FeroR napísal:
Dr.Smíšek hned v uvode spomina MTBikerov ;)


Ako pan doktor Smisek ma dost sokoval s jeho pristupom k pacientom.. mna davala dokopy p. Kotrbancova a totalne opacny pristup a super pozitivny s McKenzieho metodou. Ona sama povedala ze ulohou fyzioterapeutov je dostat cloveka spat do zivota a k sportom ktore robil pred zraninim. Ak to nejde uplne tak ciastocne. A pan doktor Smisek rovno ludom zakaze ich hobby MTB.
Mna velmi motivovala tato relacia..a mal som stastie na tych ludi..a zato im moc dakujem. Nic ine som nerobil len McKenzieho metodu, castu chodzu a posilovanie core.. a to som mal exteuziu 1.3 cm
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15340/128008#3
Viem ze som mozno po roku len na zaciatku ale uspechy su nad spokojnost a v dnesnej dobe uz bicyklujem, zacinam s behom a turistika uplne ok
16.11.2020 - 21:48:49
01
no.. neni to take ciernobiele.. zakazuje bike jemu, lebo uz ma degeneraciu kostneho tkaniva..
a mtb ako take, lebo sa tam ludia lamu.. to je normalne.. kazdy druhy traumatolog, ti povie, ze motorky by mali zakazat..
lebo staci ked raz za mesiac niekoho lepia dokopy.
vsetko je to individualne.. ak ti platnicka zregeneruje, vstrebas to, nemas problemy a ani ine degeneracie, tak preco si nezajazdit.. podla mna XC az tak nevadi.. nevieme co typek jazdi..
16.11.2020 - 22:01:43
00
To mas pravdu...ja jazdim len XC a cestu..ako beriem, ze urazy pri DH a endure sa stavaju tam to treba zvazit aj s chrbticou..ale hned zakazat aj bicyklovanie..ale ako hovoris typek uz ma chytene stavce...dolezite je po kazdej jazde si hned zacvicit cviky plus natahovacky, urobit proste kompenzaciu
16.11.2020 - 22:08:18
01
Ahoj Helicobacter, čítal som vaše príspevky a videl som, že som bol na laserovej operacii predpokladam v Piešťanoch u Rataja. Môžeš mi povedať či ti to pomohlo. Ďakujem
20.01.2021 - 21:15:52
00
helikobakter tuto Roman má na Teba otázku.
20.01.2021 - 21:52:55
00
Zdar,, hej u Rattaja.... Na jar budu 2 roky... Pomohlo v ramci toho ze som mobilný,, ale cakal som viac.... Uz by som nesiel... Ak pojdes prirav si peniaze 😂zaplatis za operaciu a ako bonus ked son odchadzal plus 200evriii....vraj na mna minuli viac laseroveho drôtu ako bežne 😂😂
21.01.2021 - 06:55:36
00
Ale aspon davam tych 60-70 km u nas v Javornikoch mtb.... V lete.. A v suchu.... Nesmiem prechladnut, zmoknut,, a najhorsie ked ta ofukne spoteneho...... 4 vrstvy sucheho v ruksaku.... Banujem mal som ist klasicky do nemocnice nie laser..... Lepsie ked uz sa neda aby ta otvorili ako takto.... Mne pride cely laser ofaj na ludi
21.01.2021 - 07:00:45
00
Endoskopicky prístup by mal byť striktne rezervovaný na jednoduchšie prípady “ kozmetického “ charakteru . Mám za sebou endoskopicky výkon po ktorom som ostal “ ochrnutý “ so syndrómom caudy ... po dlhých 9 mesiacoch neskutočného trápenia , kedy som už bol skutočne pred “koncom “ ma reoperovali neurochirurgovia v RK . Stabilizáciou L4L5S1 mi vlastne zachránili život . Takze , skúste sa poučiť a zvážte tieto miniinvazivne techniky ... čo neopravite poctivým cvičením , životosprávou a rehabilitáciu , tak “ laserom “ určite nie . No pripravte sa , že život “ po “ už nikdy nebude ako pred výkonom . Ale určite budete žiť a nie životiť ? .
21.01.2021 - 07:19:09
03
mna zastabilizovali 4 ozonoterapie v ZA u Vyletelku a sport. noha mi trpne, obcas boli viac obcas menej, to iste krize ale viem fungovat.
21.01.2021 - 09:22:11
00
fuha.. ked tak citam, som na tom asi dobre..
uz pomaly ani neviem ake to je sediet hodinu v kuse.. lebo bud stojim (aj za PC) alebo lezim na tvrdom..
Ja som uz nevedel co so sebou, stale som bol seknuty, islo to ako tak rocvicit ale ta bolest doslova v chrbitici, to mi brutalne zneprijemnovalo zivot..
SMko som cvicil poctivo kazdy den a ziadna ulava ani po 6m.. tak mi zena povedala, nech si dam pauzu na par dni od SM.
Pocas pauzy som si daval len streching chrbta (poloha dietata) a trochu to pomohlo.
Potom som vyskusal sed v hlbokom drepe (neodporucam nikomu, moze to byt pre niekoho posledny pohyb co spravi) a uvolnilo mi to chrbtove svaly na tolko, ze na druhy den uz som sa citil ovela lepsie.
a od toho bodu uz len lepsie a lepsie..
Teraz uz cvicim core a snazim sa budovat svalstvo.. Z SM robim len vybrane cviky, lebo stale nemam dobry pocit z toho SM..
Nemozem to ani prekonzultovat lebo neuro-ambulancia aj rehabka je zatvorena..
Inak mam brutalne skratene hamstringy, clenkove vazy, hip flexory a neviem co vsetko.. to zistim az ked otvoria fyzio terapiu a skusime sa zamerat na cele telo, nie len od zadku po hrudnik..

