zle sa mi to mera - loziska maju 5mm, medzera medzi loziskami je 15mm? , vonkajsi aj vnutorny po lozisko su 8,2mm
ziletky boli tak isto zahryznute ako orech ked som ich naposledy vyberal :-D su moc tenke a makke - mal som 2 na sebe viac som nezmestil (zmestilo by sa asi aj viac len by stym bola poriadna papracka)
17.01.2021 - 21:58:09
00
Cauko oplatí sa v tejto cene do 300e na AM bike https://www.cube.eu/en/2016/fullsuspension/stereo/cube-stereo-140-hpa-race-275-blacknflashyellow-2016/
kúpiť tieto kolesá alebo je niečo zaujímavejšie?
https://www.bike24.com/p2294571.html
22.01.2021 - 16:04:40
00
Ahojte, máte niekto skúsenosti s týmito ráfikmi? Alebo podobnými od týchto výrobcov v danej cene?
Je vnútorná šírka ráfika 25mm ideálna na šírku pneu 2.25? Alebo radšej zvoliť iný rozmer?
Čo sa týka nosnosti tak by ten NEWMEN 28 dierový mal bohate stačiť na moju váhu (cca 67kg + 12kg bike), ale rád si nechám poradiť.
Ráfiky by išli na HT bike.

https://www.slovkolex.sk/2829/rafik-newmen-evolution-sl-x.a.25-29-28-dier/
https://mihalko.eu/wtb-rafik-wtb-kom-i25-29
23.01.2021 - 22:19:05
00
Newmen :
max. systemweight 125kg

Naozaj to máš aj s veľkou rezervou.

