Počúvajte vy trógeri ! Keď môžu celé dni pracovať pozitívne testovaní zdravotníci v skafandroch na celom svete , môže prísť aj ta mala hŕstka poslancov do prace na pol hodinku ! Za dodržania všetkých epidemiologických a protipandemicjych opatrení . Sme v ri-ti , bo každý s dierou sa už ku všetkému veselo vyjadruje a dáva múdra ako by to malo byť . Ja už nemám vôbec chuť ani energiu vyvraciať Vám tie magoriny , čo tu produkujete . Už sa na tom ani nebavím ... ale veď mna aj iných kompetentných veselo nahradí taký Vuk , Kenai , Jurot alebo ty Ľubo .
28.01.2021 - 19:25:30
14
aha, opat tu dochtor predvadza tu svoju selektivnu slepotu ... ked tu minule dal dakto link jak nejaky pozitivny parik soferoval cez celu republiku a ludia pisali ze ved v aute koho mohli nakazit, tak dochtorko tu penil ze LEN ON vidi ake problemy mohli sposobit zachranarom, policajtom hasicom keby napr. havarovali ...
a zrazu cesta nakazenych poslancov do roboty je ok, ale to len preto ze mali hajit zaujem, na ktorom dochtorkovi zalezi ...
nie dochtorko, neser sa do veci (pravo, statistika, ...), do ktorych sa rozumies ako hus do piva ...
28.01.2021 - 19:33:11
413
Generálny prokurátor nemá posudzovať situáciu, ale dohliadať na dodržiavanie zákonov. Je to priam jeho povinnosť, ak sa nemýlim.
28.01.2021 - 19:47:55
06
vlastoch napísal:
aha, opat tu dochtor predvadza tu svoju selektivnu slepotu ... ked tu minule dal dakto link jak nejaky pozitivny parik soferoval cez celu republiku a ludia pisali ze ved v aute koho mohli nakazit, tak dochtorko tu penil ze LEN ON vidi ake problemy mohli sposobit zachranarom, policajtom hasicom keby napr. havarovali ...
a zrazu cesta nakazenych poslancov do roboty je ok, ale to len preto ze mali hajit zaujem, na ktorom dochtorkovi zalezi ...
nie dochtorko, neser sa do veci (pravo, statistika, ...), do ktorych sa rozumies ako hus do piva ...


Ty maličký zakomplexovaný človiečik . Prestaň si o mna svoje pysky obtierať . Ja nemám vôbec záujem s tebou debatovať , diskutovať , polemizovat . Vôbec nemáš poňatia akú “ lekársku a odbornú “ sprostosť si napísal ... o5 sa snažíš niečo dať , a zbierať body . To, že nechápeš rozdiel epidemiologického rizika u týchto dvoch konkrétnych prípadoch je zrejme . Tak sa vráť do svojho príbytku , daj si studenú sprchu a skús ešte raz položiť otázku , ohľadom “ treningu “ po vakcinacii ?na ktorú ti ako si možno nepostrehol nikto z kompetentných neodpovedal ... a ja viem prečo . Ale nepoviem . A ešte jedno ty štatista ... naseriem kybel takych obdobných štatistov , súdiac podľa vašich predpovedi . Prežil som aj bez štatistov , no bez nás ani ty nie . Zivot sa štatistikou neriadi .
28.01.2021 - 20:31:35
02
vlastoch napísal:
Kenai v medicine na rozdiel od matematiky NEplati ze cokolvek ma len dva stavy, ano-nie, pravda-nepravda, infekcny-neinfekcny ... medzi tym existuje milion roznych moznosti a stavov ... teoreticky mozes byt po zaockovani infekcny ... teoreticky ... rozdiel ale je, a dost podstatny, AKO velmi infekcny ...
kym nezaockovany po vdychnuti naloze virusu sa za par dni stane infekcnym lebo sa mu celkom slusne v tele virus rozmnozil, u zaockovaneho by nic take hrozit nemalo, a tych par vdchnutych nepriatelskych vojakov by malo byt zlikvidovanych skor nez zistia kde su a co maju robit :-)
ako tu raz tulenik pisal, v kazdej sekunde zivota mas v sebe stovky roznych virusov a bakterii, ktore sa ta snazia rozložiť ... a samozrejme, keby si si urobil test na vsetky, tak zistis ze si pozitivny a infekcny na 357 chorob :-) ale samozrejme nic sa nedeje, lebo imunitny system vie co ma s nimi robit a aj robi ...
a rovnako dopadne corona po zaockovani :-)
takze aby som to zhrnul, teoreticky mozes byt po zaockovani infekcny ak opat stretnes virus, ale riziko prenosu nakazy a pandemie bude tak nizke, ze nebude mat vobec zmysel sa nim zaoberat ... jednak preto ze u zaockovaneho bude telo vediet co ma robit a u nezaockovaneho pojde o tak nizku vdychnutu naloz od zaockovaneho, že si s tym telo poradi tiež ...
aspon takto som to pochopil z prispevkov miestnych expertov :-)


