Caute. Skusal ste niekto teleskop DT Swiss? Sice mam 100g pevnu sedlovku (mozem ju vratit) no stale mi tento teleskop vrta hlavou. Popravde v zjazde mam s pevnou sedlovkou troska problem, hlavne v rozbitom terene. Otazka znie ci tych 60mm postaci na HT... Samozrejme dalsie je narast hmotnosti bajku o cca 350g... Vas nazor?

Prílohy:

2020-DT-Swiss-D232-dropper-post_D-232-One-lightweight-carbon-XC-MTB-60mm-travel-stealth-internal-routing-dropper-seatpost-27-2mm-30-9mm_drop.jpg
2020-DT-Swiss-D232-dropper-post_D-232-One-lightweight-carbon-XC-MTB-60mm-travel-stealth-internal-routing-dropper-seatpost-27-2mm-30-9mm_drop.jpg 365.5 KiB 4 thumb_up0thumb_down

30.01.2021 - 17:37:17
00
daj si v tom terene sedlovku o 6 cm nizsie a zistis, ale podla mna sa urcite oplati aj 60 mm
30.01.2021 - 19:38:26
02
470e za 6cm??? :o
30.01.2021 - 19:56:52
00
cincarjan napísal:
470e za 6cm??? :o
v mojom pripade troska menej... Ale ano je to dost penazi...
30.01.2021 - 20:12:51
00
Chapem ze je to na XC, ale keby tam soudruzi dali 10cm, nepoviem nic
30.01.2021 - 20:17:35
00
cincarjan napísal:
Chapem ze je to na XC, ale keby tam soudruzi dali 10cm, nepoviem nic
tak su aj KSLev Carbon teleskopy 100 aj 120mm no tie sa mi pri 27.2 priemere moc nepozdavaju...
30.01.2021 - 20:27:14
00
Ťažko povedať že čo na tom chceš jazdiť. Ak napríklad budú nejaké maratóny a sa tam chystáš, tak sedlovka sa uživí. Na danú výšku by bola dobrá aj 125ka, ale v podstate akákoľvek, len čím viac zdvihu tým lepšie. Ja som začal 125kou a aktuálne som zohnal 150ku, ale zniesol by som aj 175 kľudne. Len to navýšenie hmotnosti a rám 27,2mm je na uváženie. Hmotnosť pri solídnych sedlovkách ako FOX a pod sa zvýši asi o 450g, teda aj s ovládaním oproti pôvodnej 100g sedlovke. Ale zas niekomu sú fajn kilá a niekomu dobrý pocit z jazdy, čo teleskopka skutočne prinesie. ?
30.01.2021 - 21:28:31
00
branomelis napísal:
Ťažko povedať že čo na tom chceš jazdiť. Ak napríklad budú nejaké maratóny a sa tam chystáš, tak sedlovka sa uživí. Na danú výšku by bola dobrá aj 125ka, ale v podstate akákoľvek, len čím viac zdvihu tým lepšie. Ja som začal 125kou a aktuálne som zohnal 150ku, ale zniesol by som aj 175 kľudne. Len to navýšenie hmotnosti a rám 27,2mm je na uváženie. Hmotnosť pri solídnych sedlovkách ako FOX a pod sa zvýši asi o 450g, teda aj s ovládaním oproti pôvodnej 100g sedlovke. Ale zas niekomu sú fajn kilá a niekomu dobrý pocit z jazdy, čo teleskopka skutočne prinesie. ?

jasne ze pocit jazdy teleskop prinesie... len ci ten pocit bude aj pri 60mm...na predoslom bajku som jazdil jeden cas 100mm RS no ked prislo troska gramarcenia tak som to samozrejme hned zhodil... Teraz som na hmotnosti bajku na slusnej vahe a to je najhorsie...jedna vec je pocit pri zjazde a ta druha hmotnost bajku v mojej hlave...Ak mi rozumies...
30.01.2021 - 21:37:51
00
Ja isto rozumiem, lebo v lete 2019 som si kúpil Mondraker Chrono a chcel som ho dostať na 9,5kg :) Aj sa mi to skoro podarilo, ale plášte také, že sa báli aj štrkovej cesty, cez les a mokro som šiel ako na sánkach keď v lete zapršalo, vidlica len také orezávatko, potom karbónové kolesá - to bola jediná dobrá investícia. Potom som si jazdou za sedlom takmer pri preskakovaní stromu zlomil rebrá ako mi do nich sedlo vrazilo a odvtedy som bike dostal na 12,6kg aj s výbavou základnou čo nosím..radil som sa tu na fóre a v podstate bola mi poradená 125ka teleskopka FOX a určite by som nemenil. Naopak kúpil som potom Factory 150ku a je úplne super, ale to už na iný bike...Aktuálny setup so základnou výbavou čo nosím v ráme 15,2 kg. :) :) takže tu je koniec môjho gramárstva.. Ale na biku je všetko v top ľahkých sadách okrem kolies na zimu.
30.01.2021 - 21:47:24
01
branomelis napísal:
Ja isto rozumiem, lebo v lete 2019 som si kúpil Mondraker Chrono a chcel som ho dostať na 9,5kg :) Aj sa mi to skoro podarilo, ale plášte také, že sa báli aj štrkovej cesty, cez les a mokro som šiel ako na sánkach keď v lete zapršalo, vidlica len také orezávatko, potom karbónové kolesá - to bola jediná dobrá investícia. Potom som si jazdou za sedlom takmer pri preskakovaní stromu zlomil rebrá ako mi do nich sedlo vrazilo a odvtedy som bike dostal na 12,6kg aj s výbavou základnou čo nosím..radil som sa tu na fóre a v podstate bola mi poradená 125ka teleskopka FOX a určite by som nemenil. Naopak kúpil som potom Factory 150ku a je úplne super, ale to už na iný bike...Aktuálny setup so základnou výbavou čo nosím v ráme 15,2 kg. :) :) takže tu je koniec môjho gramárstva.. Ale na biku je všetko v top ľahkých sadách okrem kolies na zimu.

