Myslite ze primaloft gold je vhodnejsi pri zimnych tretrach ako goretex? Zas je tam slabsia vode a vetru odolnost, tak neviem... :?:
14.12.2020 - 14:57:39
00
otazka mi nedava zmysel - primaloft je vypln (izolacia), goretex je membrana
14.12.2020 - 19:12:50
06
No, uznavam ze asi som to neformuloval najzrozumitelnejsie, ale mal som naponahlo :-) Skratka jedny tazia z goretexu a druhe z primaloftu, kukni teda sam ;-)
https://www.northwave.com/ch-CH-en/products/NORTHWAVE-SHOES-CELSIUS-XC-ARCTIC-GTX-BLACK-45_365909013.aspx
https://www.northwave.com/ch-CH-en/products/NORTHWAVE-SHOES-MAGMA-XC-CORE-BLACK-40-_365918002.aspx
Mne sa viac pozdava ta novinka s primaloftom, ktory ako som kdesi kedysi zachytil dokaze hriat aj ked je mokry/vlhky, kdezto pri membrane sa nohy(aj ruky, preto chcem dalsie rukavice skusit s primaloft) skor spotia a oto viac zima moze byt. Ale zas je tam vacsia vode/vetru odolnost co v zime neni na skodu :-) Aspon vo vseobecnosti mam taku mienku...
14.12.2020 - 19:29:52
00
Pri GTX by som sa nebal potenia. Niesu velmi teple, ale vodeodolnost je super. Ked si dam na bezne tretry neoprenove navleky na spicky a cez to neopreny, mam vacsi komfort ako bol v zimnych tretrach.
14.12.2020 - 19:42:59
00
presne tak, primaloft hreje aj ked je vlhky, Endura robi aj primaloftove ponozky, na cyklistiku v zime to je moj oblubeny izolacny material
ale nejaky wind/waterstopper sa zide aj na topanky
14.12.2020 - 19:48:14
00
Primaloft ako žiadny iný materiál nehreje, len izoluje. Je to izolačný materiál ako sklená vata na dome, kde hreju radiátory :) Každopádne mam staršie zimné shimano goretex tretry a bývala mi celkom zima, pričom som po prichode domov mala spotenu ponožku ale ľadové prsty a včera som šla v letných, bolo sychravo okolo 5C a dala som si do nich hrubé ponožky z army shopu. Paráda. Tepelný komfort oveľa vyšší. Takže som za viac izolácie a materialy čo vetraju ako membránu.
14.12.2020 - 19:59:32
09
Noo, presne tuto myslienku som mal na mysli, len som sa akosi nevedel vykoktat :-) Len doplnim, ze tie celsius gtx by som si nekupil, precital som dost testov a roznych recenzii/skusenosti a vraj vobec su neni z tych teplejsich, skor naopak. Noha sa v nich moze potit, horsie sa schnu, studene, naopak su vyborne vodotesne vdaka goracu. Co je podla mna zaroven ich kamen urazu. Skratka na mna posobia ako take gumaky. Inac aj vyrobca kdesi spomina ze netreba to prave preto prehanat s hrubymi ponozkami. Mal som vybrate shimana mw5 alebo mavic pro thermo, neskor som bol ochotny aj tie vyssie shimana mw7 ale vsetko uz vypredane...
A prave preto ma zaujali tie nw primaloft ktore som dneska objavil, len sa este onich nikde nic nepise, predstavili ich este len toj v oktobri... Tak ma zaujmalo ci to moze lepsie fungovat ako tie s goretexom, samozrejme vyjma chodenia po potoku a pod. :-) Ale zas aj bez chodenia to nohy v tomto obdobi fest schytavaju, nehovoriac o nejakych prestojoch/tlaceniu v shenu, z toho mam akurat obavy.
14.12.2020 - 20:17:02
00
Ono aj goretex má niečo do seba, nie že nie ale jeho primárny účel je vodoodolnost a aj keď sa cca pred 8-10 rokmi objavili tretry s goretexom nad členok tak sa zauzivalo ich volať zimné, pričom nemali žiadnu mieru izolácie. Takže áno, cez potok super ale inak neviem neviem. Na zimnom maratóne tuším v roku 2009 som v nich hneď po štarte nad Mariankou skočila do vody pri prechode cez potok a pohoda ?? nemusela som čakať kým to všetci prejdu po krajoch cesty kde sa to dalo preskočiť celé ?

