CyclopathicLaughs napísal:
Martin8183 Keby vyberam pre seba v tejto cenovej kategorii, tak by som asi isiel do tohoto: https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/ghost-riot-enduro-essential--shark-blue--midnight-black-model-2021.html

Mne tam svieti VIP cena 2249.


Akurát by si sa musel zmieriť s tým, že budeš čakať (minimálne) do konca mája 2021... ;-)

    18.12.2020 - 09:41:52
    00
    Tiez som vyberal svoj prvy full a tiez mam podobnu vysku ako ty s M ramom a tiez som hladal biky okolo 2000€, nakoniec mam Trance X 29 2 s vyssou cenovkou ale nelutujem. Rovnako som hladal aj biky s okolo 120 zdvihmi ale nakoniec mam 150/135 a nelutujem, treba mat trochu rezervu a hlavne novsie geometrie su pri vyssich zdvihoch aj lepsie jazditelne do kopca.
    Byt tebou v tej cenovke by som sa nebal ist aj do CTM Scroll Xpert 2021 za 2199€, za tu cenu paradne osadenie a myslim ze ked nebudes hltat desiatky km a nahanat minuty a sekundy na Strave tak na to ze chces aj bike parky jazdit atd. tak by to bolo lepsie. Ale ku scrollu nech sa vyjadria hlavne ti co ho jazdia :)
    18.12.2020 - 10:02:31
    00
    skus trochu viac opisat co si doteraz jazdil.... co chces jazdit... lebo je more super bajkov aj na bazare za vyborne ceny.... velkost kolies musi byt 29 pri tvojej vyske?.... zdvihy 130-140 na trail alebo sa chces posunut dalej......?


    Doteraz som jazdil take miestne traily, ziadny extrem hore ani extrem dole... Enduro nechcem lebo ho tu moc nemam kde vyuzit a najblizsi bike park je tak hodinku autom. S Terranom som spokojny ale chcem si viac uzit aj zjazd :)

    Bazar tiez casto pozeram ci tam nieco nevyskoci, jazdenkam sa nebranim :)

    29 nie su nutne ale po 27.5 som zatial nepozeral co sa tyka noveho biku. Keby nieco fajn vyskoci na bazari s 27.5, neni problem :)

    Inak povodne som mal predobjednane 2x CTM Skaut 3.0 ale oba nedodatelne :/ Cize tieto su jedine co vedia dodat a najblizsie mojmu stropu kolko chcem dat za bike.
    18.12.2020 - 10:07:10
    00
    CTM sa neboj, má to za tie prachy dobrú výbavu a M ti bude dobré, tiež mám cca 175 až 177, mám síce bike L a aj Stumpjumper mi bol M malinký ale dva CTM Scroll som testovala a to M super sedelo. Už len aby tie biky fakt boli skladom na jar :) ešte to istia jazdenky, riadne veľa sa teraz predáva


    Dakujem za info :) Lko som ani neplanoval. Sice by som si ich najradsej vsetky skusil ale pri tejto situacii s bikmi to je nerealne. Cize sa spolieham na tabulky :D
    18.12.2020 - 10:15:49
    00
    Tiez som vyberal svoj prvy full a tiez mam podobnu vysku ako ty s M ramom a tiez som hladal biky okolo 2000€, nakoniec mam Trance X 29 2 s vyssou cenovkou ale nelutujem. Rovnako som hladal aj biky s okolo 120 zdvihmi ale nakoniec mam 150/135 a nelutujem, treba mat trochu rezervu a hlavne novsie geometrie su pri vyssich zdvihoch aj lepsie jazditelne do kopca.
    Byt tebou v tej cenovke by som sa nebal ist aj do CTM Scroll Xpert 2021 za 2199€, za tu cenu paradne osadenie a myslim ze ked nebudes hltat desiatky km a nahanat minuty a sekundy na Strave tak na to ze chces aj bike parky jazdit atd. tak by to bolo lepsie. Ale ku scrollu nech sa vyjadria hlavne ti co ho jazdia :)


    No super, 4. vo vybere som mal Trance X 3 2021 kedze aj ten vedia dodat s cenovkou 2500€. Ten som vyradil lebo 2500 mi prislo moc ale dal si mi ho zas do hlavy :D

    Scrolla som tiez pozeral ale myslim ze by som ho asi nevyuzil na max a 250e rozdiel tiez nie je malo. Ked uz Scrolla tak vcera som nasiel https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/436885/ctm-scroll-expert-29-2020.html . Sice 2020 ale lepsie osadeny ako Ridge a za 1800... Novy Scroll xPert 2020 som nasiel novy za rovnaku cenu ako Ridge (1950). Uz len si povedat co vlastne chcem :D
    18.12.2020 - 10:24:38
    00
    Martin8183 Ten Trance X 3 by som veru nebral, ma to SX vybavu, osobnu skusenost s nou nemam, ale nic dobre som o nej necital. Ak Trance, tak X 2.

