Caute, chcem sa podelit o nas gumolanovy system, ktorym mojho 5 rocneho syna tahavam na dlhsich vyjazdoch. Zvladame takto cca 25km/3 hodinove vyjazdy s prevysenim okolo 600vm.

Su to dve spojene 1m gumolana so sluckami a karabinami na koncoch, kupene v Hornbachu za cca 8 eur. Jeden koniec sluckou uchytavam o moju sedlovu trubku a druhy o hlavovu trubku na malom bajku. Toto riesenie sa mi pozdava viac, ako uchytenie sluckou za predstavec, ktore pouziva napr TowWhee alebo TraxMTB, pretoze neovplyvnuje maleho rajdy a ovladanie bajku. Nevyhodou je, ze zapnutie a odopnutie trva trochu dlhsie. Po troche cviku to ale zvladame do 30 sekund.



Lano sa vie natiahnut na cca dvojnasobok svojej dlzky, elasticita pohlcuje vsetky razy pri rozbiehani a prechadzani prekazok. Tato dlzka mu tiez nechava dost velku rezervu na brzdenie, alebo reakciu na prekazky. Ked lano nepouzivame, tak ho omotam o moj ram a zaistim karabinou.
09.08.2020 - 16:49:15
08
Čoskoro to v lete vyskúšam :)
26.01.2021 - 18:46:56
00
valecek ako vstup do tahania je to super, ked sa ale jazdi vela, tak to prestane byt idealne. Vyrazne ma zacalo otravovat komplikovane odopinanie, zapinanie a odkladanie lana.

Po par mesiacoch sme presli na Trax, tu su postrehy a porovnanie:
+ Trax je skladnejsi, lano netreba namotavat na ram, ani davat do batohu + pripnutie sluckou za predstavec sa ukazalo byt bezproblemove, nezasahuje do riadenia
++ maly sa vie sam odopnut aj za jazdy, pripnutie trva par sekund, ani neschadzam z bajku, len mu podam slucky a sam sa zapne
++ jazdenie zvlnenym terenom je tak ovela plynulejsie

- nie je elasticky, takze pri tahani viac citit sklabanie, maly sa nestazoval, ja to citim dost, hlavne v strmych stupaniach cez korene/kamene
- pri rolovani vydava strasne pazvuky:)
- otazna zivotnost celeho zariadenia, v navode je odstavec, ze by nemal byt v priamom konktakte s vodou a blatom. To je pod sedlom nemozne
- niekedy sa nenavinie cela snura, treba ju parkrat vytiahnut a nechat stiahnut, aby sa namotala cela
- opletenie slucky sa pomerne rychlo zacalo drat, kevlarove vnutro by to nemalo ovplyvnit, tie miesta som omotal izolackou a dalej sa nederu
27.01.2021 - 08:33:20
00
ten t rax je nieco ako flexi voditko ?
27.01.2021 - 08:38:24
00
Je to roller s kevlarovym lankom, ktory sa montuje na sedlovku: https://www.alpistour.sk/e-shop/bike/doplnky/trax-mtb-navijak/
27.01.2021 - 08:56:26
01
keyboard_arrow_up