Tak ja mam momentalne Podium 8.6kg na 750g plastoch takze v lete by to slo este nizsie... Fakt sa mi to v hlave riadne bije...Ono aj s teleskopom by som to v lete dal pod 9kg...len otazka je ci fakt tych 60mm to pohodlie dokaze poskytnut...
30.01.2021 - 22:03:21
00
Vieš..medzi tými teleskopkami už potom v tej rozšírenej kategórii nie je až tak veľký rozdiel 350-450g, takže zváž ako minimum zdvih 100mm nech tá investícia má zmysel. Ak zvažuješ seriózne jazdiť aj v ťažšom teréne, tak navyše nehovorím, že tam má výhodu 25kg ebike, ale na ťažký terén treba aj určitú hmotnosť bicykla. A plášte nechaj tiež, lepšie utlmíš odozvu ťažšieho terénu.
30.01.2021 - 22:11:50
00
branomelis napísal:
Vieš..medzi tými teleskopkami už potom v tej rozšírenej kategórii nie je až tak veľký rozdiel 350-450g, takže zváž ako minimum zdvih 100mm nech tá investícia má zmysel. Ak zvažuješ seriózne jazdiť aj v ťažšom teréne, tak navyše nehovorím, že tam má výhodu 25kg ebike, ale na ťažký terén treba aj určitú hmotnosť bicykla. A plášte nechaj tiež, lepšie utlmíš odozvu ťažšieho terénu.

Ide o to ze mam 27.2 sedlovku a klasicke teleskopy v tomto priemere vypadaju na p... Ta horna rurka je uplne tenucka... Kdezto prave ten DT to ma naopak a paci sa mi to aj ako po servisnej stranke...Kebyze mam viac ako 27.2 tak bez vahania beriem Reverb AXS...
30.01.2021 - 22:33:11
00
ozaj...Ty tam máš tento úzky priemer. ja som z CHRONA zvyknutý na 31,6mm, ale ten rám je kovadlina čo môžeš aj o strom trafiť a sa nepoláme. Ale zas vezmi si, že výšku nebudeš meniť oproti aktuálnej sedlovke a čím vyšší zdvih tým vyšší zásun sedlovky do rámu, aj keď tie sedlovky majú to zapustenie ošetrené..napríklad ale viem, že mne by na moju výšku BikeYoke bola krátka celkovou dĺžkou....Ale táto sedlovka by mohla ísť aj na Podium:

https://r2-bike.com/KIND-SHOCK-Seatpost-LEV-Ci-Carbon-Remote-without-Lever-120-mm-272-mm

Ale zas ak sa ti páči tá DTswiss tak treba ísť do nej.
30.01.2021 - 22:40:36
00
branomelis napísal:
ozaj...Ty tam máš tento úzky priemer. ja som z CHRONA zvyknutý na 31,6mm, ale ten rám je kovadlina čo môžeš aj o strom trafiť a sa nepoláme. Ale zas vezmi si, že výšku nebudeš meniť oproti aktuálnej sedlovke a čím vyšší zdvih tým vyšší zásun sedlovky do rámu, aj keď tie sedlovky majú to zapustenie ošetrené..napríklad ale viem, že mne by na moju výšku BikeYoke bola krátka celkovou dĺžkou....Ale táto sedlovka by mohla ísť aj na Podium:

https://r2-bike.com/KIND-SHOCK-Seatpost-LEV-Ci-Carbon-Remote-without-Lever-120-mm-272-mm

Ale zas ak sa ti páči tá DTswiss tak treba ísť do nej.

O tych KS Lev Carbon viem,uz som ich skor pozeral... Ta DT sa mi brutalne paci len mam troska obavy z tych 60mm... Keby mala aspon 80 tak uz ju davno mam...
30.01.2021 - 22:47:48
00
vtedy som sa pozeral tiež na túto DTswiss, čo uvažuješ..tiež som chcel ľahkú teleskopku a mne vtedy vyhovovala aj BikeYOKE, tebe bohužiaľ by nepasovala a tá má aj 80mm variantu, ale celkovou dĺžkou by som ju mal v ráme asi 4 cm, čo je koledovanie o prasklinu. Ale dnes som rád, že som nekúpil nič pod 100mm. Veď vezmi tú DTswiss pojazdi a ak sa ti jazdenie v ťažkom teréne zapáči, tak postupne to obmeníš :)
30.01.2021 - 22:55:31
01
keyboard_arrow_up