xjcook napísal:
Ako hodnotite tie brzdy M396? CTM ich dava do mnohych modelov, ma podla vas zmysel upgradnut na BR-M7000?

Niekedy v zjazdoch by som privital vacsi brzdovy vykon a hlavne istejsie brzdenie jednym prstom.

...jednoznacne upgrade na SLX ,tie M396 su vhodne akurat tak na asfalt (rovinku) vykon nic extra...mal som ich na jednom biku
23.12.2016 - 00:03:52
00
M396 mám na bajku nahodené ako katalógovú výbavu, odjazdil som s nimi sezónu, niečo vyše 3200km. Sú postačujúce na bežné hobby XC jazdenie. Označiť ich za neúčinné v teréne nie je na mieste, brzdný účinok je postačujúci aj na dlhšie zjazdy, výkon zodpovedá cenovej kategórií. Vážim cca 85kg aj s výbavou. Na závodnejšie jazdenie resp. pre ťažišeho jazdca je ale určite vhodnejšie niečo s väčšou rezervou brzdnej sily.
23.12.2016 - 10:10:04
02
Niekedy sa stačí pohrať s výberom kotúčov, platní a brzdný účinok je hneď niekde úplne inde. Áno, ak niekomu nevyhovuje trebárs dávkovanie, tak tam to nemá zmysel, ale v podstate to gro práce robia, aj tak kotúč a platne.
23.12.2016 - 10:35:14
02
Len dodam, ze davkovanie je na lacnych Shimanach asi najlepsie z toho co mi preslo rukami. Avidy aj Formuly su o dost citlivejsie a davkovanie tym padom narocnejsie. Maximalny brzdny vykon tazko posudim kedze ho nepotrebujem na moj styl jazdenia a moju hmotnost, takze k tomu sa moze vyjadrit nejaky 100+ kg DH jazdec. :)

P.S. Samozrejme max. vykon zavisi aj od velkosti kotuca a pouzitych platniciek, takze porovnavat lacne Shimana so setovymi 160 mm kotucmi a resin platnickami vs. nejake ine brzdy so 180/200 mm kotucmi a sintrovanymi platnickami hadam nikto nebude. Aj ked tu je taketo "objektivne" porovnavanie zial standardom...
23.12.2016 - 11:01:41
00
Jezus napísal:
Len dodam, ze davkovanie je na lacnych Shimanach asi najlepsie z toho co mi preslo rukami. Avidy aj Formuly su o dost citlivejsie a davkovanie tym padom narocnejsie. Maximalny brzdny vykon tazko posudim kedze ho nepotrebujem na moj styl jazdenia a moju hmotnost, takze k tomu sa moze vyjadrit nejaky 100+ kg DH jazdec. :)

P.S. Samozrejme max. vykon zavisi aj od velkosti kotuca a pouzitych platniciek, takze porovnavat lacne Shimana so setovymi 160 mm kotucmi a resin platnickami vs. nejake ine brzdy so 180/200 mm kotucmi a sintrovanymi platnickami hadam nikto nebude. Aj ked tu je taketo "objektivne" porovnavanie zial standardom...



S týmto môžem len súhlasiť. Čo sa týka dávkovania brzdnej sily - to je asi najsilnejšia stránka tejto sady bŕzd. Aj so základnými kotúčmi a resin platňami sa dá pekne plynulo regulovať brzdná sila - aj jedným prstom viem vyvinúť dostatočný účinok. Keby ešte viac brzdia, myslím že by som už letel. Teda mne to zatiaľ plne postačuje aj v zjazdoch, nemal som problém s prehriatím, pískaním a pod. javmi, max. po dlhšom zjazde pár krát cinkne kotúč kým sa mierne schladí. Asi máme slabé kopce a zjazdy po P. Inovci... :-) Základ je udržovať systém nastavený a čistý.
23.12.2016 - 12:17:57
00
Tieto brzdy som nahodil kolegyni na bike, a oproti mechanikám Tektro to bol upgrade za milión. Keď som sa previezol zdal sa mi účinok slušný na základný model. Nič čo by urazilo, no trošku náročnejšiemu jazdcovi stačiť nebudú.
23.12.2016 - 21:49:31
00
ja som mal 396 a zahodil som ich po dvoch jazdách do koša teda nie doslovne ale nahodil som si tam slx 7000 a to je iný rozdiel nielen že to lepšie brzdí ale aj to dávkovanie je lepšie načo šetriť na brzdách .
03.02.2021 - 12:43:50
00
keyboard_arrow_up