volodaj napísal:
...zdá sa mi keď som skúšal, že ten zvuk bol dosť slabý.
Veď práve, jemne to "cvrliká" a bliká, ale iba na Garmine. Na mobile mi vybehne iba hlásenie (bez zvuku, hoci je zvuk nastavený aj pre hlásenia), čo je mi málo platné, keď napr. niečo nakupujem na pumpe a pod. alebo mám mobil vo vrecku.
21.01.2021 - 10:49:51
00
Rozmyslam nad touto 530-kou s tym ze by som to chcel pouzit len na bikepacking a pripadne bikepacking preteky. Cize hlavne ako navigaciu pocas viacerych dni. Neviem ci som v dobrej skupine ale skusim sa spytat i tu. Co ma zatial odradza je to tlacidlove ovladanie na rozdiel od 830tky (ktora ma podla vsetkeho i nejake featury naviac ako napr. moznost zadavat trasu zo zariadenia). Je to tlacidlove ovladanie pouzitelne alebo by ste radsej dotykove? A este ta baterka ktora nie je vymenitelna, skor by sa mi pacilo ak by to bolo na tuzkove baterky. Pripadne by tam bola pouzitia aj nabijacieho clanku aj tuzkovych bateriek. Pouzivate 530 na viacnove trasy? Ako dlho sa to priblizne nabija a vydrzi to tych deklarovanych 20 hodin?
Vdaka
21.01.2021 - 11:03:44
00
Pred ňou som mal dotykovú 800 a zvyknúť sa dá. Ale na rýchlejšie orientáciu v okolí bol dotykový displej veľká výhoda. Oveľa rýchlejšie sa dalo zmenšovať/zväčšovať mapu a hýbať s ňou hore-dolu a do strán keď niečo hľadáš. Takto to do zblbnutia ťukáš hore dole. Zadávanie adresy a POI by tiež občas potešili, napr. keď po skončení výjazdu hľadám vlakovú stanicu alebo reštiku. Neobmedzuje ma to nejak strašne, ale poviem pravdu, že by som teraz asi šiel do 830.

Batéria neviem presne povedať koľko vydrží a ani ako rýchlo sa nabíja. Ak sa neozve niekto čo to odsledoval, tak môžem skúsiť. Šiel som pár 2 dňových akcií, ale vždy som ju počas noci dobil z powerbanky. Nie je problém nabíjať aj keď je zapnutá.
21.01.2021 - 11:11:43
01
Vdaka, presne nieco take som si myslel ze sa oplati investovat do Edge 830
21.01.2021 - 11:25:50
01
Mne to berie 6% na hodinu, takže odhadujem 16 hodín. Ale to beriem plné využitie - navi + 3x senzor + BT prepojenie s mobilom, auto jas displeja, GPS + Glonass, sekundový záznam. Beriem ale, že je to v lete, či mierne prechodných podmienkach (nad 12 stupňov), tam to bolo stále rovnako. S blížiacou sa nulou, či pod, to bude zrejme o inom. Nabíjanie zmerané nemám, ale nič strašné, cez PC USB do dvoch hodín (nesedím pri tom, proste to tam dám po výjazde a večer zoberiem), už som ale nabíjal aj cez adaptér v sieti (čo mám stále z mobilu v zásuvke a len káble mením) a tam to dalo hádam do pol hodiny.
21.01.2021 - 11:47:00
00
Hosť napísal:
Rozmyslam nad touto 530-kou s tym ze by som to chcel pouzit len na bikepacking a pripadne bikepacking preteky. Cize hlavne ako navigaciu pocas viacerych dni. Neviem ci som v dobrej skupine ale skusim sa spytat i tu. Co ma zatial odradza je to tlacidlove ovladanie na rozdiel od 830tky (ktora ma podla vsetkeho i nejake featury naviac ako napr. moznost zadavat trasu zo zariadenia). Je to tlacidlove ovladanie pouzitelne alebo by ste radsej dotykove? A este ta baterka ktora nie je vymenitelna, skor by sa mi pacilo ak by to bolo na tuzkove baterky. Pripadne by tam bola pouzitia aj nabijacieho clanku aj tuzkovych bateriek. Pouzivate 530 na viacnove trasy? Ako dlho sa to priblizne nabija a vydrzi to tych deklarovanych 20 hodin?
Vdaka