    K tomu bazarovemu, pomaly pri kazdom biku je napisane "Jazdený minimálne. Výborný stav." -- jasne, uz vidim ako je enduro bike jazdeny minimalne, ziadne bike parky, urcite len vo vytrinke bol celu dobu. :)
    18.12.2020 - 10:28:53
    00
    A je v tom rozdiel, ci je jazdeny minimalne alebo maximalne, ak mu bola venovana udrzba? Je to jazdenka, tak treba pocitat s tym, ze mozno bude treba vymenit retaz, urobit servis vidlice a tlmica, skontrolovat loziska...Skusobnou jazdou sa neda zistit nic, ked je vsetko dobre nastavene. Ked je opticky vo velmi dobrom stave, mozno bol fakt malo jazdeny alebo len po nejakych polnackach a trailikoch. Tazko povedat...
    Ked kupis novy bicykel, mas minimalne rok zaruky naviac. Ked kupis nove CTM, mas aj 5 rokov zaruku na ram, ked ho registrujes. Na dalsieho majitela tato zaruka neprechadza. Nemusis kontrolovat loziska, servisovat tlmenie atd. Ale budes mat trosku horsiu vybavu na novom...JE to na tebe, aby si si zvazil pre a proti.
    18.12.2020 - 12:07:06
    12
    Martin8183 Ten Trance X 3 by som veru nebral, ma to SX vybavu, osobnu skusenost s nou nemam, ale nic dobre som o nej necital. Ak Trance, tak X 2.

    K tomu bazarovemu, pomaly pri kazdom biku je napisane "Jazdený minimálne. Výborný stav." -- jasne, uz vidim ako je enduro bike jazdeny minimalne, ziadne bike parky, urcite len vo vytrinke bol celu dobu. :)


    Kvoli tomu pohonu za tu cenu som nad nim nerozmyslal dalej. Tiez nemam ziadne skusenosti ale ako pises, nic dobre som tiez necital o nej. Keby tam je napr. Deore tak mam zase tazsi vyber :D
    S tym bazarom mas pravu no... Ale to bude vzdy pri jazdenkach ten problem, treba jedine skusit a poriadne skontrolovat. Na dobierku by som nekupoval :D
    18.12.2020 - 12:09:54
    00
    Martin8183 napísal:
    Dakujem za info :) Lko som ani neplanoval. Sice by som si ich najradsej vsetky skusil ale pri tejto situacii s bikmi to je nerealne. Cize sa spolieham na tabulky :D


    Nech už si vyberieš čokoľvek, nedrž sa striktne tých písmenok M/L, ale skontroluj kľúčové rozmery v geometrii, len pre zaujímavosť, reach môjho Santa Cruza v L je identický s ako má kamošov Mondraker v S. :)
    Niečo mi sedí M a niečo L, ale záleží aj aké máš dlhé ruky, aký bike a posed preferuješ. To len, tak na okraj, že kukaj geometriu :)

    Jazdený bike vyberaj len osobne, ale poznám aj takých, čo majú endurá a fakt neboli rok v bikeparku ani nikde v ťažkom teréne a predávajú, lebo zistili, že im stačí trail bike. Zas aj na presný opak môžeš naraziť. Netvrdím, že treba veriť všetkým inzerátom no niektoré sú naozaj reálne takmer nejazdené tie biky. Ale to nezistíš, no veľa sa dá odčítať medzi riadkami už z textu inzerátu, ako predávajú ci bike popisuje, z viet, aj gramatiky :) ... keď tam niekto nedá ani výbavu a veľkosť tak asi vôbec nevie ani sám čo predáva.
    18.12.2020 - 12:13:59
    10
    keyboard_arrow_up