Niektoré kom - y boli blato, takže som pri mojej váhe prestal riešiť všetky kom-y :-(
23.01.2021 - 22:22:38
10
Mal som tie rafiky minuly rok na originál kolesách Newmen (https://www.newmen-components.de/en/85/mtb/wheels/evolution-sl-xa25/ ) a absolútne bez problemov a bez docentrovavania a to mám viac kg
Predal som ich s bicyklom ale bez zaváhania by som do nich išiel zase.
23.01.2021 - 23:29:25
10
alebo overené DT Swiss,vnútorná šírka 25 mm je o.k. aj pre plášte 2,25:
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/mtb/29/dt-swiss-xm-421-29-mtb-rafik-cierny.html
24.01.2021 - 08:19:47
10
Na Hybridovi mam kolesa WTB speed disk 27,5", vnutorna sirka 19mm,plaste siroke 40mm. fukam max 3 bary,co mi na mix asfalt a polne cesty akurat vyhovuje.Avsak ak by som isiel cisto len asfalt.chcel by som ich nafukat viac,pripadne nahodit 28mm plaste.Akurat,ze neviem aky max tlak rafiky zvladnu.Nasiel som iba toto:
All WTB Rims are Crotchet-Type. When inflation pressures over 72 psi / (5-bar) are used, appropriate rim base protective flap must be fitted. Crotchet-Type Rims can be used with rigid and foldable bead tires.Všetky ráfiky WTB sú typu Crotchet. (Ak sa používa hustiaci tlak nad 72 psi / (5 barov), musí byť namontovaná príslušná ochranná chlopňa ráfika. Ráfiky typu Crotchet sa dajú použiť s tuhými a skladacími pätkovými pneumatikami).
No neviem,ci to plati aj pre moje.
24.01.2021 - 09:55:49
00
Ďakujem za rady. :)
24.01.2021 - 11:47:20
00
Ahojte, skusim to napisat sem.
Bol som dnes pojazdit a asi po pol hodine sliapania mi zacala preskakovat kazeta v kopci.
Je to novy naboj dt swiss ratchet 350. Je mozne, ze pri minusovej teplote a pri vacsom mnozstve vazeliny z vyroby tato stuhla a zapricinila to preskakovanie ratchetu??
Na druhom biku sa mi to nikdy nestalo s tym istym systemom.
Vycistil som to a jemne opatrne namazal, vyzera ze to pojde uz ok.
Ale som sklamany z nekvality dt swiss?, keby sa mi pretocia pedale niekde pred vacsim skokom tak sa zobudim na chirurgii.......?
26.01.2021 - 23:09:57
00
a to mozes byt rad ze si neolamal zubky na ratchete :-) mne sa to podarilo minulu zimu - na jesen som to rozobral, vycistil a namazal tou ich predrazenou vazelinou - mnozstvo dla videa a ako som si pamatal namazane od vyroby. v teplote okolo -2 to zacalo obcas preskakovat. olupal som 3 zuby. tak som to vycistil a nasrany zlozil bez mazania a uz pohoda. aj tento rok som to dal na zimu ciste, len velmi jemny povlak na tych velkych zuboch po ktorych to beha v naboji a orechu..
niekto dava motorovy olej - ten som skusil no nepacilo sa mi to - mazane pekne, len som sa bal ze sa dostane aj do lozisk a rozpusti vazelinu v loziskach, niekto tusim zeleny finish line
27.01.2021 - 08:59:14
10
a neskusal niekto suche mazanie ? bud taky na retaze alebo univerzanly teflon ...
27.01.2021 - 09:24:26
00
Ja som to ocistil a dal jemny film z Rockshox butter po obvode , na dosadacie plochy na ratchet som supol len jemny povlak z oleja shimano na retaz. Uvidime co to spravi......
27.01.2021 - 09:27:15
00
naboje od Hope - ma niekto dlhodobu skusenost? znesu? utesnenost? servisovatelnost je aka? vymena rohatky je tazky porod?
31.01.2021 - 16:42:38
00
Jazdil som Hope Pro 4 nejaké 3 roky, v lete v zime, na endure, nájazd okolo 5,5k km, utesnenost ložísk veľmi dobrá... Občas som len tak preventívne dotlacal vazelinou no nikdy v samotnom lozsiku nebol bordel, max tak pod koncovkou naboja. Utesnenost záberoveho systému nič moc nato ako ťažko sa to skladá (bez prípravku, moja chyba?) stačilo 2-3x umyť bike hadicou, a voda sa dostala dnu takže toto som riešil pomerne casto..., mal som verziu s XD orechom a ložiská až na jedno (vnútorné v orechu) boli standardy aj keď na prachovkach bolo iba logo Hope... Ložiská v tele náboja som menil raz, aj to viac menej len pre dobrý pocit pred predajom biku. No vonkajšie ložisko v orechu bola kapitola sama o sebe... Na prvom orechu sa mi rozsypalo po nejakých 3 mesiacoch. Irónia je ze v sobotu som mal náboj rozobratý, kvôli premazaniu a vyčistení záberoveho mechanizmu a všetky ložiská sa točili bez náznaku drhnutia, v nedeľu som pár krát dupol do pedálov a zvuk ako s mlynček na orechy... Orech KO, prava koncovka KO, ložisko som vybral totálne rozsypane. Vyjadrenie Hope "... vidíme to prvý krát, podľa fotiek to vypadá na príliš dotiahnuty náboj v ráme"... Trocha som pogooglil a určite to nevideli prvý krát. Reakcie boli že poškodené diely poslali nové, mne ponúkli nejakých 20% zľavu na nový orech a koncovky.... V novom som preventívne to ložisko vymieňal každé 3 mesiace,nic sa nerozsypalo. To ložisko je podľa mňa až príliš malé nato co musí občas znášať (dupem radšej silovo). Neviem ako vyriešili tento neduh v novších nabojoch a HG orech s tým problem nemal... Predný o tom som ani nevedel sem tam len preventívne vyčistil a natlačiť novú vazelinu.
31.01.2021 - 17:58:45
10
si ma trosku zaskocil tou vodou dnu - to zelene tesnenie prave na pohlad vyzera ze fakt tesni. to lozisko na xd som tu sim zachytil a nemal stym problem len hope. mne nastastie staci HG orech. hope nema tu moznost stiahnut orech dole aj s kazetou a potom znova len nahodit ako to ma dtswiss?
31.01.2021 - 18:31:04
00
keyboard_arrow_up