dostal si par rad ako to za par korun vyriesit..... tu si ludia radia tak aby to fungovalo a nestalo zbytocne majland.......... a maj si bajk za kolko chces (aj ked UNNO asi nemas lebo to by si sa ko.kotiny nepytal) ........... vymyslas a zbytocne si komplikujes zivot.....
a som zvedavy jak preratas ten moment cez hentu ko.kotinu za 70 euro...... lebo je ti jasne ze to uz nebude moment jak keby si mal momentak priamo na orechu co mas..... to ta napadlo???
drzim ti palce a uz na mna nereaguj............ ja sa tomu nerozumiem :-) .... good luck
22.12.2020 - 19:05:25
17
Keď si si našiel čas na túto esej, mohol si už na dva riadky dopísať, ako vypočítaš tú opravu, a mne odpovedať, prečo práve tento sťahovák, keď existuje kopec iných, ľahko dostupných, ktoré môžeš priamo použiť s obyčajným momenťákom (ak na ňom teda trváš).
22.12.2020 - 19:08:38
10
nechaj.... to je jak ten s tymi loziskami nedavno..... to len blokovat
22.12.2020 - 19:09:47
02
Tesak napísal:
dostal si par rad ako to za par korun vyriesit..... tu si ludia radia tak aby to fungovalo a nestalo zbytocne majland.......... a maj si bajk za kolko chces (aj ked UNNO asi nemas lebo to by si sa ko.kotiny nepytal) ........... vymyslas a zbytocne si komplikujes zivot.....
a som zvedavy jak preratas ten moment cez hentu ko.kotinu za 70 euro...... lebo je ti jasne ze to uz nebude moment jak keby si mal momentak priamo na orechu co mas..... to ta napadlo???
drzim ti palce a uz na mna nereaguj............ ja sa tomu nerozumiem :-) .... good luck


Jasné, dostal som pár rád. Medzi nimi aj karbobrúsku :D Nedal som budget, tak neviem, prečo spomínaš majland.
Zase si domýšľaš, na aký bicykel to môže ísť. Neskutočné. Už sa konečne zmier s tým, že rada, ktorá je dobrá pre teba, nemusí byť pre pýtajúceho. Zvlášť, keď sa na to nepýta a dostane odpoveď blbosť.
Tebe môže byť jedno, ako to prerátam. Nie sú to tvoje prachy. Nič si neporadil, len sa do mňa navážaš. Už ti je lepšie? (vidíš, dal som iba jeden otáznik. Stačí? Alebo mám dať tri ako ty? :lol: )

Kľudne blokuj. Keď na nič iné pochopenie nemáš. A človek by tipoval, že vekom prichádza múdrosť. Ku každému určite nie ;)
22.12.2020 - 19:29:46
01
lukas6s8p napísal:
Keď si si našiel čas na túto esej, mohol si už na dva riadky dopísať, ako vypočítaš tú opravu, a mne odpovedať, prečo práve tento sťahovák, keď existuje kopec iných, ľahko dostupných, ktoré môžeš priamo použiť s obyčajným momenťákom (ak na ňom teda trváš).


Prečo? Nie že by bolo potrebné na to odpovedať alebo že by si to musel vedieť, ale jednoducho je taký výber, tak som sa opýtal. To je celé zdôvodnenie.
Ak by som sa opýtal, aký sťahovák na stred alebo kazetu, tak ok, beriem odpoveď aj za 3€, separé na obe alebo čokoľvek iné, čo ste tu popísali. (vlastne to by som sa nepýtal, však načo) No nič také v otázke nepadlo. Tak potom o čom táto debata vlastne je, keď je to už vyriešené vďaka zomgovi.


Naposledy upravil michalienko dňa 22.12.2020 - 19:44:08, celkovo upravené 1 krát.

22.12.2020 - 19:42:22
00
Tesak napísal:
dostal si par rad ako to za par korun vyriesit..... tu si ludia radia tak aby to fungovalo a nestalo zbytocne majland.......... a maj si bajk za kolko chces (aj ked UNNO asi nemas lebo to by si sa ko.kotiny nepytal) ........... vymyslas a zbytocne si komplikujes zivot.....
a som zvedavy jak preratas ten moment cez hentu ko.kotinu za 70 euro...... lebo je ti jasne ze to uz nebude moment jak keby si mal momentak priamo na orechu co mas..... to ta napadlo???
drzim ti palce a uz na mna nereaguj............ ja sa tomu nerozumiem :-) .... good luck


Zasnem, ze niekto dokaze napisat takyto komentar v tomto sviatocnom obdobi ... Moment sily sa pocita pomocou vzorca M = r x F x sinφ, pricom v pripade ak vektory r a F su na seba kolme tak sa pocita pomocou vzorca M = r x F, cize staci aby dany nadstavec bol kolmo na momentovy kluc a vysledny moment bude presne rovnaky ako sa nastavi na momentovom kluci.

