Zdravím, už istý čas rozmýšľam nad kúpou nového bicykla, posledný rok ma to veľmi chytilo a s partiou sme prejazdili celú pandémiu. Jazdím na prerobenej favoritke ale rozhodol som sa ju na Vianoce darovať a kúpiť si konečne niečo nové pretože ma už párkrát nechala v štychu. Jazdím prevažne cesty ale stane sa že zbehneme na nejaký horší terén tak preto uvažujem skôr nad gravelom ako cesťákom. Robím dobre ? Prípadne viete mi niekto poradiť po čom pokukovať ? V prípade nového Biku by som sa chcel zmestiť do nejakých 700 € plus príslušenstvo. Ak by sa jednalo o bazárový bike tak by som sa chcel zmestiť do 500 €. Vďaka za rady.
26.12.2020 - 18:53:02
00
So 700€ pri novom cestaku/graveli vela vody nenamutis. A vlastne ani s 500€ pri bazarovke. Vsetko vsak zalezi od toho ci chces brzdy kotucove alebo ti stacia rafikove, ci sti staci najnizsia sada claris 2x8 alebo nieco lepsie sora/105ka, aku mas vysku/vahu. Ak sa chces pri novom zmestit do 700€ a chces kotucovky a trochu lepsiu sadu sora 2x9 tak mas jedinu moznost decathlon triban rc500 za 600€ do ktoreho vojdu max 38c plaste
27.12.2020 - 11:00:26
00
Výška 184 cm, váha 96 kg. Samozrejme som si vedomý, že to nieje ľahká úloha, popravde pokukoval som zatiaľ po 2-3 bikoch a to konkrétne toto : https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/gravel-a-cyklokros/marin-nicasio-model-2020.html
https://www.decathlon.sk/bicykel-grvl-120-id_8575940.html
https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc120-kotuce-id_8545836.html
https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-triban-rc520-id_8502389.html - toto už je cenovo na hrane musel by som pošetriť na príslušenstve.

Som amatér. Predpokladám že z favoritky to pre mňa bude zmena obrovská v každom prípade, ráfikové brzdy sa mi nepozdávajú... ale ak nemám pravdu rád sa nechám vyviesť z omylu.

