bedo napísal:
súhlasím s tým, že čím menej exaktná veda, tým viac je priestoru na pochybnosti - to je asi aj jeden z dôvodov, prečo je v medicíne zlatý štandard "double blind" testovanie, ktoré na ich potlačenie využíva štatistické metódy. Tie síce nezaručia, že bude nejaký liek (alebo vakcína) účinkovať u každého rovnako, ale v rámci celej populácie (za predpokladu, že testovaná skupina bola dostatočne veľká a vybraná tak, aby ju reprezentovala) by to sedieť malo.

A kontrolna skupina je skutocne kontrolna skupina. Lebo mnoho krat sa ako placebo pouzije bud ina molekula lebo skusana molekula bez ucinnej latky. Tym sa prakticky zakryju vsetky neziaduce ucinky sposobene pomocnymi latkami, lebo kontrolna skupina ma vlastne tie iste vedlajsie ucinky ako testovana. Su to naozaj spickovy odboprnici, v tom ako obist co sa len da.

All:
Na uvazenie: Co myslite ako sa testuje vakcina ? Zoberiete zdravych, polku zaockujete a druhu nie a potom obe skupiny nakazite ? Nasledene porovnavate skupiny a percentualnevyhodnotite, kolko ludi ste ockovanim uchranili ? Tak v tom pripade sa zamyslite este raz :rofl:
09.01.2021 - 12:48:01
00
V Bratislave vybookovane pohreby do 18, zacinaju dochadzat rakvy https://dennikn.sk/2216464/zosnulych-na-covid-pochovavame-casto-neoblecenych-pohrebaci-sa-boja-nakazy-pri-uprave-tela/
(Odomknut nemozem)
09.01.2021 - 13:03:41
00
https://dennikn.sk/minuta/2217947/?ref=mpm

Deti su uplne vsetkym ukradnute.
09.01.2021 - 13:15:15
00
Kenai napísal:
MEDscape 31.dec.2020 prehlad vakcin vo vyvoji a v skusani. Vzacne to koreluje s tou podla tulenika "kovanou drblinou najhrubšieho zrna" Tu len upozornim, ze taky titul dostane kazdy kto ide proti prudu, ked sa ho nepodari prevychovat, treba ho diskreditovat. Lebo jeho argumenty adresovat nedokazeme. Vlastne ma stastie, ze nie sme v dobach inkvizicie lebo by ju uplalil ako Kopernika.

https://emedicine.medscape.com/article/2500139-overview


Odbavoval si sa donedávna v iných témach ... pravdepodobne si ich vyčerpal, ako cigáni na Luniku 9 “vybývali “bytovky a teraz píšeš googelskú dojmologiu v tejto téme .

Podľa tej antivaxerskej blbane jeho praca / Haffkine / bola vlastne zbytočná ... neboli dôkazy , koľkí by prežili bez jeho vakcín . Zbytočne písať , tlupe idiotov medzi ktorých počítam “ blbanu “ v bielom plášti , “ hovoriacu hlavu “ s žalobou na krku a aj obvodáka antisystémoveho harabinovca / tiež 💩 rozprával v čiernej buzi bunde na námestí ako Harabin / . A samozrejme D vitamizezér Bukovsky dopĺňa toto panoptikumi .

https://m.topky.sk/cl/13/2034343/Priekopnik-ockovania--ktory-zachranil-miliony-ludi--Vakciny-skusal-sam-na-sebe-


Naposledy upravil Ramon1 dňa 09.01.2021 - 14:10:22, celkovo upravené 1 krát.

09.01.2021 - 13:38:05
04
Ramon1 Tym chces aj nieco povedat, ci len skusas ci ma vyprovokujes k nejakemu uletu na tvojej urovni ?
09.01.2021 - 14:05:24
01
Nie si mi partner do žiadnej debaty . Píšeš všade len same vygooglene sprostosti , ktorým vôbec , ale že vôbec nerozumieš .
09.01.2021 - 14:12:44
11
Na prvej casti sa zhodneme, tak neviem preco mas potrebu ma oslovovat.
A k tomu zvysku, mam taky pocit, ze ani sam nevies co chces. Napisem vlasne zavery, vadi ti ze nenam titul, napisem informacie od niekoho co ma tytul, je zle ze som to vygooglil, napisem data z renomovaneho odborneho casopisu, kde mam registraciu a zacnes nieco o cikanoch na luniku. Jeden by nadobudol dojem, ze mas problem priamo so mnou. To ma ale prekvapuje, vacsina ludi ho ma, az ked ma stretne na zivo. :lol:

