Ahojte,

Chcel by som sa Vas opytat, ci nemate nahodou skusenosti, ako rozobrat orech na tychto nabojoch. Hladal som na internete no nedopatral som sa k nicomu ani k tomu aka firma vyraba dane naboje. Pri mojej demontazi som sa dostal iba k vrchnym loziskam a to z jednej strany od kotuca a z druhej pri kazete k lozisku v orechu. Orech som sa snazil tahat no nepohol sa.

Dakujem za kazdu radu.

Prílohy:

IMG-6238.jpg
IMG-6238.jpg 617.94 KiB thumb_up0thumb_down

IMG-6235.jpg
IMG-6235.jpg 934.31 KiB thumb_up0thumb_down

21.12.2020 - 16:13:19
00
Orech môže byť na spôsob Shimano namontovaný do náboja pomocou prevlečnej skrutky, skús pozrieť cez naboj proti svetlu či neuvidíš šesťhran imbus vnútri tuším je to 10 alebo 12mm. Ak je to ale jeden z rebrandovaných nábojov formula alebo pod. tak som mal podobný a nedal sa rozobrať. Totiž shimano style orechy rozmontuješ pomocou špeciálneho kľúča / stahovaka vymontuje sa tá miska v ktorej má shimano uložený venček. Tieto rebrandnute náboje majú ale namiesto venčeka nalisované ložisko do misky a teda tam nedostaneš sťahovací kľúč na misky. Bez špeciálneho náradia to ložisko zo "slepej" diery nevyberieš, teda je to nerozoberatelne. Ale ber to skôr ako moju teóriu. Skús dat viac info / foto náboja a orecha v okoli ložiska s poriadnym svetlom. Samozrejme najprv vyber os.
21.12.2020 - 17:40:06
00
Tak mal som to rozobrate minuly tyzden, volako sa do toho nechcem opat pustat, ale vdaka moc za rady ten imbus ked skusim.
21.12.2020 - 22:12:50
00
No ak by bola moja teória správna tak ho tam zrejme nedostaneš, nie bez vylisovania ložísk. Chcelo by to viac detailov. Poprípade napíš na podporu Giant či ti nevedia poskytnúť náčrt, zoznam náhradných dielov k tomu náboju..
22.12.2020 - 05:34:02
00
Pisal som poslali mi iba vyrobne cislo samotneho naboja a popis k tomu ze k tomuto nemaju manual k rozobratiu, kazdy autorizovany mechanik to rozobrat urrcite vie.

Prílohy:

