Niesom pretekár ani náročný jazdec. Co sa tika geometrie myslel som skôr otázku na ktorom zo spomínaných bajkoch bude zábavnejšie jazdiť napr. zjazdy a šliapať hore kopcom.
12.01.2021 - 14:10:24
00
Ak hladas bike na zjazdy tak Orbea Laufey je na to priam stvoreny. Hlavovy uhol ma 65,5 stupna cize predne koleso bude pekne predkopnute. Dlhsia zadna stavba (435mm) znamena, ze jazdec bude situovany na biku viac v strede co sa odrazi na lepsej stabilite. Ma strmsi sedlovy uhol (75) cize aj do kopca to bude fajn. Je to taky solidny trail bike skor orientovany na zjazdy ako na hravost/obratnost.

Neviem ako si na tom s anglictinou ale tuna chlapik dal celkom detailny review tohoto biku. Ked tak pozri..

https://www.youtube.com/watch?v=_QmpELOannk
12.01.2021 - 15:39:57
00
Diky moc za vysvetlenie, ešte sa spýtam, ak je výborný na trail a zjazdy znamená to že dlhšie bicyklovanie po rovinke je nepohodlné a prídem o chrbát? Po anglicky neviem ale videjko som si pozrel. Zatiaľ sa mi táto orbea paci veľmi. Vo februári by som si chcel niečo kúpiť, už to odkladám pridlho a čím viac rozmýšľam a vymýšľam tým som nerozhodnejsi. :)
12.01.2021 - 17:36:53
00
Vobec nie. Uplne fajn aj na celodenne vylety. Laufey ma skor kratsi ram co znamena, ze posed bude skor vystretejsi a tym aj pohodlnejsi. Toho by som sa neobaval.

Ja som tiez min rok poskuloval po Laufey ale hladal som skor nieco hrave kedze v okoli BA mame skor miernejsi teren. Taktiez ma bavi na biku blbnut..bunny hopy, manual (ucim sa) atd a na to Laufey az tak nie je.

Vyzera dobre ale ?
12.01.2021 - 18:50:14
00
Jedine co mi vadi na Laufey su brzdy. Ja tuna na fore casto obhajujem zakladne Shimano brzdy a stojim si za tym ze pre priemerneho bikera na bezne jazdenie po trailoch su v pohode.

Ak chces ale robit dlhsie zjazdy kde si dlho na brzdach tak tam tieto MT200ky relativne rychlo vadnu. To je pravda.
12.01.2021 - 18:55:24
00
brzdy mi nevadia, to sa da casom vymenit a pri mojej vahe 65kg budu na zaciatok stacit si myslim. Tak super este raz dik. Az skoncia tie pandemicke opatrenia a budu ho mat niekde na predajni pojdem pozriet :)
12.01.2021 - 19:14:18
00
👍
12.01.2021 - 20:19:43
00
Kuban48 Ja by som si ho tiež chcel vyskúšať, ale u nás v PB ho budú mať až neskôr. Nejak apríl tuším. Inak naozaj vyzerá super. Orbea a Rock Machine sa mi páčia najviac.
Inak tiež som zvedavý, aké budú tie trailové bajky na rovinke, lebo teraz mám XC, ale oničom prevody a 26”. A možno aj tie MT200ky budú lepšie ako mám teraz. Teraz mi nebrzdia skoro vôbec. :D

imajoros Ty máš aký bajk alebo bajky? Inak Rock Machine Blizz TRL 70-29 a Canyon Stoic sú také bajky aj na také blbnutie ako si písal ty. Či nie?
12.01.2021 - 20:23:16
00
nemopbx Ja mam Kona Honzo 2020 model. Ono blbnut sa da na kazdom biku ale na niektorych to proste ide o cosi lahsie vdaka vhodnej geometrii.

Blizz TRL aj Stoic su orientovane skor smerom ako Laufey. Teda na stabilitu smerom dole. Maju aj vyssie zdvihy.. 130-140mm ak sa nemylim.

Honzo ma kratku zadnu stavbu (420mm) co je + ked clovek chce ist do bunny hopu alebo manualu. Hlavovy uhol ma az 68 stupnov co sa vymyka sucasnemu trendu. Je to ale + co do ovladania ale - pri strmsich zjazdoch. Tym, ze ma ale dlhsi ram (reach 510mm v XL) tak razvor (alebo wheelbase) celeho biku je stale dostatocny na to aby bol bike celkovo stabilny vo vacsine terenu.

Celkovo je Honzo dizajnovany skor aby bol hravy, agilny, zivy “fun” bike a tak ho aj vnimam. Ja ale jazdim Karpaty a vacsinu casu stravim na beznych lesnych cestickach. Sem tam dam nieco drsnejsie ale moc nie.
12.01.2021 - 21:35:19
00
Suma sumarum, netreba z toho mat prilis velku hlavu pokial si bezny biker. Tak isto sa da blbnut na Laufey ako sa da rutit dole a rychlo na Honzovi. Na kazdom ale ide to alebo to o chlp lepsie. Je len na tebe aby si zvazil v akom terene sa budes najcastejsie pohybovat, ci sa chces aj niekam posuvat atd. Neviem ale ja som v tomto mal dost jasno od zaciatku a svoj vyber si dost pochvalujem.

Ked uz clovek ma jasno a da si dokopy nejaky zoznam bikov, ktore geometriou vyhovuju tak nasledne treba vyberat podla komponentov, farby, ceny, dostupnosti, zaruky atd.
12.01.2021 - 21:47:58
00
Nemopbx - hmm cudne ze tak neskoro lebo ja som písal včera do predajni v PO a ze už majú len zopár kusov inak všetko rezervovane a ze Minulý rok ich už mali april/maj vypredané.
13.01.2021 - 08:43:16
01
Nie je problém počká si do decembra :D fakt sa čudujem ako niekto vyberá chce poradiť a potom povie o 3-4 mesiace ho pôjdem pozrieť , ako keby len na toho jedného človeka čakali :)
13.01.2021 - 15:20:12
01
Johnny80 Mne sa príde divné, že som dostal najviac radu, že bajk mi musí sedieť po geometrí a musí sa mi na tom dobre jazdiť, ale mám si ho objednať ešte skôr ako budú dostupné. Tak to potom vôbec nemusím nič riešiť ale napísať si papieriky, vylosovať jeden a ten objednať. Jedna rada bajk si treba vyskúšať a druhá, že ho treba čím skôr objednať. :D
13.01.2021 - 16:59:25
00
Netreba to zase až tak strašne prežívať, ako tu niektorí deklarujú. Kupuješ prvý lepší bike, takže aj tak ešte poriadne nevieš čo čakať a aké jazdenie ťa najviac chytí. Kúp niečo, pojazdi sezónu-dve, vykryštalizuje sa čo ťa baví najviac a potom sa už budeš lepšie orientovať a vedieť čo ti sedí. Moc bikov s úplne zlou geo už nie je a tie jemné rozdiely sú pre väčšinu začiatočníkov nepodstatné. Nejakú dobu bude skoro hocijaký bike prevyšovať tvoju techniku. A oproti tomu čo si mal bude aj tak raketa.
13.01.2021 - 17:07:27
04
Bol som dneska na predajni, nakoniec áno je to tak, tu orbeu budú mať až v cca apríl / marec a už teraz robia predobjednávky. Nakoniec som vyskúšal a kúpil rockmachine blizz trl 70. 1500€. Dúfam že budem spokojný. Už sa teším na vozenie :)
13.01.2021 - 17:19:17
03

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up