Demu rozhodne neber .... to su o dost drahsie biky min. oproti kellysu urcite. Kellys s tou istou vybavou je lacnejsi ako dema :!:


A ktore dva konkretne bicykle to mame porovnavat?
01.06.2008 - 21:53:31
00
Ohladom hmotnosti - napriek tomu ze Kona hmotnosti neuvadza, tak si nemyslim vzhladom na vybavu, ze bude lahsia ako Auron prave naopak a Kellys v 19,5" tiez bude dost blizko tou hmotnostou (ale ma samozrejme najlepsiu vybavu a aj najvyssiu cenu).


na to si ako prišiel? Predstav si takú vec, že mám Kona Kula 2007 a váži len 12,1 kg a keď Ti mám pravdu povedať, porovnávať s Demou alebo Kellysom je o ničom... Kula má úplne odlišnú geometriu než tieto 2 biky, je viac stavaná na maratóny.... Ja som s Kulou spokojný, je to bike, do ktorého sa oplatí investovať (napr. ak chceš znížiť váhu tak tam švacnúť Rebu Team 2007 :D )toľko moja reakcia na tvoju hmotnostnú problematiku :D a BTW Kula vôbec nespĺňa cenový limit, aký šrácko určil...(nemyslím do 35000,-, ale že tu spomína biky za 28 litrov)
02.06.2008 - 13:52:25
00
dik hosi za rady :) ... ale premna su dolezite aj prachy a mozem tie bajky mat za tu cenu co som pisal hore ... keby som mal 40litrikov na bajk tak sa urcite rozhodnem pre nieco ine :) ale zohnat novy bajk na LX/XT za 27tis je nie lahke ... a niesom ziaden profik ... predovsetkym potrebujem nieco take co ma udrzi :D ... a s cim by som mohol robit to co ma bavi a laka ... na nejakych casoch a cistote jazdy mi zatial nezalezi ... aj ked chapem ze casom mozno ano ... ale potom uz budem viac vediet co chcem a mozno kupim nieco ine ... a znacku nekupujem ... kupujem bajk ... a uprimne s tou konou sa neviem stotoznit .. fakt to znie ako nadavka :D a aj ten bajk mi pripada detsky :D paci sa mi skor kula deluxe a vyzsie... aj ked je to urcite lepsia znacka ako DEMA ... a mozno by sa dala vidla vymenit ... priamo u predajcu ... ale ten kellys som mal v rukacha spravil na mna dojem ... potrebujem prosto spolahlivy bajk za prijatelnu cenu .. nemusi to byt extra znacka .. na zaciatok ...

No este by som ti odporucil jeden model. Mne sa velmi pacil, prisiel som do jednej predajne prvykrat, hned sa mi zapacil, povedal som, ze zan dam max. 25k a predajca povedal, ze dohodnute. Myslim, ze je to dobra znacka, a dizajn a geometria sa mi tiez paci. Vybava a vidla OK.
http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov ... 25&extra=9
05.06.2008 - 22:43:23
00
kik moc za vsetky odpovede, nakoniec sa pravdepodobne rozhodnem pre KONU ... Kellys je uz predany a bola to 19tka ram ... co je tak na hranici ... a ci DEMA alebo KONA .. to sa rozhodnem ked oba uvidim .. ale pravdepodobne sa rozhodnem pre KONU
06.06.2008 - 12:40:30
00
Kona jednoznacne ostatne 2 znacky nemozu konkurovat ! a hlavne Kellys nie to je najvacsi srot s prepacenym :)nefim ako to tvorcu tohto prispevku napadlo porovnavat konu a kellys :D:D aspon som sa zasmial diky
TAKZE KONA :)
06.06.2008 - 12:57:28
00
Kona jednoznacne ostatne 2 znacky nemozu konkurovat ! a hlavne Kellys nie to je najvacsi srot s prepacenym :)nefim ako to tvorcu tohto prispevku napadlo porovnavat konu a kellys :D:D aspon som sa zasmial diky
TAKZE KONA :)


