave. :D

PS: Foto MIG-ov aby ste mi verili (a zavideli :D ).

Prílohy:

111_.JPG
111_.JPG 116.94 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2008 - 10:55:21
00
ja som rozhodnuty, berem ruksak, ziadne tasky :)
asi som sa prave rozhodol, ze stan neberiem. ten spacak postaci, ked nebude ubytovna, vyspim sa aj v autobusovej zastavke :D ved som mlady, znesiem :)
ten MIG som hladal asi 3 sekundy..to mi pripomina moje fotky z lesa, ked chodim s fotakom 4x zoom fotit zver a tie srnky a jelene maju asi 1-2cm na fotkach :)

a pre Tvoju info, ten stan je 2vrstvovy, ma 3,2 kg, je to 50cm dlhy valček, pre 3 osoby.
04.06.2008 - 11:17:46
00
:shock: Tak tomu vravim "mini" stan. Moj mini nie je, a to ma 1,8kg, pricom na dlzku je to rovnaky valcek ako tvoj.
MIG je preto taky maly, lebo to bolo fotene "par rokov" po pade komunizmu, takze velku techniku sme nemali (2005 :D ). Zoom nebol, mne sa na fotaku so 4-nasobnym vybili baterie.
Ta zastavka nie je, si myslim, dobry napad. Nemyslis, ze byt takto "na ociach" (aj keby bola dalej od obce, ale aj tak pri ceste) je nie velmi rozumne? Ja sa drzim zasady "nebyt tak blizko civilizacie, aby sa k nam mohol niekto zatulat, no nebyt tak daleko, aby sme nezapasili s medvedmi a rano mali blizko do obchodu. Zaroven byt na takom mieste, odkial vidime do okolia, pricom nas vidno nie je." Pripada mi to trosku ako rozmyslanie nejakeho zeleneho. :D
04.06.2008 - 11:42:20
00
zastavka bol len taky šplech...:) a dobre rozmyslas s tym spanim :)
04.06.2008 - 11:47:47
00
no tak ja jednoznacne odporucam cyklotasky...sice spravanie biku je ako u kamionu ale da sa na to zvyknut...s ruksakom som bol na dlhsie len raz a nikdy viac by som tak nesiel

nase nalozenie: http://213.215.107.96/fotoalbumy/040/68 ... bd0cec.jpg
04.06.2008 - 17:24:01
00
Tak by som nikdy nesiel iba minumum veci a ostatne si kupiť a prespať v ubytovniach inac to nevidim :shock:
04.06.2008 - 18:17:08
00
no tak ja jednoznacne odporucam cyklotasky...sice spravanie biku je ako u kamionu ale da sa na to zvyknut...s ruksakom som bol na dlhsie len raz a nikdy viac by som tak nesiel

nase nalozenie: http://213.215.107.96/fotoalbumy/040/68 ... bd0cec.jpg


Keby som si toto nalozil na bike, tak idem ako rumuni na daciach... to asi nie je nic pre full... :lol: ten napad s kreditkou sa mi paci viac! :lol:
04.06.2008 - 18:50:16
00
len ci sa to bude pacit aj kreditke :) inak tak ako chodime my to ma taky dobrodruznejsi charakter ako mat zabezpecene ubytovanie a vsetko kupovat :-P
04.06.2008 - 21:57:31
00
ziadne dopredu zabezpecene...jasne ze na blink :) a ta kreditka..co ja viem, az tak financne nakladne to nebude, ked sa na to pozriem tak, ze je to pre mna vlastne skvela dovolenka ! jest musim aj doma, akurat noclahy budu navyse, co je v pohode.

inak, dnes som bol v Bojniciach, zacinam pomaly jazdit 100km pravidelnejsie, a poriadne som premokol, krupy, vsetko bolo..:D som sa susil 40min v jednych potravinach :) bola mi riadna kosa cestou domov :) aj to je cyklistika.. (bola to moja chyba, bol som nepripraveny na dazdovy variant...)
04.06.2008 - 22:22:20
00
tak toto sa mi paci, ja by som sa aj pridal len neviem ci zvladnem take km. nejak moc nejadzim lebo nemam s kym a sam to je nuda, minuly rok som mal 7500 km ale tento rok nic moc, nemam ani 1500 km takze kazdy den 140 km to asi nedam ze? dajte mi rychlo nejaky plan aby som dal cely tyzden kazdy den 140 km a idem s vama lebo jazdim rad a taketo nieco to je ako zo sna :D
08.06.2008 - 00:23:15
00
neboj sa, jazda s partiou je nieco ine ako ked ides sam :) mas cely jun pred sebou, jazdi jazdi jazdi, dostan sa do formy, a zbuchame vylet, na kt budeme spominat cely zivot :)
08.06.2008 - 10:14:01
00
celkom ma to zaujalo :)
je tu podmienka ta ziletka?
08.06.2008 - 17:18:13
00
nie je to nutna podmienka, nie je to ani postacujuca podmienka :) ale je to vyhoda pre konkretneho jazdca. ale co som sa bavil aj s chalanmi, asi pojde minimalne 1 aj na mtb.
08.06.2008 - 17:44:34
00
keyboard_arrow_up