cim to asi bude

media-exp1.licdn.com
16.02.2021 - 11:54:48
04
scarinko napísal:
za sociku boli jednoduchsie auta, kopec veci si ludia robili doma, tatko tiez stale bastlil nieco na aute a motrke. Dnes uz tazko pokial nemas naradie a vybavu.

A paradoxne napriek jednoduchosti bola kvalita biedna.
Tento link bol nedavno tusim tu na fore. https://www.youtube.com/watch?v=2_wXogPT21g

Co si spominam, tak vybrus hlavy sa pomaly robil vramci servisneho intervalu :)
Motory MPI o 10-15 rokov neskor mali zivotnost ako samotne auto (statisice km). Ale to uz bohuzial tiez skoncilo.
16.02.2021 - 12:27:04
01
PaloTT: Saab 89 a 900 bol jednoduchy, servisovatelny a rozhodne nekvalitny nebol :) .. neporovnavajte omyl prirody Skoda 100-120 a pod. Ked uz, tak Skoda MB, alebo povojnove Tatraplan a pod. Alebo aspon Favorita :) Dnes sa ale uz auta prevazne nerobia na vydrz, vsak o tom nieco viem priamo z linky :) Nechajte historiu uz tak, sustredme sa nove ciele .. napr. na .. testovanie :lol:
16.02.2021 - 12:35:12
00
vlani sa mi pokazilo pravé brzdové svetlo na aute...odporučili mi vymeniť celé svietidlo v cene od 100,- do 200,- €, kolega hovorí: "prines to sem", tak som to priniesol tam, po nejakom bádaní zistil príčinu, zhorela jedna zenerka v cene cca 0,2 €...svetlo odvtedy normálne funguje a nemusel som vyhodiť polmetrový kus plastu, akurát svetlári nebudú mať čo žrať...aj dnes sa dá kopa vecí opraviť, záleží o čo ide a kto to opravuje
16.02.2021 - 13:12:38
08
lto diskusia bola o sociku. Saab z Tuzexu urcite nebol standard pre plebs :)
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/568008-tuzexove-auta-skoncili-pred-30-rokmi-pre-mnohych-boli-iba-snom/
16.02.2021 - 13:25:57
00
dotm ja mam auto z 2015. V 2016 prisiel facelift kde zmenili radio za take, co sa vie aktualizovat cez wifi samo a na budikoch ma auto po fl viac funkcii. Pytal som sa fordu na aktualizaciu map a budikov. Nove mapy 150€ budiky asi 1000€ + robota.

Nakoniec sa za pomoci par ludi dali budiky aktualizovat prakticky zadarmo. Za flasku vychodnarskej fajnoty. A aktualizacia map ma stala kvalitnu SD kartu.
16.02.2021 - 13:48:10
01
Diskusia o vajci a sliepke ktora sa tu opakuje do umoru.... Kolki z frflacov ze ake je to dnes nahovno si daju tu namahu aby kupovali responsible produkty? Tema mobily -dzuub kup si huawei,xiaomi,ufon a pod, co na tom ze porusovanie ludskych prav, priemyselna spionaz a priekopnik neopravitelnosti. Brzdy = shitmano, co na tom ze ani tesnenie a piest nezozenies, poskodene nieco na packe = cela nova packa. Pohon = jasne jedine 1x12 co na tom ze cena astronomicka a vydrz v lepsom pripade otazna. a o tom ze oblubene temy minimalne poniektorych z frflacov su "oplati sa vole" a "co vam priniesla postarka" radsej uz uplne pomlcat :D
16.02.2021 - 13:56:07
04
stanos4 napísal:
Kolki z frflacov ze ake je to dnes nahovno si daju tu namahu aby kupovali responsible produkty?

Co je responsible produkt? Napr. ktore auto je responsible a ktore nie?
16.02.2021 - 14:40:51
00
ad "meetingy, HO, otravuju ma po 19:00, projektaci su neschopni, atd"
Rozmyslali ste o tom, ze by ste teda zmenili zamestnavatela, ked je to s terajsim take strasne? Lebo ja som to uz par krat spravil, ked sa mi nieco nepacilo a nedalo sa to konstruktivne riesit, tak som sa zbalil a dovi-dopo.
Viem, ze ideal asi neexistuje, ale momentalne si neviem pomoct, nemozem sa na nic stazovat. Este stale hladame SM/TL, dev C#, devops, dvoch testerov a PO. CH spolocnost, vyvoj SW pre top produkt. Ziadna financna institucia. Fungujuci scrum.
Takze ak sa u terajsieho zamestnavatela nepaci, moznosti tu su.
16.02.2021 - 15:03:28
03
Palo TT napísal:
Co je responsible produkt? Napr. ktore auto je responsible a ktore nie?

uznavam, mal som tam pouzit uvodzovky pri "responsible", ale tak co uz pisal som v rychlosti a z mobilu.