Tu si to mozete precvicit na riesenych prikladoch z fyziky pre stredne skoly: http://reseneulohy.cz/544/moment-sily-a-vektorovy-soucin

Park Tool tiez robi podobne nadstavce, tu je napr. pre pedal: https://www.parktool.com/product/pedal-wrench-crow-foot-twb-15?category=Torque%20Tools

Mimochodom, nerozumiem, ze co Vas po tom, ze co si kto kupi a kolko ho to stoji ...
22.12.2020 - 19:43:39
00
Niektorých ľudí tu strašne irituje, že ľudia si kupujú čo chcú a nie to, čo chcú oni :D
22.12.2020 - 19:46:23
04
mna irituje ze pyta niekto radu a neda si povedat........... namiesto toho aby si z povodneho orecha odrezal tu cast na kazetu a za par eur si ten kus dokupil zvlast, ides vyhodit 70e za nadstavec..... pritom, ked uz si chces robit bajk sam, za 70 e si mohol mal solidny kufrik naradia na cely bajk, nie jeden nadstavec........... ale je to tvoja vec.... ak som sa ta dotkol tak sa ospravedlnujem....howgh
22.12.2020 - 20:11:29
07
Tesák, prečo si mám dať povedať a súhlasiť s nezmyslami, na ktoré sa nepýtam? Však to odporuje zdravému rozumu, dočerta.
Ak by sa to chcelo odpíliť, tak sa to odpíli bez pýtania tu, nie? No za takým účelom ten nádstavec vôbec nemusel byť ani kupovaný, aby sa zničil. Alebo ak by sa chcel dokúpiť iný nádstavec, rovnako sa nemusím tu pýtať. Viem o nich.
Nepotrebujem solídny kufrík náradia za 70€, náradie mám za celú rolbu (mimochodom solídny kufrík náradia na bicykel nestojí 70€, za to kúpiš jeden momenťák strednej triedy napr. Proxxon). Presne ako píšeš, je to moja vec.
Nedotkol si sa ma, ospravedlnenie však prijímam. Veď takéto naťahovačky nikomu nepomáhajú, stoja iba čas a energiu, ktoré sa dajú využiť omnoho lepšie. Maj sa
22.12.2020 - 20:49:45
00
CyclopathicLaughs napísal:
...v pripade ak vektory r a F su na seba kolme tak sa pocita pomocou vzorca M = r x F, cize staci aby dany nadstavec bol kolmo na momentovy kluc a vysledny moment bude presne rovnaky ako sa nastavi na momentovom kluci...

...Mimochodom, nerozumiem, ze co Vas po tom, ze co si kto kupi a kolko ho to stoji ...

Aké jednoduché :), to ma nenapadlo :$
Akurát sa už nedozvieme, či to napadlo aj michalienka.

Ale stále netuším, prečo furt trvá na tom kombinovanom sťahováku, ak chce použiť momenťák.
Mne je úplne jedno, kto čo a čím servisuje, v tomto prípade to ale vyzerá, že vymyslel kravinu a namiesto toho, aby sa priklonil k praktickejšiemu riešeniu, tu útočí na ľudí, ktorí ho ponúkajú.
22.12.2020 - 21:00:41
06
veď prečo robiť veci jednoducho ? :)
22.12.2020 - 21:18:55
06
posledne dve strany som prestal citat, ked som videl ako sa to tu zacina zvrhavat. predpokladam, ze som o nic neprisiel.
23.12.2020 - 00:07:44
00
michalienko, stym osocovanim a dobrymi radami. sam si sa do nich zamotal, lebo niekde tvrdis, ze to nieje pre teba, potom, ze mas 2 momentaky a tie ti stacia ...

ja sa len chcem opytat, nebude tomu klucu, co ti dal zomg a tolko mu zan dakujes, zavadzat velky priemer kluca na stred? myslim pri pouziti kluca na kazetu, ci tam vlastne strcis nejaky nadstavec, aby si mohol pouzivat s tym klucom? aby si potom nezhanal zase nejaky iny nadstavec.
23.12.2020 - 03:16:18
00
Tu sa človek dočíta že Tesak je odborník nielen na vypačovanie krytiek na nových ložiskách,ale aj na prepočty uťahovacích momentov.Ešte by nám mohol poradiť ako si nenechať ukradnúť bicykel z pred krčmy.
23.12.2020 - 07:00:47
00
ftu2 napísal:
michalienko, stym osocovanim a dobrymi radami. sam si sa do nich zamotal, lebo niekde tvrdis, ze to nieje pre teba, potom, ze mas 2 momentaky a tie ti stacia ...

ja sa len chcem opytat, nebude tomu klucu, co ti dal zomg a tolko mu zan dakujes, zavadzat velky priemer kluca na stred? myslim pri pouziti kluca na kazetu, ci tam vlastne strcis nejaky nadstavec, aby si mohol pouzivat s tym klucom? aby si potom nezhanal zase nejaky iny nadstavec.


Zamotal? Ak si si nevšimol, ja som sa pýtal, neradil som. To je sakra rozdiel. Takže sa nemôžem ani zamotať do rád, ktoré nedávam (logicky) ;)
Áno, tvrdil som a to platí. Keďže ti to nedošlo z toho, čo čítaš - mám 2 momenťáky, nádstavec nie je môj. Bola požiadavka ho spojazdniť na momenťákoch, čo mám. Ok, vyriešené. Nebude zavadzať.

Áno, poďakoval som mu viackrát. Nesmie sa to? Tu už ľudom načisto drbe, keď sa ešte aj toto vytkne? Och.
Rozumiem, že niektorí slovo ďakujem nevedia používať a príde im to blbé, tu je však namieste.
Ak sa človek pýta a zo 4 odpovedí dostane iba 1 normálnu priamo k veci + kopec atakov nielen od odpovedajúch, ale ešte od ďalších, ktorých jednoducho štve, že nebude podľa nich, ale podľa otázky a zadania.
To ich strašne rozčuľuje a už nevedia, ako si svoju frustráciu vyventilovať. Tak kopú ako malé deti, keď im zoberú hračku.
Právo rozhodnúť sa podľa seba, zvlášť keď ide o peniaze, je na každom. To nikto nikomu nesmie brať!
23.12.2020 - 07:44:09
00
keyboard_arrow_up