Dík

    27.12.2020 - 13:35:41
    00
    Ten Decathlon som zvazoval aj ja, lakala ma univerzalnost Gravelu ale tie brzdy su priserne, preto som ho nakoniec ani nekupil. Rozpocet mas fakt nizky. Doporucil by som trosku posetrit a poohliadnut sa po Kellys Soot (50ka ale este stale ma cestnu sadu) alebo potom po Canyone - Grail 6ka je podla mna skvely bajk, aj ked teda je za 2x tolko ako to co do toho chces dat. Chapem, ze nie kazdy je ochotny investovat do biku viac penazi, ale ked si to rozratas na dobu kolko ti bajk vydrzi tak to vobec nie je take hrozne ( takto to robim ja aby som si to obhajil sam pred sebou :D )
    Oproti favoritu to posun urcite bude ( aj ked dobry favorit o ktory bolo dobre postarane spravi dobru sluzbu tiez). Co sa tyka brzd tak na graveloch asi ani rafikove nenajdes, zial tento fakt ma dve negativa,
    a) dviha to trosicku cenu gravelov oproti cestym bicyklom s rafikovymi brzdami
    b)v tvojom rozpocte najdes len mechanicke kotuce alebo nejaky paskvil ako na Decathlone, kde uz benefit kotucov moc nevidim ( urcite sa najdu ludia co budu namietat)
    28.12.2020 - 13:01:26
    01
    Co sa tyka brzd na tom decathlone tak to nieje nejaka tragedia. Kamos ten bike ma uplne napohodu aj pri zjazde z bieleho kriza. Kotuce su uz na tom ale trochu horsie :D Casom by ich vedel upgradnut na nejake dvojpiestikove TRP Spyre mechanicke kludne aj jazdene co nevyjde draho, co su uz dost dobre mechaniky.
    To co si mu tu napisal v podstate oba bajky su cenovo raz tolko :D
    Gravel sadu GRX vobec nepotrebujes, doteraz boli vsetky gravel biky na cestnych sadach. Jediny rozdiel menej zubov na velkom prevodniku a brzda na prehadzovacke aby nelietala retaz. Iny rozdiel oproti nejakej cestnej sade nevidim, hlavne ked jazdia prevazne cestu a sem tam nejaka polnacka cize ziadna divocina.
    Osobne by som to videl skor tak ze 700€ das za bazarovku ak chces aby ten bike aspon za nieco stal
    28.12.2020 - 13:19:05
    00
    No tak spojku (clutch) povazujem za nesmiernu vyhodu do terenu, mam rad tichy bicykel. Ano, tie co som doporucil su drahsie a je to len moje odporucanie, nakoniec sa aj tak rozhodne ten, kto to plati :D Asi aj brzdy su dost subjektivne, urcite ta tie Decathlonove zastavia ale je to daleko od toho co ocakavam od brzd ( a to nie som nejaky Hope-ista)
    28.12.2020 - 15:32:55
    00
    Nazdar Matej,
    Rozumiem, ako rozmyslas a ze sa ti nechce do noveho bicykla investovat zbytoce vela. Ja by som sa predsa len snazil ta presvedcit, aby si si dal hranicu aspon okolo tych 1000€ a skusil sa pripadne poobzerat po Cube Crossrace - idealne minuly rocnik, ten mal komponenty Shimano 105, teraz tam supli Tiagru. Ja som ho kupil v aprili za v prepocte asi 1000€, uz som ho posunul dalej. Ale za tu cenu to je vynikajuci bicykel, ktory by si si urcite zamiloval.
    Problem v sucasnosti je aj ten, ze ceny CX a gravelbikov isli hore v poslednych mesiacoch, co trosku obmedzuje vyber. Nechcem ta ani odradzat od bicyklov z Decathlonu, nemam s nimi skusenost. Ja osobne vsak radsej investujem trosku viac a uzivam si lepsie komponenty, nez setrit kazde jedno euro.
    28.12.2020 - 15:41:10
    00
    pozri CTM Koyuk 1.0 a Cube Nuroad pro, oba do 1000€ a relativne slušná výbava. Ja osobne uvazujem nad Koyuk 2.0, ale to je asi už nad tvoj rozpočet...
    28.12.2020 - 15:57:02
    00
    Ak jazdíte prevažne po ceste a občas nejaké poľné cesty, tak by si mohol hodiť na cestný bicykel nejaké 30ky CX plášte. Kotúče už pomaly budú dávať aj na najlacnejšie bicykle, dávnejšie sa vpohode odjazdilo aj na rafikovych.
    Síce už ti viacerí spomenuli, že rozpočet na nový bicykel s kotúčmi je dosť nízky.
    Ale ak sa má dodržať do 700€ sú cestné Dema Leony 1, niečo od Kenzel, Kellys ARC 1, Decathlon bicykle určite nájdeš.
    Je pravda, že to tiež nieje bohviečo ale na začiatok by napr. Kellys určite stačil.
    Podľa mňa aj tie čo si ty postol ty by boli fajn, lepšie za tú cenu asi nedostať.


    Si spomínal partiu s ktorou jazdíš, oni na čom jazdia?
    29.12.2020 - 00:46:34
    00
    podla mojho nazoru najlepšie treking bicykel https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/krosove/panske/ghost-square-cross-essential--dark-silver--midnight-black--lava-orange-model-2021.html na asfalte uzamknut vidlicu, najlepšie je mať samozrejme cestak aj mtb ale pri tom rozpocte je to ---

      30.12.2020 - 23:16:17
      00
      mjanek007 napísal:
      podla mojho nazoru najlepšie treking bicykel https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/krosove/panske/ghost-square-cross-essential--dark-silver--midnight-black--lava-orange-model-2021.html na asfalte uzamknut vidlicu, najlepšie je mať samozrejme cestak aj mtb ale pri tom rozpocte je to ---


      Chalan píše, že jazdi prevažne cesty a občas nejaký terén, a ty pošleš toto? :) to snáď nie.

        01.01.2021 - 22:53:09
        00
        a na com by si isiel do terenu ? gravel neni dobry ani v jednom
        01.01.2021 - 23:06:55
        00
        mjanek007 napísal:
        a na com by si isiel do terenu ? gravel neni dobry ani v jednom


        Gravel nie je dobrý do terénu? Tak to som sa dozvedel niečo nové ?
        Ja byt ním, tak idem do cx, ale za tie peniaze asi ťažko...
        01.01.2021 - 23:16:39
        00
        Mám nazvyš tento: zmestia sa 4cm široké plášte (aktuálne hutchinson Gotham, mám k tomu samozrejme aj iné) , brzdy mini V - brzdia fakt dobre, prevody 2x10.... Je mi trochu veľký, nastavený na mňa -182cm
        Ram som kupoval z merlin cycles

        Prílohy:

        IMG_20201228_134419.jpg
        IMG_20201228_134419.jpg 528.03 KiB thumb_up0thumb_down

        02.01.2021 - 09:38:22
        00
        keyboard_arrow_up