Ano, pekne si poisal ako by to malo fungovat, len nikto nikde este nepublikoval nic co by dokazovalo, ze to tak naozaj aj funguje. Alebo ink, ja som zatial dokaz nevidel. Naproti tomu su dokazy, ze v minimalne urcitych poctoch pripadov sa to chova inak.
Aky si z toho urobi kto za zaver, je na nom. Ja som poskytol len, podla mojho nazoru, pohlad odbornika zalozeny na faktoch nie na zelaniach.
28.01.2021 - 20:36:24
00
Kusal som si do jazyka, ci prsta nad klávesnicou už veľakrát za posl. cca 2, slovom dva roky. Prehliadal vulgárne vyjadrenia, ktoré ani v 4. cenovej nepočuje dú chvíľu a vôbec sa mi nehodia z úst cloveka v bielom plášti. Nemám ani prehľad o čom sa tu vy dvaja naťahujete,a je mi to úplne ukradnuté, ale pár rokov dozadu si bol niekto iný. Tesil som sa na tvoje príspevky, maval som ti z diaľky keď sme sa míňali na bicykloch...

Teraz si niekto celkom iný, povisenecky, ani trocha empatie, pokory , rešpektu ostatnych bytostí.

Áno, statistika /ani tvoja vysratá/ nezachrania mna ani nikoho iného, naozaj len doktor, ale asi len ten, ktorý nebude robiť všetko pre moju / ci hocikoho iného/ záchranu podľa toho ci patrim do nejakej kasty, ale preto, ze je to jeho poslanie.
Mal by si si uvedomiť, ze ani ten najlepší doktor na svete nebude schopný podať poriadny výkon, keď bude hladný, lebo pekar mu nenapecie chlieb, alebo bude operovať v stane, lebo murár nepostaví nemocnicu, a aj ten posraty zvárač, čo si sa tu raz do neho navazal nepozvara potrubie aby si mal na sale potrebné plyny po ruke.

všetci prepáčte za písmenká, na mobile mi je to tak ťažko
28.01.2021 - 21:31:04
621
66peter napísal:
Kusal som si do jazyka, ci prsta nad klávesnicou už veľakrát za posl. cca 2, slovom dva roky. Prehliadal vulgárne vyjadrenia, ktoré ani v 4. cenovej nepočuje dú chvíľu a vôbec sa mi nehodia z úst cloveka v bielom plášti. Nemám ani prehľad o čom sa tu vy dvaja naťahujete,a je mi to úplne ukradnuté, ale pár rokov dozadu si bol niekto iný. Tesil som sa na tvoje príspevky, maval som ti z diaľky keď sme sa míňali na bicykloch...