Mam 830tku. Ja som na dotykove displeje. Je na nej problem napr. v hrubsich rukaviciach, ale inak v lete nie je s dotykom problem ziadny, ani ked je displej mokry. Mam odsledovane, ze tych 20 hodin vydrzi a to mam 1s zaznam a kompletnu paletu senzorov s powermetrom, GPS+Galileo a podsvietenie na cca. 5%. Trosku viac zerie s pripojenym mobilom (ale asi iba +0,5%/hodina). Displej je v lete velmi dobre citatelny. Mam odsledovane, ze najviac baterie spotrebovava prave displej, ale ked je pekne, alebo nie je uplne sero, tak je viditelny perfektne aj bez podsvietenia.

530 aj 830tka maju specialny setriaci rezim, ktory by mal vydrzat 40 hodin. Zo siete ho nabijem, ked je skoro uplne vybity (cca. 10-15%) do hodiny. A ako bolo spomenute, mozes ho nabijat aj pocas jazdy - dokonca Garmin ma specialny drziak aj s powerbankou. Inak s bateriami v Garminoch nie su problemy, vydrzia naozaj niekolko rokov bez straty kapacity.
21.01.2021 - 12:03:56
00
Sesulak - super info o tej vydrzi spolu so senzormi. Tiez mam teraz mobil, hrudny pas, merac kadencie a hladal som nieco na cyklovikend, co vydrzi vyjazdy 2x8hod. A potom doma po navrate nabijem.
21.01.2021 - 12:24:17
00
830ka: 2,5h vyjazd pri -3°C si zobral 30% baterky ... pripojene 3 snimace, telefon, 1s, len navi nesla ...

530ky idu casto na reklamaciu, som pocul ked som reklamoval svoju ... ?
21.01.2021 - 12:26:51
00
Nemate pri 530ke problem s BT pripojenim telefonu? Mam iPhone SE 2020, ale pravidelne sa mi stava, ze ho po zapnuti 530ky nesparuje dobre (blika ikona BT a aj ked notifikacie vacsinou funguju, tak sa neda vyjazd uploadnut). Predtym som to vzdy riesil odobratim zariadenia a novym sparovanim. Lenze v poslednej dobe mi to robilo kazde 2.-3. zapnutie. Momentalne to riesim tak, ze po zapnuti Garminu vypnem/zapnem BT na telefone a vacsinou sa to chyti, ale aj tak je to otravne.
21.01.2021 - 13:31:17
00
vrabc0 na tuzkove by som sa uz vykaslal. radsej powerbanku z ktorej dobijes aj telefon, prip. svetla a pod. a asi ani nema zmysel hladat GPS ktore by vydrzalo 2 nebodaj 3 dni. 18-20h by bolo ale dobrych - ked ides cely den. v noci aj tak zvyknes aspon chvilu spat a zatial ho dat na powerbanku. pozeral som aj tu garminacku ale je sialene predrazena oproti beznym s o dost vacsou kapacitou. tiez mam zatial vo vybere 530 len ma zacinaju odradzat tie reklamacie.
21.01.2021 - 13:38:53
00
Ja som o reklamaciach nevedel. coho presne sa tykaju?
21.01.2021 - 13:48:20
00
U mňa to bol výškomer. Prvé modely mali nejak blbo umiestnený jeho otvor, takže pri jazde v daždi zblbol. Prišiel som na to asi druhú - tretiu jazdu. Poslal som naspäť, prišiel nový model a odvtedy je po problémoch. Najazdené 2 sezóny a nejaký 6-7 tisíc km. Prístup bezproblémový. Zabalil som, napísal čo je vo veci a o týždeň som dostal nový kus. Neviem aké ďalšie problémy boli.
21.01.2021 - 13:53:27
00
Aj u mna vyskomer ... problem sa objavil po mesiaci, meral uplne nezmysly za akychkolvek podmienok
21.01.2021 - 14:02:18
00
Nemá 830 už ten smiešny adaptér na ten ich battery pack? Nabíjaš aj počas jazdy v daždi?
Alebo to má len 1030?

Viem, len že to existuje - nič ďalšie som zatiaľ nepočul
21.01.2021 - 14:18:03
00
Predsunuty drziak vhodny pre battery pack je v baleni s 530, 830 a 1030. A vyzera normalne, akurat dole su zarazky, kde sa chyti battery pack.
21.01.2021 - 15:48:49
00
keyboard_arrow_up