Tak ci onak, ak citas aj ine temy, kde som prispieval, plati pre teba to iste co som pisal tam. https://www.mtbiker.sk/settings?i=zebra&mode=foes a mas po probleme a my ostatny tiez. Lebo s podobnymi prisevkami si nie len offtopic, ale este aj jedno tvrdis a druhe robis.
09.01.2021 - 14:21:54
05
https://dennikn.sk/minuta/2217947/?ref=mpm

tak matelkot tu plače o nejakej pasci.neviem o nijakom lockdowne ktorý má 20 výnimiek a ešte kadejakých vraj jednorázových papalášskych výhod.
stačí si pozrel izraelské dáta po druhom lock ako im to išlo prudko dole.Lenže to bol skutočný lock.
09.01.2021 - 15:18:22
13
Matovic bude plakat, lebo on fabriky nezavrie. To ze by Jaguar odisiel do Rumunska, kvoli 3 tyzdnom zavretia je hlupost, ma to dodavatelov a logistiku. Ludia nebudu posluchat. To sme uz davno zistili.
Za mna najhorsi premier akeho sme kedy mali aj ked ti ostatni kradli, ale aspon takto netraposili. Kto normalny, ako zastupca statu, si da v parlamente na tricko napis fico chrani zlodejov?
09.01.2021 - 15:25:36
00
Keby pocitac vylosoval jeno menno zo slovakov. Je extremne pravdepodobne, ze by to bol lepsi premier ako posledne 3 kusy.
09.01.2021 - 15:31:42
00
samozrejme že firmy mali byť zatvorené aspoň na mesiac.tým drístom o krachu sa ani nečudujem,trnafský alibista a podvodníček vidí,že sa mu všetko rúca,ale nakoniec mu nič iné ani nezostane.toto totiž nie je žiaden lock,ale nejaký mikasov mačkopes.
09.01.2021 - 15:52:31
02
Chlapci zmiernite hormon pls. Oba tabory.
To, ze ma niekto pochybnosti, este nemusi znamenat ze je blb.
Na druhej strane, to, ci vakciny funguju uvidime za par mesiacov na datach z Izraela. Nemyslim si, ze by sa tak hnali po niecom, co nefunguje.

Eate nieco osobne: Ja nespadam do ziadnej zo skupin, ktore mozu mat vakcinu skor. A fakt by som ju chcel dostat co najskor, aby som mohol zit aspon cosi normalnejsie.
Ked niekto neveri, v poradku. O to skor sa dostanem na rad ja. Ked bude oznackovana polka naroda, tak to uz bude vidiet a potom sa mozu slobodne rozhodnut aj ti, co neveria.
09.01.2021 - 16:47:07
113
jedna informácia z jednej nemenovanej firmy.ak bude na jar dostatok vakcín budete mať na výber,buď zadarmo vakcína,alebo každých 72 h povinný neg.test,ale už za vlastné.bez testu zákaz vstupu a ďalej je to každému jasné.
09.01.2021 - 17:25:19
02
will a co sa zmeni ked dostanes vakcionu? ak handru budes musiet nosit, nakazu sirit mozes.. tak co?
Triki neni to nahodou protiustavne? uz neplati moje telo moja volba, a ze teba hovno do toho co si dam pichnut? Keby toto zapotila nejak firma a na druhy den nepride 20% ludií rychlo by ich tieto fasisticke napady presli. lebo keby tak v LR bolo pozitivnych 30% uz vidim ako to zavru na 14 dni minimalne..
09.01.2021 - 17:31:23
00
triki napísal:
jedna informácia z jednej nemenovanej firmy.ak bude na jar dostatok vakcín budete mať na výber,buď zadarmo vakcína,alebo každých 72 h povinný neg.test,ale už za vlastné.bez testu zákaz vstupu a ďalej je to každému jasné.

celkom vtipna firma, myslim ze bude mat problemy ...
09.01.2021 - 17:32:17
04
keyboard_arrow_up