Prílohy:

20201214_202812.jpg
20201214_202812.jpg 60.51 KiB thumb_up2thumb_down

14.12.2020 - 20:30:03
00
presne to tlacenie v snehu - hlavne ked niekde vychytas mokru brecku v ktorej sa jazdit jednoducho neda a musis nejaky ten usek pretlacit. mw5 som kupoval koli cene (100€) - no tie niesu do moc velkych mrazov. komfort tak do -5, nad +5 sa vnich uz neprijemne poti noha. z vnutra su akoby cesane ale nieje tam ziadna extra izolacia (riesim hrubou vlnenou ponozkou, do vacsich mrazov este jednou tenkou. celkovo moc nedychaju ale mokry sneh zvladaju s prehladom (aj dazd pokial nenatecie vrchom) . mw7 by mohli lepsie dychat vdaka znackovej membrane - tak aj vravia recenzie.
primaloft je nieco ako perie - jemne vlakno ktore izoluje vtedy ked je "nariasene". ked je stlacene nieje tam dost vzduchu (izolant) a neizoluje. je tusim potiahnute silikonom preto izoluje aj mokre lebo nenasiakne (odpudzuje vodu, ostava tam vzduch - izolant) . celkom by ma zaujimalo ako je to dosiahnute v tych tretrach - aby sa vlakno moc nestlacilo.
- z inej temy ale - skusil som kupit shimano rukavice (koli cene okolo 40€) ale hlavne z dovodu ze vypln je primaloft a vrch z gore windstopper - siel som po materialoch a nie znacke. a vyzera ze to funguje - primaloft fakt celkom dobre hreje aj ked sa trosku spotia ruky a gore wind slusne odparuje a neprefukne. uz nedavam rukavice dole pred kazdym kopcom - naopak aj ked ich trosku spotim, necham radsej na rukach aby mi ruky a rukavice nevychladli a pocas jazdy stihnu uschnut na rukach bez toho aby chladili (vsetko samozrejme v rozumnej miere - nie ze ich niekto prepoti na komplet a bude cakat rovnaky efekt) pri tretrach by tato kombinacia mohla tiez dobre fungovat.
14.12.2020 - 20:42:09
00
Jaiub pozri este pripadne Lake MXZ 303, mozno este niekde zozenies spravnu velkost, robia aj wide verziu
recenzia https://bikerumor.com/2018/03/13/review-lake-takes-on-winter-with-their-updated-mxz303-winter-boot/


Naposledy upravil elpha dňa 14.12.2020 - 20:51:44, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2020 - 20:48:00
00
fixska napísal:
Primaloft ako žiadny iný materiál nehreje, len izoluje. Je to izolačný materiál ako sklená vata na dome, kde hreju radiátory :) Každopádne mam staršie zimné shimano goretex tretry a bývala mi celkom zima, pričom som po prichode domov mala spotenu ponožku ale ľadové prsty a včera som šla v letných, bolo sychravo okolo 5C a dala som si do nich hrubé ponožky z army shopu. Paráda. Tepelný komfort oveľa vyšší. Takže som za viac izolácie a materialy čo vetraju ako membránu.
No ono dost zavisi od toho kolkokrat skocis do potoka alebo snehu. Ja mam goracove shimana ktore vypcham merinovymi ponozkami, osadim turisticke navleky a mozu aj traktory padat ...
14.12.2020 - 20:49:43
00
Gusto0 Asi hovoris o tych wind thermal co, presne tie mam pre tu kombinaciu materialov v hladaciku :-) Lebo teraz co mam zimne craft s membranou, tak paradoxne cim je teplejsie, +-0C tak tym horsie. Aj ked sa nezda ruky sa spachtia a nasledne zostava chladno. Ked bolo -4 a viac tak oto vacsia pohoda. Preto to netreba ani s oblecenim prehanat ;-) No a z toho dovodu by som nerad rovnako dopadol aj s tretrami. Ale uz som sa rozhodol pre tie primaloft, hadam to bude funkcne a na vodu si tolko hadam dokazem dat pozor ak nebudu stronc... Aj ked z kolies vali furt voda... Ale tolko zas hadam budu odolne.


Naposledy upravil Jaiub dňa 14.12.2020 - 21:27:51, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2020 - 21:22:22
00
na vodeodolnost a aj v snehovej brečke odporucam specialized defroster https://enduro-mtb.com/en/best-clipless-mtb-winter-shoes/

a kvoli teplu som si kupil ponozky v polovnickom obchode... ked v tom polovnik vydrzi sediet celu noc bez pohybu v posede tak to musi daco vydrzat a potvrdzujem, je v nich ozaj teplejsie ako v beznych... https://www.wilde.sk/heat-holders-termo-izolacne-ponozky
14.12.2020 - 21:27:11
00
Tieto Heat holders nosím po byte ako papuče ale do tretier ich nenarvem, a ak och nasilu obujem do tenisiek keď musím vybehnúť von, tak sú dokrčené a rôzne tlačia. Majú však aj tenšie a mám od nich aj spodné akože "pančuchy" a super.
14.12.2020 - 22:53:18
00
fixska prave kvoli dvom ponožkám alebo jedným velmi hrubým som kupoval tretry o pol cisla vacsie na zimu...specialized ma po pol cislach odstupnovane velkosti.... prvu hodinu jazdy mam pocit ze mam nohy na radiatore....
15.12.2020 - 07:23:57
00
keyboard_arrow_up