aby sa nazabudlo na YT,tento by mohol byť? škoda len malej baterky 540Wh:
https://www.yt-industries.com/en/shopware.php?sViewport=detail&sArticle=2511
03.01.2021 - 08:12:10
00
Pozeral som to len mala baterka :-(
03.01.2021 - 08:23:22
00
nitrous30 napísal:
Pozeram, ze ta META ma aj zadny tlmic a sedlovku Kashimu len uz som nejak na 29ky zvykol a tu su 27,5. Zas ten Thaos ako pises ma teraz ten kompozitny ram.



a vie sa ze cela Kashima je bullshit? len predrazeny bling pre oci (navyse v minulosti tie odtiene Kashimi medzi vidlami, sedlovkami a tlmicmi nie vzdy sedeli a vyzeralo to priserne spolu na jednom biku)...kazdy rozumny vyrobca tam radsej osadi Performance Elite, ked chce byt na Foxe...
03.01.2021 - 08:58:40
00
Ale pozeram ze medzi Kashimou 1600e a Performance Elite 1480e ja uz maly cenovy rozdiel. A dokonca pozeram ze Kashima je 180mm a PE 170mm.
03.01.2021 - 09:08:33
00
Áno,chápem že Fox z Kashimou sa môže páčiť,ale ja po rokoch skúseností dávam prednosť RS,v tomto prípade by som hľadal Lyrik,alebo nový ZEB,ak už teda chceš vyššie zdvihy-dôvod? väčšinou lepší chod ako Fox,dostupnosť servisných sád-tesnení,servis je jednoduchý,dá sa povedať,že za menej peňazí viac muziky
03.01.2021 - 09:39:38
02
ZEB, plastove pedale s odrazkami a dork disk... uz len rohy a kapsicka pod sedlom tomu chyba :facepalm:
03.01.2021 - 10:43:20
20
MageZ napísal:
a vie sa ze cela Kashima je bullshit? len predrazeny bling pre oci (navyse v minulosti tie odtiene Kashimi medzi vidlami, sedlovkami a tlmicmi nie vzdy sedeli a vyzeralo to priserne spolu na jednom biku)...kazdy rozumny vyrobca tam radsej osadi Performance Elite, ked chce byt na Foxe...


rád by som sa o tom, čo hovoríš dozvedel viac... nejaký zdroj s meraniami a porovnaniami trenia lubrikovaného a nelubrikovaného materiálu (KC, BA, AL, Ni, Cr)? Také tie zdroje, že "povedal to servisák čo ma 20rokov skúsenosti s bicyklami ma moc nezaujímajú.

Aby si to nechápal zle. Nenavážam sa. Môže to tak byť. Preto hovorím, že by som sa o tom rad dozvedel viac na základe meraní.
03.01.2021 - 11:53:34
00
tu mas nejaky clanok

https://www.imtbtrails.com/forum/threads/tech-talk-kashima-coat.1492/

zhrnutie je take, ze na trenie nema kashima vpodstate ziadny dopad, spolu s jej uvedenim presiel Fox na SKF gufera a to bol hlavny dovod preco sa zacalo hovorit o znizenom treni.

Vyhoda kashimy ma byt udajne skor vacsia odolnost.
03.01.2021 - 12:08:28
00
toto tento clanok som uz videl davno, aj som na neho zabudol

v zásade zhrnutie je v tejto vete/vetach:
"It does not strengthen aluminum, so if it gets hit by something hard, that Kashima Coat is not just going to magically let it slide or deflect harmless off, instead of denting the aluminum. Compared to a dye, it will likely survive without lubrication much longer."
03.01.2021 - 12:25:41
01
Zubesuch napísal:
rád by som sa o tom, čo hovoríš dozvedel viac... nejaký zdroj s meraniami a porovnaniami trenia lubrikovaného a nelubrikovaného materiálu (KC, BA, AL, Ni, Cr)? Také tie zdroje, že "povedal to servisák čo ma 20rokov skúsenosti s bicyklami ma moc nezaujímajú.

Aby si to nechápal zle. Nenavážam sa. Môže to tak byť. Preto hovorím, že by som sa o tom rad dozvedel viac na základe meraní.


Zacnime hypotezou, ze Kashima ma naozaj nizsie trenie ako ostatne pouzivane upravy (napr. Foxom, RS, EXT, Formulou, Ohlins, BOS, DT Swiss, Manitou, DVO...) a zamyslime sa, ze do akej miery ma tato povrchova uprava vplyv na celkove trenie v takom tlmici - a aky to ma vplyv na vyslednu citlivost chodu - ked nafukany tlmic bez riadneho prepakovania nie je mozne rukou ani stlacit :)

potom aky zmysel to ma na teleskopke? ta ma mat nejaku citlivost na najjemnejsie pohyby? :) ci aby mala pri zasuvani pod 80kg clovekom mensie trenie? :)

ako je mozne, ze tie Fox Kashima vidly poniektore su tupe a necitlive? a aj tie ktore chodia fakt pekne, nemaju povest "najlepsich zehliciek" - nie je to o Kashime ale o X inych faktoroch (klznych puzdrach, kruteniu konstrukcie, tolerancich, tlmeni, negativke...) :)

a ked uz niekto ma za ciel naozaj co najmensie odpory v pruzeni bez kompromisu, tak predsa je tu uz s nami veky vekuce pruzina (bez Kashimi) :)
03.01.2021 - 12:54:13
01
Amen, no myslím ze sme u trošku mimo témy :p
03.01.2021 - 13:13:32
00
myslím, že to ukončíme tým zhrnutím, čo som sem pleskol z imtbtrails. mne je úplne jasné a nerozporujem to, že na výsledný chod tlmiča má povrchová úprava nôh evidentne zanedbateľný vplyv. Výhoda oproti ostatným úpravám povrchu je v odolnosti nelubrikovaného povrchu. Či to niekto potrebuje alebo nie, to už musí uvážiť ten čo to platí.

Nejaké povesti o FOX vidlách aké sú tupé a necitlivé naozaj nesledujem. Zatial posledna skusenost s Foxom je v poriadku. Priateľka ma na novom ebajku fox 34 rhytm. no napriek tomu, že to je low cost vidla so základným GRIP cartridgom, tak chodí naozaj veľmi pekne.
03.01.2021 - 13:19:50
00
Chalani jak ked preskocim z RockShox Revelation Charger RC 150mm na Kashimu 38 180mm tak si myslim, ze budem lietat v oblakoch.
03.01.2021 - 13:27:03
00
myslim ze to bude v pohode... len treba byt zmiereny s "10kg penalizaciou" oproti tomu stumpu co mas :)

EDIT: aha uz vidim prvy prispevok ze mas turbo levo. tak potom ok
03.01.2021 - 13:30:11
01
Ano to co mam tu napisane uz nemam ani :-) Ale bol to dobry bike len elektrika ma dostala.
03.01.2021 - 13:34:25
10
keyboard_arrow_up