na bikeu som uz par mesiacov nesedel a uprimne, ani ma to nejak nelaka...
len keby tie prechadzky netrvali tak dlho, ak sa chce clovek dostat na pekne miesto :D
21.01.2021 - 09:53:08
00
thumb_up0thumb_down
:y:
21.01.2021 - 14:01:02
01
skvaro1 napísal:
Ako pan doktor Smisek ma dost sokoval s jeho pristupom k pacientom.. mna davala dokopy p. Kotrbancova a totalne opacny pristup a super pozitivny s McKenzieho metodou. Ona sama povedala ze ulohou fyzioterapeutov je dostat cloveka spat do zivota a k sportom ktore robil pred zraninim. Ak to nejde uplne tak ciastocne. A pan doktor Smisek rovno ludom zakaze ich hobby MTB.
Mna velmi motivovala tato relacia..a mal som stastie na tych ludi..a zato im moc dakujem. Nic ine som nerobil len McKenzieho metodu, castu chodzu a posilovanie core.. a to som mal exteuziu 1.3 cm
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15340/128008#3
Viem ze som mozno po roku len na zaciatku ale uspechy su nad spokojnost a v dnesnej dobe uz bicyklujem, zacinam s behom a turistika uplne ok

Drž sa toho! Ja som bol ako ten pán vo videu a už mám za sebou aj extrémne triatlóny!
21.01.2021 - 15:18:24
02
Vyletelka ozon 3krat a raz v kubine ozon... Vzdy to vydrzalo max 4-5 tyzdnov... Potom bolesti este väčšie.... Ale najjj hovadina pre mna bola autotrakcna lavica..... To som myslel ze uz sa nepostavim nikdy
21.01.2021 - 15:55:56
00
lacika_dnb napísal:
na bikeu som uz par mesiacov nesedel a uprimne, ani ma to nejak nelaka...
len keby tie prechadzky netrvali tak dlho, ak sa chce clovek dostat na pekne miesto :D

Na dlhe nudne doliny kolobezku Potom ju skryjes do lesa a zamknes o strom. Len musis ist naspat tou istou cetou :)
21.01.2021 - 16:55:30
01
mam oxelo town 9 EF V2 :D za tou by mi asi bolo smutno..
21.01.2021 - 17:01:20
00
keyboard_arrow_up