Asi ti to pride alibisticke, ale nemam definiciu toho co je responsible. Dovod je ten, ze "zodpovedne" kazdy vnima individualne, a aj v konkretnejsich oblastiach mozu byt velke rozdiely (napr. je viac "zodpovedne" voci prirode pouzivanie "ekologicky" pestovanej bavlny alebo tradicne, cize napr. s hnojivami a neviem cim - jedno potrebuje chemiu, druhe obrovske mnozstva vody, plochy a CO2 ekvivalentu).
Ja sa osobne pri roznych druhoch tovarov pozeram na rozne veci, a napr. pri veciach vyrobenych v EU/"vyspelom svete" neriesim az tak veci ako "social responsibility" (napr. ci ma firma postupy na dodrziavanie ludskych prav, vhodnych pracovnych podmienok, vykorystovanie) ale viac riesim ine veci (napr. povod/historia vstupnych surovin, opravitelnost, servisne manualy/nakresy, zivotnost).

Ano, iste, nerobim to pri kazdej veci, a iste, dalo by sa to robit poctivejsie, nepopieram.

A auto som este nekupoval/nevyberal, nemam ani vodicak (napriek tomu ze atakujem 30r), takze moj rozhlad je tam obmedzeny a nepoviem ti ktore auto je "responsible" a ktore "nie", pretoze "zavisi". Mam nejake predstavy, na napr. ze "ak si to viem dovolit, nevyzadujem denny dojazd stoviek km, a nieje tam nejaka ina restrikcia, tak budem vyberat z elektro-aut", alebo ze "pokial jazdim malo a navyse v zastavanej oblasti, tak diesel je nezodpovedny sajrajt".

Pravdaze, malokedy je to priamociare, nebodaj jednoznacne.... a casto skoncim tym ze nekupim nic, alebo hladam dlho. Ale vzdy mas moznost ist aspon tym "lepsim" smerom.
A ak tu ale niekto nadava ze ake su tie veci hrozne, neopravitelne a podobne... a pri tom ma "miliardu" prispevkov v teme co vam priniesla postarka, hrozi sa jak je tema "oplati sa" prenho draha tema, tak je mi to "velmi cudne", aby som to povedal slusne.

howgh.
16.02.2021 - 20:15:46
01
perez napísal:
ad "meetingy, HO, otravuju ma po 19:00, projektaci su neschopni, atd"
Rozmyslali ste o tom, ze by ste teda zmenili zamestnavatela, ked je to s terajsim take strasne?

Napríklad za Sociálnu poisťovňu... Mňa už platí viac ako 4 roky a som s ňou ako zamestnávateľom veľmo spokojný. Stále homeoffice, žiadne otravné mítingy alebo telefonáty, každý rok pridá pár eur. Všetkým prudko doporučujem!
16.02.2021 - 20:37:51
07
Socialna poistovna ta len vyplaca, z toho, co odvedu pracujuci, takze nemas zac :-D
16.02.2021 - 20:45:20
02
Aký požičaj, taký vráť! Dlho a hodne som prispieval druhým, teraz tretí prispievajú mne. Ďakujem. Len makajte!
16.02.2021 - 20:51:11
011
jasne aj na svoje :-D prisiel mi vypis z DSS-ky - vas odhadovany dochodok bude 64€/mesiac :lol: musim zacat chlastat, fajcit aby som sa toho veku nedozil :-D
16.02.2021 - 20:55:33
02
Gusto0 napísal:
jasne aj na svoje :-D prisiel mi vypis z DSS-ky - vas odhadovany dochodok bude 64€/mesiac :lol: musim zacat chlastat, fajcit aby som sa toho veku nedozil :-D

Aj to tomu moc never, aj 0 tom môže byť 😁😁😁
16.02.2021 - 21:12:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up