Teraz si niekto celkom iný, povisenecky, ani trocha empatie, pokory , rešpektu ostatnych bytostí.

Áno, statistika /ani tvoja vysratá/ nezachrania mna ani nikoho iného, naozaj len doktor, ale asi len ten, ktorý nebude robiť všetko pre moju / ci hocikoho iného/ záchranu podľa toho ci patrim do nejakej kasty, ale preto, ze je to jeho poslanie.
Mal by si si uvedomiť, ze ani ten najlepší doktor na svete nebude schopný podať poriadny výkon, keď bude hladný, lebo pekar mu nenapecie chlieb, alebo bude operovať v stane, lebo murár nepostaví nemocnicu, a aj ten posraty zvárač, čo si sa tu raz do neho navazal nepozvara potrubie aby si mal na sale potrebné plyny po ruke.

všetci prepáčte za písmenká, na mobile mi je to tak ťažko


Možno je len prepracovaný. Korona prejde, Ramon si oddýchne , dá sa do laty a ty mu budeš opäť s radosťou mávať.
PS - tiež som si ten jeho vývoj všimol.
28.01.2021 - 22:08:14
00
jaro1 necituj posledny prispevok, diky
28.01.2021 - 22:12:18
20
66peter uff cital som to 3x patral v pameti odkial sa mozeme poznat a ci sme sa stretli a potom mi doslo, ze asi nebudem jediny povisenecky a bez empatie a respektu :lol: hlavne ja som bol taky vzdy :rofl: Vravim si, to asi nebude o mne. :facepalm:
28.01.2021 - 22:19:09
02
Ja len veľmi stručne, aj keď niekto spomínal, že škoda reči. GP nemal inú možnosť, v odborných kruhoch by bol za nekompetentného, ak by to neurobil. Z dozorovej činnosti prokurátora priamo vyplýva povinnosť upozorňovať na prekračovanie zákonných právomocí orgánov verejnej správy (tzv.prokurátorský dozor nad orgánmi verejnej správy). Protest sa týkal oboch výnimiek, pri ktorých ÚVZ prekročil rozsah svojej pôsobnosti, čiže pri ich udelení postupoval nad rámec príslušnej zákonnej normy. Toľko k “pohoneniu” prokurátora.

Ramon1

Veľakrát som s Tebou súhlasil, a v prípadoch kedy nie, som si to nechával pre seba. Nikdy sa to však netýkalo medicíny, lebo to nie je moja parketa, a rešpektujem skutočnosť, že rovnocenne debatovať v tejto oblasti nemôžem. Skús ale aj ty rešpektovať skutočnosť, že na tomto fóre je pár právnikov, špecializovaných ekonómov, práve tak, ako sú tu živnostníci, kamionisti, stolári a kováči. Akurát nemaju potrebu uvádzať si Iuris Utriusque Doctor, Doctor Scientarium, Magister Scientiae, Arcularius, alebo Faber Ferrarius do kolonky povolanie v profile na cyklistickom portáli. Verím, že to zoberieš v dobrom.
28.01.2021 - 22:23:19
011
66peter napísal:
Kusal som si do jazyka, ci prsta nad klávesnicou už veľakrát za posl. cca 2, slovom dva roky. Prehliadal vulgárne vyjadrenia, ktoré ani v 4. cenovej nepočuje dú chvíľu a vôbec sa mi nehodia z úst cloveka v bielom plášti. Nemám ani prehľad o čom sa tu vy dvaja naťahujete,a je mi to úplne ukradnuté, ale pár rokov dozadu si bol niekto iný. Tesil som sa na tvoje príspevky, maval som ti z diaľky keď sme sa míňali na bicykloch...

Teraz si niekto celkom iný, povisenecky, ani trocha empatie, pokory , rešpektu ostatnych bytostí.

