Dá, pozri si ako nastaviť Garmin Livetrack
20.01.2021 - 10:02:45
00
Zatiaľ nemám toto zariadenie uvažujem o jeho kúpe preto chcem vedieť ci sa da sledovať
20.01.2021 - 10:08:06
00
Dá. Zapneš to priamo v zariadení a dáš niekomu link, kde môže sledovať kde sa práve nachádzaš. Samozrejme, že ho musíš mať cez Bluetooth spojené s telefónom so zapnutými dátami. Tu je video, kde ukazujú ako to funguje.

thumb_up0thumb_down
20.01.2021 - 10:11:57
00
ok ďakujem
20.01.2021 - 10:15:12
00
Najnovsie to funguje uz aj tak, ze ked si dopredu vytvoris trasu a potom ju spustis, tak dotycny uvidi celu tvoju trasu + kde sa prave nachadzas. Co je z hladiska bezpecnosti velmi uzitocna vec (nie je vsade signal atd...). GPlama sa tomu venuje podrobne, aj ukazuje, ako to funguje a co ako treba nastavit od cca. 2:10:
thumb_up1thumb_down
20.01.2021 - 10:34:11
00
Pokiaľ viem, tak aj mobil sa dá sledovať cez aplikáciu iba, ak je rovnaká nainštalovaná aj v druhom mobile a je v ňom povolené sledovanie. O tejto možnosti v Edge 530 som nikde nečítal. Akurát je tam možnosť odoslať GPS súradnice na jedno predvolené číslo. Opačne to teda asi nepôjde.
20.01.2021 - 22:52:10
00
edge 530 nie je mobil, je to tak ako pisu vyssie a ty si precitaj poriadne manual :-)
20.01.2021 - 22:58:49
01
Tata1955 napísal:
Pokiaľ viem, tak aj mobil sa dá sledovať cez aplikáciu iba, ak je rovnaká nainštalovaná aj v druhom mobile a je v ňom povolené sledovanie. O tejto možnosti v Edge 530 som nikde nečítal. Akurát je tam možnosť odoslať GPS súradnice na jedno predvolené číslo. Opačne to teda asi nepôjde.

Uz Edge 1000 to podporoval, akurat nie takto. A Garmin to ma celkom vychytane, lebo nie vsetky zariadenia su schopne pokracovat v livetracku aj ked mobil strati pokrytie sietou. V tom videu to spominal. A mam to odskusane, ze sa znova pripoji a pokracuje aj ked dlhsie nebola siet.
20.01.2021 - 23:14:02
01
"...Samozrejme, že ho musíš mať cez Bluetooth spojené s telefónom so zapnutými dátami..."
Jasné, takto sa to dá, ale je to dosť drahá sranda. Nehovoriac o tom, že musíš mať po ruke počítač, tablet, mobil s pripojením k internetu. Asi jednoduchšie a spoľahlivejšie je jednoducho rovno zavolať.
Skúsil som to podľa návodu. Dopracoval som sa až k prijatiu odkazu z Garminu a zobrazeniu mapy. Pohyb ani pozíciu Garminu mi to však na mape nezobrazilo. A ak chcem na biku jednoducho "vypadnúť", nepotrebujem byť nevyhnutne kontrolovaný :-D.
21.01.2021 - 08:25:58
00
Tento príspevok si myslel vážne alebo ako nejakú recesiu? Otázka bola či to tam je a ako to funguje, tak sme tu to vysvetlili a dali aj názorné video. To, že to netreba tebe neznamená, že to nechce používať niekto iný.

Neviem čo je na tom drahá sranda, veď BT a internet v mobile má bežne už každý. 10 GB ma stojí 8E mesačne. A nosím ho so sebou na každý výjazd. Slúžiť to má práve na to, keby sa niečo stalo nech tá osoba vie kde si, prípadne chce mať jednoducho kľud v duši. Ja to síce tiež nepoužívam, nikoho nezaujíma, kade sa túlam. Jedine keď sa s niekym dohodnem, že niekam spolu pôjdeme, tak nemusím vyvolávať kde už som, lebo to na mape presne vidí. Je ale veľa ľudí aj v mojom okolí, ktorí áno a aspoň majú pokoj od partneriek :D. Inak by som to Garmin asi ako funkciu neponúkal.

Ako si to skúšal? Mal si dobrý GPS a mobilný signál? Lebo nie je žiadny dôvod aby to nefungovalo.
21.01.2021 - 08:40:55
00
Na používanie dát som už pár krát nepríjemne doplatil, tak ich používam minimálne.
Skúsil som to presne podľa návodu. Poslal som si email a otvoril v kompe ten odkaz, obišiel som blok, nechal garmin na biku pred garážou, zbehol domov a skontroloval komp - mapa OK, ale Garmin nikde... NEvadí, netrápi ma to. Viac ma trápi, ako funguje alarm bicykla. Na Garmine to iba bliká (žiadny zvuk) a na mobile tiež iba oznam bez akéhokoľvek zvukového upozornenia (zvuky hlásení mám v mobile nastavené). Na biku to bliká, aj keď nasadnem (s mobilom vo vrecku) a pohnem sa.
21.01.2021 - 08:48:44
00
Malo by to pípať a vibrovať. Prídem domov a skúsim. Nepoužívam to, tak si už nepamätám. Ale zdá sa mi keď som skúšal, že ten zvuk bol dosť slabý.
21.01.2021 - 08:52:15
00
Tata1955 a prečo keď už si vonku a máš zapnuté sledovanie tak si to rovno na telefóne nepozrieš?
21.01.2021 - 09:03:47
00
Tata to nie je na to aby si zavolal, to je na to, ze ked dakde sám zhucis v lese tak ze nevies o sebe, aby tvoja blizka osoba vedela tvoju presnu polohu s gps suradnicami a vedela nasmerovat pomoc ..
21.01.2021 - 10:02:42
00
Inac tata a Vuk, akokeby ich jedna mater mala ... vsetko je zbytocné a komplikaciu by nasiel aj v navode na pouzivanie hrebeňa ... 😀
21.01.2021 - 10:05:03
00
keyboard_arrow_up