som rad ze som ta pobavil, vidim ze vies o vsetkom vsetko..takych mam rad , asi si jazdil na vsetkych jednostopovych dopravnych prostriedkoch na vlastny pohon co existuju, mas vela skusenosti a v sekunde sa rozhodnut nieje pre teba problem ... to je uplne sqele ... teba je tu skoda ...
06.06.2008 - 19:41:34
00
mam dojem ze ked som bol naposledy na dubnicaku tak v profi kategorii bolo kellysovych bikov ako nasr*... zato tych konov tam bolo poskormne tak neviem ako je to s Konou a maratonmi ale aspon u mna ked sa povie Kona tak sa mi vybavi od kony skor nejake AM alebo FRko ako nejaky XC chrt okolo 100fky.
06.06.2008 - 22:27:19
00

som rad ze som ta pobavil, vidim ze vies o vsetkom vsetko..takych mam rad , asi si jazdil na vsetkych jednostopovych dopravnych prostriedkoch na vlastny pohon co existuju, mas vela skusenosti a v sekunde sa rozhodnut nieje pre teba problem ... to je uplne sqele ... teba je tu skoda ...



ale nechapem ako ta napadla taka otazka rovno si mal napisat ze co je lepsie Specialized alebo bajk s Tesca :D:D HUMORISTA FORA :D
06.06.2008 - 22:44:12
00
tak ja mam dva roky kellys za 15000 a som s nim spokojny...a dost ho zatazujem...az na to ze mi v poslednej dobe blbne prehadzovacka, ale ta nie je od kellysu ale shimano....rozhodne to nie je bike z tesca
07.06.2008 - 01:22:55
00
:lol: ja bych tebou nekupim si nic hihihi :D
07.06.2008 - 23:27:12
00


ale nechapem ako ta napadla taka otazka rovno si mal napisat ze co je lepsie Specialized alebo bajk s Tesca :D:D HUMORISTA FORA :D


ked raz budem velky a namakany MTBiker :) tak si pojdem kupit bike z tesca a to len preto aby som ta na nom predbehol ... :D:D

heh a na tu tvoju otazocku .. chcel som ziskat aj prakticke porovnanie modelov, nazory ludi, ktory trebarz jazdili konkretne typy ... ja si aj sam dokazem porovnat parametre a dokonca si dokazem zhodnotit aj znacky vyrobcov, keby mi islo len o to, tak to sem vobec nedavam. nepotrebujem zistovat osobne sympatie ludi k znackam ani zrovnavat nazory na design. Myslim ze zn ako kellys a dema su na slovensku pomerne rozsirene a nie len na najnizsej amaterskej urovni, takze urcite to niesu bike z tesca. ja mam taktiez momentalne kellys a este ma nesklamal a to ma teda najazdene celkom dost. ja mam na kupu obmedzene prostriedky a preto musim robit kompromis, taktiez mam moznost kupy so zlavou od predajcu predavajuceho prave tieto znacky. myslim si ze je dost ubohe urazat vyrobcu a majitelov nejakych znaciek za predpokladu ze si na konkretnych modeloch nejazdil ! ja skutocne nekupujem nalepky na bajku!


Naposledy upravil p.u.l.s.e dňa 07.06.2008 - 23:56:35, celkovo upravené 1 krát.

07.06.2008 - 23:39:39
00
Mozno ako objektivna rada by bolo, ak by kazdy hodnotil to na com jazdi. Pretoze aj Kona aj Dema aj Kellys robia slusne ramy ako zaklad dobreho biku. Cim je to ohadzane nehraje ulohu a nema to zasadny vplyv na jazdne vlastnosti. Kvalita komponentov navysuje cenu biku a vyrobcovia ako Dema, Kellys, Author ponukaju spravidla lepsiu cenu anblock ako renomovane znacky. Inac v prospech Kellysu je kinesiovy ram :wink: takyto ram sa na Kone iste neobjavy.
07.06.2008 - 23:43:30
00
keyboard_arrow_up