Áno, statistika /ani tvoja vysratá/ nezachrania mna ani nikoho iného, naozaj len doktor, ale asi len ten, ktorý nebude robiť všetko pre moju / ci hocikoho iného/ záchranu podľa toho ci patrim do nejakej kasty, ale preto, ze je to jeho poslanie.
Mal by si si uvedomiť, ze ani ten najlepší doktor na svete nebude schopný podať poriadny výkon, keď bude hladný, lebo pekar mu nenapecie chlieb, alebo bude operovať v stane, lebo murár nepostaví nemocnicu, a aj ten posraty zvárač, čo si sa tu raz do neho navazal nepozvara potrubie aby si mal na sale potrebné plyny po ruke.

všetci prepáčte za písmenká, na mobile mi je to tak ťažko


Nedá mi, aby som nezareagoval na tvoj príspevok v poslednej časti o potrubí a plynoch.

thumb_up0thumb_down
28.01.2021 - 22:37:17
00
Daniel6669Od teba áno . Na rozdiel od tupca , čo si nenechá ujsť jedinú príležitosť , aby o mna nezavadil a nevyvolal flame a animozitu ... on neargumentuje vecne , zvlášť ak nemôže chápať všetky súvislosti . Obdobne sa takto správal svojho času Canopus . Keby sme boli v právnickej téme , tak tíško sledujem , šúcham nozkami a snažím sa pochopiť ... ale tu nieee. Kazdy dáva rozumy , štatisti už riadia koronakrizy a právnici sa tvária krutoprisne nad vecou , ktorú by “ mohli prekusnuť” . Nie je to celé o mne ... ja sa postarám o seba a svojich blízkych . Je to o Vás , tak sa držte !
28.01.2021 - 22:37:43
01
Ked uz riesite odbornost, najlespi odbornik je ten co dokaze problematiku podat dostatocne zrozumitelne, aby ju pochopil aj neodbornik v danej teme. Uprimne ma stvu argumenty ja som doktor niecoho tak ma berte vazne, lebo som odbornik. Ak si odbornik ukaz....
28.01.2021 - 22:47:34
04
Nepozerajte tlačovky birmovaného alkoholika a nebudete to tak prežívať. GP vyslovil svoj názor. Možno má pravdu, možno nie. Možno zmenia vyhlášku, možno to nechajú na rozhodnutie súdu. Žiadne drakonické tresty a všetky bludy čo spomínal birmovaný nehrozia.
GP má výhrady k výnimkám, kam patria okrem Holého a kovid poslancov čo prišli na 5 min. do parlamentu aj služobné cesty poslancov, europoslancov, prezidentky, zamestnancov ministerstiev, štátnych orgánov a aj pár bežných ľudí, čo dostali výnimku kvôli pohrebu etc. Si myslíte, že všetci dostanú výnimočné tresty 20 rokov natvrdo ako straší hranol?
Ak sa ukáže, že tá vyhláška je protizákonná, tak sa zmení a dá sa to do súladu so zákonom. Výnimky budú aj naďalej, len sa budú vydávať ináč. Si snáď niekto myslí, že prezidentka, vláda etc pôjde po každej služobke na 14 dní do karantény???
28.01.2021 - 22:50:11
02
Kenai napísal:
66peter uff cital som to 3x patral v pameti odkial sa mozeme poznat a ci sme sa stretli a potom mi doslo, ze asi nebudem jediny povisenecky a bez empatie a respektu :lol: hlavne ja som bol taky vzdy :rofl: Vravim si, to asi nebude o mne. :facepalm:


To nebolo o tebe ale o vukovi. Ti hned nedošlo ? :D Velky Rejman to tam daco spomínal o nejakom malom zakomplexovanom človiečikovi. Ale na koho to bolo isto už si nesom úplne istý trocha sa to tu mieša - kto na koho reaguje a tak :D


Naposledy upravil Hosť dňa 28.01.2021 - 23:14:04, celkovo upravené 1 krát.

28.01.2021 - 22:55:57
01
keyboard_arrow_up