image002.jpg
image002.jpg 17.16 KiB thumb_up0thumb_down

22.12.2020 - 12:23:15
00
to budu DTcka s pawls-ami http://www.sykkel.com/teknisk/GIANT%20WheelSystem%20Service%20Info_V01.pdf .. v pdfku su aj nejake postupy podla ktorych by sa malo dat zorientovat .. vystupuje tam hlavne kladivo :D
nejake nahradne veci + fotky hlavne https://www.giantbikespares.com/products.php?type=2&subcategory=37&p=1&category=&b=426&s=l
a tento to riesil https://singletrackworld.com/forum/topic/giant-tracker-hub-service/
22.12.2020 - 12:43:09
02
Tieto základné náboje in robí Formula. Vyklepnes jedno ložisko aj s oskou von, potom vyklepnes von druhé. Orech je k telu náboja prisrobovaný. K 6 hranu (tuším tam je 19ka inbus), na zloženie orecha, sa dostaneš až po vyklepnutí ložiska a vybraní osky. Ak sa chceš dostať dnu do orecha tak ho nechaj na náboji. Orech ako taký rozoberieš iba speci kľúčom, pri troche šťastia podomácky zbuchanym nástrojom, záleží ako silno to je pritiahnuté. V podstate je ten náboj robenýn rovnako ako shimano náboje akurát sú tam použité priemysly a nie konusy, orech samotný je stále na gulickach
22.12.2020 - 14:20:20
00
Ono rozobrať sa to dá vždy, otázne je akou silou... Buď je to tak ako píše Ito alebo ako Filus resp. aj ja a to sa dozvieme až keď zistíš či je tam ten imbus vnutri (resp. drážkovanie pre imbus, ľudovo tisichran) ale skôr to vidím že lto bude presnejší, podľa toho obrázku. Aj keď nesedí číslo na tvojom orechu a na tom druhom na obrázku. Shimano ma zapadky vnútri v orechu a tuná sú vonku t.j zapadajú do rohatky v náboju a nie v orechu vovnutri ako shimano. Podla mňa si nemal vonka osku takže keby si ju vybral zrejme sa to rozpadne akebo uvidíš ten imbus vnútri. Ak si netrúfaš servisom v obchode nič neskazis. Budem sledovať rozuzlenie.
22.12.2020 - 14:43:16
00
Len problém je ten ze keď sú zapadky von, ako na foto, tak orech ide v pohode stiahnuť rukou, čo ale Karolbajk0123 písal ze nejde, vychádzam hlavne s tohto
22.12.2020 - 14:47:38
00
FiLus napísal:
Ak sa chceš dostať dnu do orecha tak ho nechaj na náboji. Orech ako taký rozoberieš iba speci kľúčom, pri troche šťastia podomácky zbuchanym nástrojom, záleží ako silno to je pritiahnuté.

Najma nezabudnut, ze to ma opacny zavit ;)
https://www.youtube.com/watch?v=X9gIEG1db0s&t=190


Naposledy upravil Palo TT dňa 22.12.2020 - 14:54:34, celkovo upravené 1 krát.

22.12.2020 - 14:51:50
02
Ito tak co si poslal ten link su to velmi stare navody no neviem niesom si isty zeby to fungovalo aj na novy bajk. Pretoze ja ten orech nemozem vytiahnut stamat ani za svet. Tu druhu stranku co si poslal, tak ako si schemy toho zadneho naboja zda sa ze je tam zavit na tom orechu alebo sa mi to iba zda?
22.12.2020 - 14:53:18
00
FiLus Jj ale podľa mňa nemal dolu osku len prachovky... Ak je to orech formula t.j. shimano orech s ložiskami tak to asi aj tak nerozrobi. V mojom rebrandnutom formula na strane orecha to ložisko je nalisovane v miske kde má inak shimano venček a teda tam nedostaneš ani ten stahovák na orechy a ani ložisko nevyklepeš lebo sa neoprieš o vnútorný krúžok lebo priemer ložiska vnútorný = otvor v miske + nejaká desatinka aby to nedrhlo, iba že by si mal rozpernú klieštinu a vytiahneš ho. Preto som menil aj ja ten náboj aj keď bol v poho za dt swiss, lebo nemám v obľube obtiažne rozoberatelne veci. Toto je ale akademická debata. Potrebuje vstupne data ďalšie od majiteľa tuna orechu...
22.12.2020 - 14:56:25
00
Diky moc chalani, velmi po servisoch nechcem chodit nieje to zavazne len som to chcel vycistit zapadky aj lozisko aby bolo vsetko ako ma byt namazane. Ale ak by som to riesiel urcite sa vratim a dam vediet. Popripade ak by ste nieco nasli alebo poculi ako to na 100 % robit sem stym.
22.12.2020 - 14:58:11
00
na youtube som nasiel aj video ohladom naboja formula FH-524 ale on iba bocne poistne matky dal prec a orech sa krasne dal vytiahnut.
22.12.2020 - 15:00:29
00
Ono tých nábojov no name resp. rebrand je množstvo a takmer všetky sú bez návodu preyo to aj mňa zaujíma. V zásade ale ak to nejde dole bez osky, je to na závite priskrutkovane do náboja. Rozobrať potom orech je už zasa kapitola sama o sebe. Nech sa darí teda. Nechám si tému v záložke.
22.12.2020 - 15:00:55
00
keyboard_arrow_up